Carwash Investment (myjnie bezdotykowe) - hit czy raczej kit

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
guti
Posty: 5
Rejestracja: 5 paź 2009, o 21:24

Carwash Investment (myjnie bezdotykowe) - hit czy raczej kit

Post autor: guti »

Michael czy wiesz coś więcej na ten temat? Co powiesz o tym co wklejam poniżej:

Bezpieczny i dochodowy biznes w dzisiejszych czasach? Owszem, jest to możliwe. Jednak, jak w każdym biznesie, należy najpierw znaleźć na rynku niszę, by swą inwestycję rozpocząć w odpowiednim czasie i sprawić, by stała się ona naprawdę opłacalna. Jak wskazują takie tytułu, jak Businessman.pl („Franczyza jest dobra na kryzys”, 01.08.2009), Gazeta Wyborcza („Biznes pod czujnym okiem”, 23.06.2009) czy Własny Biznes – Franchising („Usługi na zawołanie”, 01.08.2009), niszą taką jest rozwijający się dopiero w Polsce rynek usług mycia bezdotykowego.

Jedną z firm, która tworzy obecnie ogólnopolską sieć bezdotykowych myjni samochodowych, jest Carwash Investment. Jej oferta, związana z przystąpieniem do ogólnopolskiej sieci partnerskiej, charakteryzuje się:

- wysoką marżą brutto ze sprzedaży (70%),
- szybkim zwrotem nakładów finansowych poniesionych na inwestycję (średnio 2 lata),
- lokalizacjami gwarantującymi dochód (sprawdzone działki w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców, w pobliżu centrów handlowych, przy najruchliwszych trasach komunikacyjnych),
- dużym zyskiem – największe, 6-stanowiskowe myjnie generują nawet 50 tys. zł dochodu miesięcznie.

Firma Carwash Investment jest JEDYNYM w Polsce organizatorem sieci partnerskiej myjni bezdotykowych, który zapewnia kompleksowy zakres obsługi biznesowej związany zarówno z uruchomieniem, jak i prowadzeniem myjni. W ramach systemu Inwestor prowadzi swój własny biznes korzystając z naszego know-how oraz pełnego wsparcia na każdym etapie funkcjonowania myjni.

Kluczowym elementem Partnerskiego Systemy Carwash Investment jest FINANSOWANIE. Dzięki dużemu zaangażowaniu firmy w realizację przedsięwzięcia, możliwe jest sfinansowanie całej inwestycji poprzez leasing. Równocześnie zaangażowanie kapitału własnego Partnera ulega obniżeniu do 20% wartości inwestycji.

Pomysł na biznes typu „myjnia bezdotykowa” został doceniony jako szansa inwestycyjna w dobie spowolnienia gospodarczego przez wiodące portale biznesowe takich tytułów, jak Puls Biznesu, Bankier.pl czy Egospodarka.pl


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
// NOTATKA MODERATORA //
Wątek dotyczący Carwash Investment został wydzielony z tematu:
Leasing myjni bezdotykowej
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Leasing myjni bezdotykowej

Post autor: Lui »

guti, Ta firma krąży po rynku w poszukiwaniu finansowania. Nie traktowałbym ich zbyt poważnie.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Leasing myjni bezdotykowej

Post autor: Michał Krupiński »

Michael czy wiesz coś więcej na ten temat?

Myślę, że wiem na ten temat sporo. W każdym razie na tyle dużo, żeby wiedzieć co jest bajeczką, a co jest realne.
Tak jak napisałem wcześniej myjnie to jest rzeczywiście dość dobry interes, ale dla określonego "profilu" osób. Według mnie to jest dobre dla finansowych emerytów. Czyli np. osób, które mają odłożoną pokaźną sumę na koncie i mają ochotę zarabiać na tych pieniądzach trochę więcej niż zarabiają na lokatach, obligacjach, itp.

