Katastrofa w Daimler Fleet Management

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
KOLEC
Posty: 316
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 10:56

Re: Katastrofa w Daimler Fleet Management

Post autor: KOLEC »

No właśnie były a nie obecny prezes. To chyba różnica.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Mieszko

Re: Katastrofa w Daimler Fleet Management

Post autor: Mieszko »

Jeszcze nie wiadomo na jakich warunkach odszedl z Daimlera. Poza tym wynik ktory bylby podane przez PZWLP napewno nie bylby tez dla bylego prezesa pożądany, w koncu pracuje on dalej w branzy.

Czy juz wiadomo komu Daimler sprzedal swoja flote ? podobno jest juz po transakcji .

Awatar użytkownika
rooster
PRO
Posty: 143
Rejestracja: 13 cze 2009, o 20:52

Re: Katastrofa w Daimler Fleet Management

Post autor: rooster »

Czy juz wiadomo komu Daimler sprzedal swoja flote ? podobno jest juz po transakcji .
Wyglada ze do Arvala.

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Katastrofa w Daimler Fleet Management

Post autor: Lui »

rooster pisze:
Czy juz wiadomo komu Daimler sprzedal swoja flote ? podobno jest juz po transakcji .
Wyglada ze do Arvala.
Ta.
Zostawili sobie tylko Mercedesy czyli działać będą dalej. Znowu o sprzedaży całej firmy były tylko plotki.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
BPO

Re: Katastrofa w Daimler Fleet Management

Post autor: BPO »

No podobno z ta sprzedaza do Arvala to jeszcze sie bujaja. Nie wszystkie kontrakty moga tam przeniesc podobno.
Klienci robia jakies problemy.Poza tym w samym Daimler Fleet Management to juz prawie nikt nie zostal. A do tego slyszalem ze maja kontrole za kontrola.

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 558
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Katastrofa w Daimler Fleet Management

Post autor: Spayker »

Czy tą sprawą Daimlera ktoś się ogólnie zainteresował? Czytaliście może coś gdzieś w prasie?

Awatar użytkownika
JazzyG
PRO
Posty: 11
Rejestracja: 11 wrz 2010, o 14:21

Re: Katastrofa w Daimler Fleet Management

Post autor: JazzyG »

Spayker pisze:Czy tą sprawą Daimlera ktoś się ogólnie zainteresował? Czytaliście może coś gdzieś w prasie?
I jak to możliwe, że człowieka z taką historią i dyr. oper. zatrudnia kolejna korporacja?
wow

Awatar użytkownika
anxiety
Posty: 1
Rejestracja: 2 lut 2011, o 21:20

Re: Katastrofa w Daimler Fleet Management

Post autor: anxiety »

jestem od kilku miesięcy bliżej temetu dfm niz wczesniej mimo iz jako dziennikarz wystąpiłem z oficjalnia prosba o skomentowanie tej sprawy do zarządu. Odmówiono komentarza, pózniej po krótkiej informacji prasowej wydano oswiadczenie . Nie dało ono jednak mozliwości doglebnego rozwikalania sprawy. Wszyscy milczę. Myslalem ze to obawa przed utrata pracy - okazalo sie ze nie. Moj informator ustalił ze kilku (2-3) pracowników zaraz poo wykryciu dkorupcji czy tez zlego zarzadzania informowali o swoich podejrzeniach zarząd ale.... problem nie zostal nigdy trafić pod nóż przeciwnie - ustaliłęm że działania podjęte przez tych ludzi obrócily sie przeciwko nim i zdaje mi sie ze powołując się na tajemnicę. Jedenak przemówili ludzie którzy zostli odsunięci od "wladzy' jeden ze zwolnionych pracowników udzielil mi krotkiego wywiadu - jednak ostatecznie nie autoryzowal go.
Wyczuwam więc ze problem fleet management to wierzchołek góry sięgającej .... Centralnych Komórek Zarządczych i decydentów w Berlinie.
Dziennikarz , staram się wyjasnić tą sprawę, liczę na kontakt

