Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Bogusia
Posty: 12
Rejestracja: 14 cze 2010, o 13:33

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Bogusia »

Bogusia pisze:Ja muszę mieć jedno pytanie dotyczące prawnego aspektu leasingu, a drugie dotyczące prawnego.
Jedno prawnego, drugie podatkowego.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Rafael22
Posty: 149
Rejestracja: 13 lis 2009, o 20:59

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Rafael22 »

Nie wie czy trzeba aż tak bardzo kombinować, w poniedziałek się dowiem.

Jedno pytanie zdaje się będzie charakterystyka mojej pracy lic.
A te co mam sobie wybrać tak mi promotorka mówiła, żeby wybrać z części praktycznej tj u mnie rozdział 4.
Do tego 3 pytania z 60 które uczelnia przygotowała ale możliwe że z nich nie będzie pytać.

Awatar użytkownika
Bogusia
Posty: 12
Rejestracja: 14 cze 2010, o 13:33

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Bogusia »

Hmmm, może masz rację z tym żeby nie kombinować:)
Ale byłabym Ci bardzo wdzięczna, gdybyś napisał w poniedziałek po konsultacji z promotorką na jakie pytania się zdecydowałeś. Wezmę też pod uwagę te, które napisałeś mi wczoraj.
Z części praktycznej mogę pomyśleć nad pytaniem dotyczącym tarczy podatkowej - mam przykład obliczania tarczy przy kredycie i lesingu operacyjnym, mam też przykład obliczania hipotetycznej wartości netto środka trwałego ... Może ktoś ma pomysł na jakieś pytanie dot. tych aspektów? :)

Awatar użytkownika
Rafael22
Posty: 149
Rejestracja: 13 lis 2009, o 20:59

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Rafael22 »

Hej Bogusiu nie masz co kombinować z pytaniami :)

Promotorka mówiła ze mnie zapyta:
- Charakterystyka pracy
- Na co powinien zwrócić uwagę przyszły leasingobiorca przed zawarciem transakcji leasingu (to z części praktycznej pracy)
- pytanie 1 z 60 które przygotowała uczelnia takie ogólne

Pozdrawiam i powodzenie na obronie :)

Podziękowania dla Michaela za pomoc :)

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Michał Krupiński »

Podziękowania dla Michaela za pomoc :)
Nie ma sprawy. :)

Powodzenia! :D
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Bogusia
Posty: 12
Rejestracja: 14 cze 2010, o 13:33

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Bogusia »

Rafel, wielkie dzięki za podzielenie się tymi informacjami. Ja zadzwonię jutro do promotora.
Nie rozumiem jednak co oznacza - charakterystyka pracy. Będziesz mowił co napisałeś w poszczególnych rozdziałach i co wynikło z tego co napisałeś?

Awatar użytkownika
Anna 87

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Anna 87 »

RAFAEL MAM PYTANKO, NAPISAŁEŚ JUŻ TEN ROZDZIAŁ CO JEST PONIŻEJ

4. Leasing w praktyce
4.1. Charakterystyka firm leaisngowych
w tym będzie:
- opis ile jest firm leaisngowych w Polsce,
- charakterystyka wybranych firm,
- majątek firm,
- dynamika i struktura

BO JA NIE WIEM JAK SIĘ DO NIEGO ZABRAĆ,MĘCZĘ GO 2 MIESIĄCE, JEŚLI MOŻESZ TO PROSZĘ O POMOC

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Jarosław Król »

Anna 87, Użytkownik Rafael22 otrzymał powiadomienie przez e-mail o tym, że skierowałaś do niego pytanie.
Możliwe, że zajrzy tu i odpowie.

Awatar użytkownika
Rafael22
Posty: 149
Rejestracja: 13 lis 2009, o 20:59

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Rafael22 »

Witam po długiej nieobecności hehe
Ja juz dawno napisalem prace dostalem za nia 5 a za obrone 4 bo marna srednia mialem.

w podrozdziel 4.1 napisałem
Na samym poczatku napisalem o ZPL (Zwiazek Polskiego Leasingu) kiedy powstal ile firm zrzesza itp
Nastepnie charakterystyka wybranych 4 firm kiedy powstaly , udziałowcy, kapital zakladowy , co oferuja w leasing

Te info mozesz dorwac z neta, mi wyszlo okolo 3,5 strony czcionka 10 caly podrozdzial 4.1

Najwiecej zabawy bylo z 4.2 i 4.3 niektore firmy robily mi problemy z udzieleniem info a dokladnie z przedstawieniem oferty jaka ja chce czyli symulacji. Ale to zalezy od ludzi którzy tam pracuja. Ale tez glupio pójść do firmy jedna kobiecina ci powie ze nie ma mowy ze nie udzielaja takich info itp itd wiec troche glupio pojsc do jej kolezanki i poprosic o to samo :D
ale ja tak zrobilem w EFL 3 stoliki dalej i mila Pani spisala co ja chce i powiedziala ze mi na maila przesle pozniej bo teraz nie ma czasu i po 2 godz mialem maila od niej z ofertami jakie chcialem :)

Dasz rade ;)

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Praca licencjacka i brak pomysły na podrozdział 4.3

Post autor: Michał Krupiński »

BO JA NIE WIEM JAK SIĘ DO NIEGO ZABRAĆ,MĘCZĘ GO 2 MIESIĄCE, JEŚLI MOŻESZ TO PROSZĘ O POMOC
A co już masz? To może łatwiej będzie Ci coś podpowiedzieć i pomóc.

Jeśli chodzi o zestawienie firm leasingowych, to dość bogate jest na tym forum. :)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