Może to być też dobry interes dla osób, które nie mają wolnej kasy, ale mają dużą zdolność kredytową. Czyli np. takie które prowadzą dochodowe firmy w innej branży. Wtedy ze swojej podstawowej działalności żyją, a myjnie otwierają np. na kredyt z perspektywą taką, że za 5-10 lat spłacą kredyt i będą mieli gotowy i spłacony biznes na zawodową emeryturę, który będą mogli nawet sprzedać i mieć spory cash (sama działka będzie z pewnością dużo więcej warta za ileś lat)
Ja generalnie przyrównuję inwestycje w myjnie bezdotykowe do inwestycji w obligacje - jest to dobre dla określonej "klienteli".

Poza tym jest sprawa kolejna. Uważam, że taka myjnia ma sens tylko na swoim terenie. Dzierżawienie działki w zasadzie mija się z celem. Przede wszystkim czynsz dzierżawny zeżre dużą część zysku, a poza tym zawsze pozostaje ryzyko, że właściciel terenu może nas pogonić w momencie kiedy wszystko już się rozkręci.
Oczywiście można się zabezpieczać przed tym umownie, ale powiedzmy sobie szczerze, że w Polsce daleko nam do praworządności i przede wszystkim skutecznej i szybkiej egzekucji swoich praw w sądzie.

Poza tym proponuję też trzeźwo podchodzić do kosztów.
Koszt takiej myjni 6-stanowiskowej (bo mniejsza to strata czasu i pieniędzy) wynosi w tej chwili ok. 800.000 PLN. Są i tańsze rozwiązania (jakiś BKF, itp), ale one ze skutecznym myciem mają tyle wspólnego ile Mandaryna ze śpiewaniem.

Do tego dochodzi koszt robót przygotowawczych, bo trzeba zrobić kanalizację, doprowadzenie instalacji gazowych, elektrycznych, plac, płyta podgrzewana, drogi dojazdowe, utwardzenie gruntu, czasem ogrodzenie, oświetlenie, itd.
To w tej chwili koszt co najmniej 500.000 PLN i to podaję wersję bardzo, ale to bardzo optymistyczną.

Warto, a nawet trzeba też dostawić odkurzacze i jakiś kontener dla pracowników - czyli kolejne dziesiątki tysięcy, żeby nie powiedzieć, że to co najmniej "stówka".
Zanim na działce w ogóle zacznie się coś dziać, to trzeba wydać kilkadziesiąt tysięcy na projekty, przyłącza, pozwolenia, itd.

Tak jak wspomniałem wcześniej działkę też trzeba kupić, bo dzierżawa to raczej nieporozumienie - chyba, że ma się jakieś "układy", od jakiś spółdzielni, za półdarmo, itd... ale to w dzisiejszych czasach też nie jest nic pewnego.
Zakup działki w miejscu, które ma jakikolwiek sens, to koszt rzędu 500.000 - 1.000.000 PLN.

Koszty miesięczne. Wszedłem na stronę tej firmy Carwash Investment. Oni tam faktycznie udowadniają na liczbach, że rentowność jest 70%... :lol: :lol: :lol:
Sorry, ale to jest jakaś konfabulacja.

Koszty na takiej myjni są duże. Gaz i woda, do tego prąd i ścieki. Pracowników trzeba mieć czterech, a nie jednego, jak oni podają, bo jeszcze w tym kraju nie wymyślili systemu, żeby jeden pracownik pracował 24h, przez 356/366 dni w roku. ;) :D
A chyba wiadomo, że ktoś musi tam siedzieć cały czas, żeby rozmieniać kasę, sprzątać, pilnować, no i reagować w przypadku awarii, które wbrew pozorom przytrafiają się co najmniej raz w miesiącu (śmiem nawet twierdzić, że znacznie częściej, ale nie będę już takim pesymistą).
W każdym razie nawet koszty zmienne (zależne od obrotu) stanowią dużo więcej niż te 30%. A gdzie koszty stałe (pensje, zus, prąd z oświetlenia, itd.)?

I do tego mają niby dojść jakieś raty leasingu czy kredytu. Owszem - można je obsłużyć pod warunkiem, że są rozsądnych rozmiarów - np. sfinansowany jest sam zakup urządzeń.
Jeśli ktoś bierze kredyt na całość - czyli na roboty budowlane i przygotowawcze oraz na zakup urządzeń, to niech się cieszy, jeśli nie będzie dokładał do interesu. A jeśli jeszcze działkę dzierżawi, albo kupił ją na kredyt, to już w ogóle umarł w butach.
To znaczy na zero może wyjdzie, ale niech nie liczy na to, że będzie jeszcze coś z tego miał.

