Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Michał Krupiński »

EFL i Raiffeisena nie miałeś więc już masz :) może Ci się przyda.
Dzięki wielkie!

Widziałem też, że masz do mnie jakieś pytania - postaram się odpowiedzieć możliwie jak najszybciej, bo ostatnio niestety trochę krucho z czasem miałem. :(
Jaki byście dali komentarz? :)
Że generalnie oferty oscylują blisko siebie.
Wyjątkiem jest EFL, ale to może dlatego, że oni chyba do rat doliczają ubezpieczenie w pierwszym roku leasingu.

Natomiast generalnie czołówka firm leasingowych jeśli chodzi o koszty całkowite jest do siebie zbliżona.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Rafael22
Posty: 149
Rejestracja: 13 lis 2009, o 20:59

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Rafael22 »

Nie wydaje mi się bo mają różne warianty ubezpieczenia, no i niby którą by mi dali.
Z resztą podczas ubezpieczenia samochodu to chyba się bierze pod uwagę różne czynniki takie jak np pojemność silnika itp a ja tego nie podałem.

Z resztą luknij na fotkę:
http://www.fotoo.pl/zdjecia/files/2010-06/d20c368f.jpg

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Michał Krupiński »

Rafael22 pisze:Nie wydaje mi się bo mają różne warianty ubezpieczenia, no i niby którą by mi dali.
Z resztą podczas ubezpieczenia samochodu to chyba się bierze pod uwagę różne czynniki takie jak np pojemność silnika itp a ja tego nie podałem.

Z resztą luknij na fotkę:
http://www.fotoo.pl/zdjecia/files/2010-06/d20c368f.jpg
No faktycznie. Do niedawna jeszcze mieli coś namieszane z tym ubezpieczeniem dlatego tak pomyślałem.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
grzegorz2222

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: grzegorz2222 »

czesc Rafael22:) tez pisze prace na ten temat:)
napisz do mnie na maila, moze wymienimy sie informacjami?
vongrzegorz@o2.pl

Awatar użytkownika
Rafael22
Posty: 149
Rejestracja: 13 lis 2009, o 20:59

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Rafael22 »

Ja już prace lic napisałem i już leży w dziekanacie, obecnie czekam na obronę.

Jak coś chcesz to pisz.

Awatar użytkownika
Bogusia
Posty: 12
Rejestracja: 14 cze 2010, o 13:33

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Bogusia »

Rafael, kiedy masz termin obrony??


Awatar użytkownika
Bogusia
Posty: 12
Rejestracja: 14 cze 2010, o 13:33

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Bogusia »

Hehe w tym dniu co ja:) Po co mi to? Ano dlatego, że jestem ciekawa jakie pytania padną na Twojej obronie gdyż mam również pracę napisaną na temt leasingu:)
Mogę Ci zadać pytanie? Minowicie, gdybyś mógł sam zadać sobie dwa pytania na obronę swojej pracy, to jakie by to były pytania?:)

Awatar użytkownika
Rafael22
Posty: 149
Rejestracja: 13 lis 2009, o 20:59

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Rafael22 »

Mogę sobie zadać 2 pytania a raczej mam je podać promotorce żeby mnie zapytała :D

Jeszcze w Poniedziałek z nią porozmawiam ale tak wstępnie to :
- Na co powinien zwrócić uwagę przyszły leasingobiorca przed zawarciem transakcji?
- Od czego zależy wysokość raty leasingowej?

Ciebie bardziej interesują pytania z podatkowej strony to może hmm:
- Skutki podatkowe w podstawowym okresie umowy leasingu
-Skutki podatkowe sprzedaży przedmiotu leasingu leasingobiorcy po zakończeniu podstawowego okresu umowy
- Skutki podatkowe sprzedaży przedmiotu leasingu osobie trzeciej
- Ustawa o VAT jak traktuje leasing finansowy a jak operacyjny
- VAT w leasingu samochodu osobowego

Awatar użytkownika
Bogusia
Posty: 12
Rejestracja: 14 cze 2010, o 13:33

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Bogusia »

Widzę więc, że mamy podobny system bronienia swoich prac dyplomowych:) Ja muszę mieć jedno pytanie dotyczące prawnego aspektu leasingu, a drugie dotyczące prawnego. Na początku bardzo się ucieszyłam, że mam możliwość znać pytania wcześniej, ale zaczęłam chyba za bardzo kombinować. Wydaje mi się, że to nie powinny być pytania o coś, co jest wprost napisane w pracy, tylko bardziej powinno to się tyczyć jakiegoś przypadku (nie wiem czy napisałam zrozumiale). Np. w rozdzale " Prawne aspekty umowy leasingu" mam podrozdziały:
1. Obowiązki i uprawnienia leasingodawcy
2. Obowiązki i uprawnienia leasingobiorcy
3. Leasing a kredyt bankowy na przykłądzie banku X
4. Leasing a najem i dzierżawa
5. Wady i zalety leasingu w porównaniu z kredytem bankowym

Wydaje mi się, że nie powinnam mieć pytania: Jakie są skutki naruszenia umowy, które są defakto wymienione w podrozdziale 1 i 2, albo jakie są różnice między kredytem bankowym a lesingiem.
Pytanie powinno dotyczyć leasingu, odpowiedź na nie nie powinna być wprost w którymś z rozdziałów, ale odpowiedź na nie powinnam znać opierajac się na wiedzy, którą zdobyłam pisząc pracę.
Czyli tak, jak napisałam w innym wątku pytanie typu:
Przedsiebiorstwo zawarło kilka umów z firmą leasingową (np. 5 umów, każda umowa dotyczy 1 auta osobowego). Czy w sytuacji, gdy przedsiebiorstwo spóźnia się z zapłatą za jedną umowę i firma leasingowa wypowiedziała tą umowę ma prawo na tej podstawie wypowiedziec również pozostałe (wszystkie, albo tylko kilka) i odebrać przedmioty leasingu?

I odpowiedzieć powołując się na Kodeks cywilny - bo przecież napisałam w podrozdziale 1 i 2 o uprawnieniach leasingobiorcy i leasingodawcy na podstawie kodeksu cywilnego.

Nie wiem czy dobrze myśle, jestem typem kombinatora i już nie raz utrudniłam sobie życie więc może i w tym przypadku jest podobnie:P


ODPOWIEDZ