Awatar użytkownika
anxiety press

Re: Katastrofa w Daimler Fleet Management

Post autor: anxiety press »

anxiety pisze:jestem od kilku miesięcy bliżej temetu dfm niz wczesniej mimo iz jako dziennikarz wystąpiłem z oficjalnia prosba o skomentowanie tej sprawy do zarządu. Odmówiono komentarza, pózniej po krótkiej informacji prasowej wydano oswiadczenie . Nie dało ono jednak mozliwości doglebnego rozwikalania sprawy. Wszyscy milczę. Myslalem ze to obawa przed utrata pracy - okazalo sie ze nie. Moj informator ustalił ze kilku (2-3) pracowników zaraz poo wykryciu dkorupcji czy tez zlego zarzadzania informowali o swoich podejrzeniach zarząd ale.... problem nie zostal nigdy trafić pod nóż przeciwnie - ustaliłęm że działania podjęte przez tych ludzi obrócily sie przeciwko nim i zdaje mi sie ze powołując się na tajemnicę. Jedenak przemówili ludzie którzy zostli odsunięci od "wladzy' jeden ze zwolnionych pracowników udzielil mi krotkiego wywiadu - jednak ostatecznie nie autoryzowal go.
Wyczuwam więc ze problem fleet management to wierzchołek góry sięgającej .... Centralnych Komórek Zarządczych i decydentów w Berlinie.
Dalsze losy managerów którzy wykryli afere niegdy nie byly poruszane a bohaterami stala się druga strona.
Jesli ktoś z Państwa jst w stanie uchylic woalę milvczenia - proszę o kontakt.

Dowiedzialem się że rzeczywiście przesłuchan i kńontroli było wiele ale jak twierdzil moj rozmowca niczego nike potwierdzono na 100 proc.

Znów na forum znalazłem wskazówki - USA, afera Daimler AG i wyrok sądu: Daimler płącił łapówki (wszystkie te informacje są dostępne w internecie na stronach reuters bloomberg chociażbY) nie ma tam informacjhi o Polsce.
Jak wto określił jeden z uczestników forum - "ukryto sprawę i kryją ją chyba nadal". Dlaczego? Znów nie dotarłem do informacji.......

Wyobrażcie sobie ze pracownicy przez ponad 3 lata zmagali sie z ptoblemem we wlasnym zakresie żeby uchronić firmę przed skandalem i ochronivc miejsca pracy. ale zwolniono ich czemu milczą - dfostali pieniądze za milczenie? nie wiem? ale jesli nie to skąd cisza -? a może jeszcze nie koniec? wile niewiadomych.\

Podobno w polsce byla równiez kontrola giełdy z nowego nowojorskiej.nie znalazlem jednak żadnych oficjzlnych notatek czy raportów na amerykanskichserwerach informacyjnych. Ustaliłem natomiast ze jest to możliwe bo giełda przez 3 monitoruje spolki i jesli trafi na kolejne problemy to moze wznowić zawieszone dochodzenie, jesli ktoś z pracowników daimler mogłby potwierdzić moja dedukcję i kilkumiesieczne obserwacje i autoryzować artykul ktory powinien trafic pod ocene czytelnikow proszę o o informację na forum lub przesłanie informacji na adres skrzynki pocztowej:

MBO006 Warszawa
Puławska 100

z dopiskiem DAIMLER


gwarantuje dzskrecje zostawcie tel, lyb mail tymczasowy adres notatkę - cokolwiek Odezwe się . Jako aktredytowany dziennikarz zgodnie Z ustawa nie wolno mi publikowac informacji jakie otrzymam od Panstwa bez uzyskania Panstwa zgody na pismie.

Mam ptrzeczucie ze stala się tam wielka krzywda i niesprawiedliwość brakuje tylko spojnosci do pelnego obraxzu i najważniejsze - głównych postaci które ciągfle są w cieniu. Jesli potwierdzi zachowania dobrej reputacji firmy a teraz kolejno zostali "zniszczeni" (słyszałem coś o jakims spektakularnym zwolnieniu w e fleetr management ostatnio) to naszym spolecznym obowiżkiem jest zaprotestowac jesli rzeczywiście "fleet" a raczej jego ponury obraz jaki narysowalem sobie dzięki wszystkim zgromadzonym informacjom........jest ptrawdą to nie rozumiem i nie znam powodów dla których nikt z nPaństwa nie chce ujawnić ich prawdziwego oblicza a toleruje bezkrytycznie obecny stan rzeczy. Chyba ze benefity sa tak popolarne w Daimler jak to widac w sieci na wielyu żartach obrazkowych , i okrazyly swiat i zawladnęły "głownymi bohateramii tej historii" . Proszę los aby tak nie bylo i glowne postaci Daimler polska wyszly z cienia.

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 558
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Katastrofa w Daimler Fleet Management

Post autor: Spayker »

anxiety, Coś ściemniasz. Dziennikarz akredytowany a nie umiesz pisać po polsku? :?


ODPOWIEDZ