Oczywiście to wszystko zależy od ruchu w interesie, ale tu naprawdę nie ma tak, że każda myjnia będzie generować 100.000 obrotu miesięcznie. ;)
I tak samo nieprawdą jest, że pora roku nie ma wpływu na obroty. Owszem ma. Wysokie obroty są od października do kwietnia. Pozostałe miesiące przyciągają znacznie mniej ludzi.

Mogę pisać o tym temacie jeszcze dużo... Bo naprawdę wiem na ten temat dość sporo, i co ważne wiem to za autopsji... ;)
Sam jestem w posiadaniu takich analiz opłacalności inwestycji w myjnie bezdotykowe przygotowanych przez firmy, które sprzedają te urządzenia. Tylko, że u mnie te analizy stoją na półce między "Ziemią obiecaną" Reymonta, a baśniami Hansa Christiana Andersena. ;)

Tak jak napisałem wcześniej - to nie jest zły biznes, ale na pewno nie taki rarytas jak się powszechnie myśli i na pewno nie dla osób, które nie mają kapitału i myślą, że się zewnętrznie sfinansują i jeszcze będą mieli na dostatnie życie.
I BTW: Wbrew temu co napisali w tych materiałach Carwash Investment, to nie jest już biznes niszowy. Zasada jest taka - jeśli o jakimś biznesie mówi już nawet Twój fryzjer, to znaczy, że czas się z niego wycofać - a już na pewno w niego nie wchodzić.


Guti, gdybyś miał jeszcze jakieś konkretne pytania, to chętnie odpowiem.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
ktoto

Re: Leasing myjni bezdotykowej

Post autor: ktoto »

Ja generalnie przyrównuję inwestycje w myjnie bezdotykowe do inwestycji w obligacje
Nie mów, że na myjni zarabia się tylko tyle co na obligacjach. :|

Awatar użytkownika
rooster
PRO
Posty: 143
Rejestracja: 13 cze 2009, o 20:52

Re: Leasing myjni bezdotykowej

Post autor: rooster »

EFL leasinguje myjnie bezdotykowe.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Leasing myjni bezdotykowej

Post autor: Michał Krupiński »

Nie mów, że na myjni zarabia się tylko tyle co na obligacjach. :|
Nie w tym sensie porównałem inwestycje w myjnie bezdotykowe do obligacji.
Oczywiście, że zarobek może być znacznie większy na myjni.

Mi chodzi o "profil" inwestora. Otóż uważam, że to wcale nie jest taki super dobry interes dla osób bez kapitału.
Tak jak napisałem wcześniej - jeśli ktoś myśli, że to będzie jego sposób na życie, że sfinansuje wszystko kredytem lub w leasingu i jeszcze mu zostanie forsy jak lodu, to może się bardzo rozczarować.

Natomiast jeśli to ma być dla kogoś jedynie jakaś alternatywa i to wcale nie na 2 czy 3 lata, tylko trochę dłużej, to jak najbardziej jest to godne polecenia.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Hoover
PRO
Posty: 168
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 16:42

Re: Leasing myjni bezdotykowej

Post autor: Hoover »

EFL leasinguje myjnie bezdotykowe.

Ale chyba nie w uproszczonej dla nowych firm. ;)

Awatar użytkownika
Inwestor
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2009, o 16:51

Re: Leasing myjni bezdotykowej

Post autor: Inwestor »

Michael pisze:
Michael czy wiesz coś więcej na ten temat?

Myślę, że wiem na ten temat sporo. W każdym razie na tyle dużo, żeby wiedzieć co jest bajeczką, a co jest realne.
Tak jak napisałem wcześniej myjnie to jest rzeczywiście dość dobry interes, ale dla określonego "profilu" osób. Według mnie to jest dobre dla finansowych emerytów. Czyli np. osób, które mają odłożoną pokaźną sumę na koncie i mają ochotę zarabiać na tych pieniądzach trochę więcej niż zarabiają na lokatach, obligacjach, itp.

