Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Michał Krupiński »

Boniek, Koszty ujmuje tak jak je ponosi. Czyli w tym przypadku nie jednorazowo, tylko w ciągu tych 3ech lat.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Boniek
Posty: 7
Rejestracja: 13 lip 2010, o 12:18

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Boniek »

Dzięki

Mam ostatnie juz ( mam nadzieję) pytanie.

Opisałem księgowania u leasingodawcy wg KSR 5 dla umowy leasingu finansowego traktowanego dla celów podatkowych jako operacyjny. Na konkretnym przykładzie. Teraz chcę wykazać tego typu umowę u leasingodawcy w bilansie i rachunku zysków i strat (firma leasingowa w formie spółki S.A.) na podstawie tych księgowań. Ale mam mały problem: gdzie ująć salda kont:
1. ROZRACHUNKI Z KORZYSTAJĄCYM Z TYTYŁU PRZEDMIOTU UMOWY --> tutaj wydaje mi się ze do aktywów finansowych
2.POZOSTAŁE ROZRACHUNKI -WARTOŚĆ POCZĄTKOWA PRZEDMIOTU LEASINGU ?
3. POZOSTAŁE ROZRACHUNKI - AMORTYZACJA PRZEDMIOTU LEASINGU ?
4. POZOSTAŁE ROZRACHUNKI -WARTOŚĆ NETTO PRZEDMIOTU LEASINGU ?
5. PRZYCHODY Z TYTUŁU LEASINGU FINANSOWEGO
6. PRZYCHODY ZE SPRZEDAŻY
7. KOSZT SPRZEDANYCH PRODUKTÓW

6. i 7. pewnie liczy się jako przychody ze sprzedaży łącznie przy obliczaniu podatku

W razie czego można pisać na gg: 9356194
Z góry Baaaardzo dziękuję za odpowiedź

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Michał Krupiński »

Obawiam się, że na powyższe pytanie możesz nie doczekać się szybko odpowiedzi... :)
To bardziej pytanie na jakieś dobre forum księgowe.

Nie ma tego w necie, tudzież w książkach poświęconych księgowości dla leasingu? Bo domyślam się, że pewnie takimi materiałami dysponujesz. :)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Boniek
Posty: 7
Rejestracja: 13 lip 2010, o 12:18

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Boniek »

Niestety właśnie nigdzie nie ma, ale szczerze mówiąc nie jest to tak ważne o ile nie jest się księgowym spółki leasingowej :):):)
Podejrzewam ze te pozostałe rozrachunki są potrzebne tylko dla podliczenia podatku dochodowego i tak to zaksięguję. Ważne , że dobrze zrobiłem ewidencję leasingobiorcy, a na to myślę, ze nikt większej uwagi nie będzie zwracał
W każdym razie mam taką nadzieję... :)

Tak czy inaczej dzięki za odpowiedź :D

Awatar użytkownika
krzysiekkz
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2011, o 08:31

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: krzysiekkz »

witam mam prosbe do Rafael22 badz do kogos kto moglby pomoc potrzebowalbym symulacji leasingu tez do pracy magisterskiej bardzo bym cie prosil o pomoc moj email krzysiekkz@wp.pl

Awatar użytkownika
studencikuwm
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2010, o 20:50

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: studencikuwm »

Witam!!!Dołaczam sie do prosby! jako ze jestem poczatkujacy w tym temacie własciwie juz pisze prace mgr ale teraz musze przejsc do czesci badawczej!!! Potrzebuje symulacji umowy leasingu operacyjnego dajmy na to samochodu do 80 000 zł!!! Umowa na 3 lata! Jesli ktos jest ogarniety w tym temacie i nie bedzie stanowilo to problemu to podaje email zyza21@gmail.com .

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Michał Krupiński »

Proponuję skorzystać z kalkulatora leasingowego np. na stronie Bankowego: http://www.bankowyleasing.pl/index.php?id=kalkulator

To jest kalkulator zupełnie poglądowy, dla ogarniętych klientów oferty są tańsze (dla nieogarniętych mogą być droższe), ale jak na pracę dyplomową powinno wystarczyć. :)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
ella

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: ella »

Witam,
Mam pytanie czy zna z ktoś przykładowe firmy ktore korzystają z leasingu? Potrzebuję informacji na temat tej firmy jak również kształtowania się kosztów uwzględniając tę formę finansowania. Może jakies drukarnie lub cokolwiek. Będę wdzięczna za kontak : ela.anna.raczka@gmail.com

Awatar użytkownika
studencikuwm
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2010, o 20:50

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: studencikuwm »

Dzięki Michael na pewno sie przyda do tego dopisze skutki podatkowe i finansowe z ksiażek i mam nadzieje ze wyjdzie czesc wynikowa pracy...

Awatar użytkownika
Rafael22
Posty: 149
Rejestracja: 13 lis 2009, o 20:59

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Rafael22 »

krzysiekkz pisze:witam mam prosbe do Rafael22 badz do kogos kto moglby pomoc potrzebowalbym symulacji leasingu tez do pracy magisterskiej bardzo bym cie prosil o pomoc moj email krzysiekkz@wp.pl
Musisz sobie iść do firm leasingowych i poprosić o taka symulacje. Tylko musisz sobie ustalić na co, o jakiej wartości na jaki czas itp itd
Bo ta np moja juz jest nie aktualna.

Co do tych kalkulatorów w necie wg mnie są badziewne.

Co do księgowań u Leasingodawcy i Lesingobiorcy to ciezka sprawa bo to mozna ksiegowac na kilka spsobow. W kazdej ksiezce dotyczacej leasingu jak bylo ksiegowanie to bylo inaczej hehe.

Ksiegowania znajdziesz w ksiazkach:
Seredyński R., Krupa M., Stawowy A., Jalowicka-Madeja S., Międzynarodowe Standardy Rachunkowości, Poltext, Warszawa 2009r
Żyrek M. P., Vademecum Podatnika - Leasing w podatkach i księgowości, Difin, Warszawa 1999.

nie pamietam gdzie jeszcze, musisz szukac i pomeczyc Panią \Pana Promotor napewno CI pomogą.


ODPOWIEDZ