Może to być też dobry interes dla osób, które nie mają wolnej kasy, ale mają dużą zdolność kredytową. Czyli np. takie które prowadzą dochodowe firmy w innej branży. Wtedy ze swojej podstawowej działalności żyją, a myjnie otwierają np. na kredyt z perspektywą taką, że za 5-10 lat spłacą kredyt i będą mieli gotowy i spłacony biznes na zawodową emeryturę, który będą mogli nawet sprzedać i mieć spory cash (sama działka będzie z pewnością dużo więcej warta za ileś lat)
Ja generalnie przyrównuję inwestycje w myjnie bezdotykowe do inwestycji w obligacje - jest to dobre dla określonej "klienteli".

Poza tym jest sprawa kolejna. Uważam, że taka myjnia ma sens tylko na swoim terenie. Dzierżawienie działki w zasadzie mija się z celem. Przede wszystkim czynsz dzierżawny zeżre dużą część zysku, a poza tym zawsze pozostaje ryzyko, że właściciel terenu może nas pogonić w momencie kiedy wszystko już się rozkręci.
Oczywiście można się zabezpieczać przed tym umownie, ale powiedzmy sobie szczerze, że w Polsce daleko nam do praworządności i przede wszystkim skutecznej i szybkiej egzekucji swoich praw w sądzie.

Poza tym proponuję też trzeźwo podchodzić do kosztów.
Koszt takiej myjni 6-stanowiskowej (bo mniejsza to strata czasu i pieniędzy) wynosi w tej chwili ok. 800.000 PLN. Są i tańsze rozwiązania (jakiś BKF, itp), ale one ze skutecznym myciem mają tyle wspólnego ile Mandaryna ze śpiewaniem.

Do tego dochodzi koszt robót przygotowawczych, bo trzeba zrobić kanalizację, doprowadzenie instalacji gazowych, elektrycznych, plac, płyta podgrzewana, drogi dojazdowe, utwardzenie gruntu, czasem ogrodzenie, oświetlenie, itd.
To w tej chwili koszt co najmniej 500.000 PLN i to podaję wersję bardzo, ale to bardzo optymistyczną.

Warto, a nawet trzeba też dostawić odkurzacze i jakiś kontener dla pracowników - czyli kolejne dziesiątki tysięcy, żeby nie powiedzieć, że to co najmniej "stówka".
Zanim na działce w ogóle zacznie się coś dziać, to trzeba wydać kilkadziesiąt tysięcy na projekty, przyłącza, pozwolenia, itd.

Tak jak wspomniałem wcześniej działkę też trzeba kupić, bo dzierżawa to raczej nieporozumienie - chyba, że ma się jakieś "układy", od jakiś spółdzielni, za półdarmo, itd... ale to w dzisiejszych czasach też nie jest nic pewnego.
Zakup działki w miejscu, które ma jakikolwiek sens, to koszt rzędu 500.000 - 1.000.000 PLN.

Koszty miesięczne. Wszedłem na stronę tej firmy Carwash Investment. Oni tam faktycznie udowadniają na liczbach, że rentowność jest 70%... :lol: :lol: :lol:
Sorry, ale to jest jakaś konfabulacja.

Koszty na takiej myjni są duże. Gaz i woda, do tego prąd i ścieki. Pracowników trzeba mieć czterech, a nie jednego, jak oni podają, bo jeszcze w tym kraju nie wymyślili systemu, żeby jeden pracownik pracował 24h, przez 356/366 dni w roku. ;) :D
A chyba wiadomo, że ktoś musi tam siedzieć cały czas, żeby rozmieniać kasę, sprzątać, pilnować, no i reagować w przypadku awarii, które wbrew pozorom przytrafiają się co najmniej raz w miesiącu (śmiem nawet twierdzić, że znacznie częściej, ale nie będę już takim pesymistą).
W każdym razie nawet koszty zmienne (zależne od obrotu) stanowią dużo więcej niż te 30%. A gdzie koszty stałe (pensje, zus, prąd z oświetlenia, itd.)?

I do tego mają niby dojść jakieś raty leasingu czy kredytu. Owszem - można je obsłużyć pod warunkiem, że są rozsądnych rozmiarów - np. sfinansowany jest sam zakup urządzeń.
Jeśli ktoś bierze kredyt na całość - czyli na roboty budowlane i przygotowawcze oraz na zakup urządzeń, to niech się cieszy, jeśli nie będzie dokładał do interesu. A jeśli jeszcze działkę dzierżawi, albo kupił ją na kredyt, to już w ogóle umarł w butach.
To znaczy na zero może wyjdzie, ale niech nie liczy na to, że będzie jeszcze coś z tego miał.

Oczywiście to wszystko zależy od ruchu w interesie, ale tu naprawdę nie ma tak, że każda myjnia będzie generować 100.000 obrotu miesięcznie. ;)
I tak samo nieprawdą jest, że pora roku nie ma wpływu na obroty. Owszem ma. Wysokie obroty są od października do kwietnia. Pozostałe miesiące przyciągają znacznie mniej ludzi.

Mogę pisać o tym temacie jeszcze dużo... Bo naprawdę wiem na ten temat dość sporo, i co ważne wiem to za autopsji... ;)
Sam jestem w posiadaniu takich analiz opłacalności inwestycji w myjnie bezdotykowe przygotowanych przez firmy, które sprzedają te urządzenia. Tylko, że u mnie te analizy stoją na półce między "Ziemią obiecaną" Reymonta, a baśniami Hansa Christiana Andersena. ;)

Tak jak napisałem wcześniej - to nie jest zły biznes, ale na pewno nie taki rarytas jak się powszechnie myśli i na pewno nie dla osób, które nie mają kapitału i myślą, że się zewnętrznie sfinansują i jeszcze będą mieli na dostatnie życie.
I BTW: Wbrew temu co napisali w tych materiałach Carwash Investment, to nie jest już biznes niszowy. Zasada jest taka - jeśli o jakimś biznesie mówi już nawet Twój fryzjer, to znaczy, że czas się z niego wycofać - a już na pewno w niego nie wchodzić.


Guti, gdybyś miał jeszcze jakieś konkretne pytania, to chętnie odpowiem.
Szanowni Michaelu,

Jako, że temat myjni bezdotykowych jest także mi znany pragnę odnieść się do Twojego postu oraz w pewnym sensie usystematyzować temat, ponieważ poruszone zostały dwie kwestie:
• Myjnie bezdotykowe jako inwestycja
• Oferta Carwash Investment

W pierwszym temacie bezwątpienia zgadzam się z Tobą, że myjnia bezdotykowa to zyskowny pomysł na biznes ale także kosztowny jeśli bierzemy pod uwagę inwestora indywidualnego z własnym kapitałem bądź z zewnętrznym źródłem finansowania np. z kredytem.

Właśnie ta bariera spowodowała, że Carwash Investment w październiku 2009 roku wprowadziła na polski rynek Program Inwestycyjny, który oparty jest nie na jednej myjni a na całej sieci. Już od grudnia 2009 roku w pierwszej kolejności zostanie uruchomiona inwestycja na Śląsku.
Decyzja o uruchomieniu Programu w pierwszej kolejności na południu Polski została podjęta w oparciu o skrupulatną analizę potencjału i możliwości regionu. Śląsk to odpowiednia infrastruktura drogowa, ogromna liczba zarejestrowanych pojazdów oraz odpowiedni potencjał mieszkańców. Z drugiej strony w śląskiej aglomeracji występuje niewielka ilość dobrze funkcjonujących myjni bezdotykowych co z pewnością zapewni powodzenie inwestycji.

Programy inwestycyjne to niezwykle atrakcyjna forma bezpiecznego inwestowania pieniędzy. Fundusze pozwalają niemalże natychmiast osiągnąć znacznie wyższe zyski. Wiele osób niestety nie zna korzyści płynących z posiadania udziałów z Funduszu.
Program Carwash już w pierwszym roku pozwala uzyskać od 14 do 16 % przychodu plus w kolejnych latach gwarantowane w Programie premie co łącznie pozwala uzyskać wysoką efektywność inwestycji, w porównaniu na przykład do lokat bankowych.

Nawiązując do prowadzenia inwestycji oraz awaryjności myjni i serwisu to Carwash kompleksowo obejmuje wszystkie działania począwszy od wskazania lokalizacji, stworzenia projektu myjni i uzyskania pozwolenia na budowę, poprzez budowę myjni, szkolenia jej pracowników, skuteczną promocję, a także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz zaopatrzenie w preparaty i materiały.

Zastanawiając się nad strukturą zysków to jest ona oparta o cześć uzależnioną od popularności myjni oraz części stałej czyli od tzw. premii gwarantowanych. Premie są stałe i pewne, to czy myjnia będzie przynosiła przychód na odpowiednim poziomie jest ważne ale w przypadku całej sieci ryzyko rozłożone jest na kilka, kilkanaście lokalizacji. Dywersyfikacja ryzyka sprawia, że przedsięwzięcie oparte na sieci myjni pozwala na osiągnięcie odpowiednich zysków.
Dodam że gwarantowane roczne premie w wysokości od 14 do 16% są wypłacane niezależnie od wysokości przychodu zrealizowanego przez myjnię lub całą sieć. Dodatkowo Program przewiduje gratyfikowanie Inwestorów specjalną premią lojalnościową w wysokości od 3 do nawet 7% od przychodu myjni bądź grupy myjni już od drugiego roku uczestnictwa.
Program Inwestycyjny Carwash Investment przewiduje optymalne zyski po okresie pełnych 5 lat. Inwestorzy, którzy utrzymają przez ten okres wkład inwestycyjny oprócz gwarantowanej premii otrzymają dodatkowe 2% w systemie podobnym do przyznania premii lojalnościowej.

Troszkę o zabezpieczeniach – wątek nie poruszony ale istotny przy podjęciu decyzji o przystąpieniu do Programu Inwestycyjnego.
Wpłacony kapitał przez inwestora jest zabezpieczony od momentu rozpoczęcia budowy poprzez cały okres funkcjonowania Programu odpowiednim wpisem w sądowym rejestrze zastawów i na mocy umowy zastawnej pomiędzy Inwestorem a Carwash Investment.
Na etapie budowy myjni Carwash Investment dodatkowo zabezpiecza kapitał polisą ubezpieczeniową wystawioną przez jednego z partnerów, firmę Euler Hermes. Dodatkowo zainwestowane środki wpływają na rachunek powierniczy prowadzony przez Raiffeisen Bank. Wyplata środków odbywa się po zakończeniu danego etapu budowy myjni pod kontrolą inspektora nadzoru.

Oczywiście, są inne możliwości pomnażania kapitału ale czy tak rentowne jak myjnie? Zastanawialiście się kiedyś nad inwestowaniem w nieruchomości na rynkach wschodnich? Kto widział budowane tam osiedla czy też biurowce, nikt albo niewielu a jednak tam też ludzie inwestują swój kapitał. W odróżnieniu od podobnych pomysłów Carwash Inwestment to polska firma z polskim kapitałem i lada dzień z fizycznie istniejącą siecią myjni bezdotykowych zlokalizowanych w najatrakcyjniejszych miejscach.

Pozdrawiam
Inwestor

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Leasing myjni bezdotykowej

Post autor: Tomasz Piotrowski »

W odróżnieniu od podobnych pomysłów Carwash Inwestment to polska firma z polskim kapitałem
Strasznie duży ten kapitał. :roll:
50 tysięcy złotych w KRS.

Macie w ogóle jakieś doświadczenie?

Co oznacza stwierdzenie, że wprowadzacie na polski rynek? Robiliście to już w innym kraju?

Awatar użytkownika
rooster
PRO
Posty: 143
Rejestracja: 13 cze 2009, o 20:52

Re: Leasing myjni bezdotykowej

Post autor: rooster »

Duzo slow malo tresci. Strasznie to enigmatyczne.

Mam wrazenie, ze to jakas wariacja systemu argentynskiego. Najwazniejsze pewnie jest wplacenie zaliczki. :?


Zablokowany