Uszkodzony przedmiot leasingu a wypowiedzenie umowy leasingu

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
40fzsa

Uszkodzony przedmiot leasingu a wypowiedzenie umowy leasingu

Post autor: 40fzsa »

zostalem oszukany przez lizing polski kupilem auto uszkodzone a konkretnie agregat chlodniczy co robic


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Dimitri
Posty: 63
Rejestracja: 24 mar 2010, o 08:08

Re: Wcześniejsze zakończenie umowy i zwrot przedmiotu leasingu

Post autor: Dimitri »

40fzsa pisze:zostalem oszukany przez lizing polski kupilem auto uszkodzone a konkretnie agregat chlodniczy co robic
To Korzystający ponosi odpowiedzialność za to jaki przedmiot leasingu wybrał Finansujący tylko finansuje

Awatar użytkownika
499n

Re: Wcześniejsze zakończenie umowy i zwrot przedmiotu leasingu

Post autor: 499n »

lizingodawca zapewnial mnie ze auto jest w calosci sprawne a mnie oszukal bo tak nie bylo dopiero jak pojechalem na serwis chlodnictwa to mi powiedziano ze z agregatu sprawna jest tylko obudowa jest to lizing operacyjny prosze opomoc

Awatar użytkownika
Matti
PRO/Moderator
Posty: 163
Rejestracja: 29 maja 2009, o 12:45

Re: Wcześniejsze zakończenie umowy i zwrot przedmiotu leasingu

Post autor: Matti »

Jakto "zapewniał"? :roll:

Nie dopatrywalbym sie tutaj wcale złej woli ze strony leasingodawcy, poniewaz w zadnym wypadku finansowanie uszkodzonego przedmiotu leasingu nie lezy w interesie kogokolwiek z firm leasingowych. Dlaczego mieliby sami robić sobie klopot? Przeciez w momencie zakonczenia umowy klient nie musi dokonywac wykupu i wtedy firma leasingowa zostaje z uszkodzonym sprzetem. Tak samo jest w wypadku, gdy przedmiot zostaje zwindykowany przed zakonczeniem umowy. Nie widze w tym sensu i uzywanie slowa "oszukał" wydaje mi sie byc przesadą.
Oczywiscie, czysto hipotetycznie, mozna zalozyc, ze leasingodawca z premedytacja finansuje uszkodzony pojazd i liczy na to, ze leasingobiorca nie bedzie chcial sie "szarpać" i naprawi wszystko na wlasny koszt. Takie zachowanie znowuż mialoby krotkie nogi, wiec je odrzucam :)

Domyslam sie, ze pojazd jest używany, tak? W takim razie, czy rzeczoznawca dokonal wyceny przed odbiorem?

I moja dobra rada - proponuje zacząć pisac poprawnie gramatycznie, bo mysle, ze nie tylko ja mam trudnosci z przeczytaniem tego "bałaganu" ;)
Ostatnio zmieniony 17 maja 2010, o 12:42 przez Matti, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie znam się na tym, więc tym chętniej się wypowiem..." --> FAIL!

Awatar użytkownika
3j8fa

Re: Wcześniejsze zakończenie umowy i zwrot przedmiotu leasingu

Post autor: 3j8fa »

jest to auto uzywane rzeczoznawca wycenil go na sume 41tys. brutto ale chyba nie sprawdzil agregatu dlatego zapewnial mnie o sprawnosci.czy jest mozliwosc wypowiedzenia umowy ,bo ja nie potrzebije uszkodzonego auta

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Uszkodzony przedmiot leasingu a wypowiedzenie umowy leasingu

Post autor: Michał Krupiński »

Wcześniejsze zakończenie umowy reguluje umowa leasingu i do niej odsyłam.

Co do tego, że samochód jest uszkodzony, to pytanie kto ponosi za to odpowiedzialność.
Z tego co wiem Leasing Polski oferuje często samochody, które sam sprzedaje (albo przez "swoje" firmy). Czy tak było w tym przypadku?

To jednak kto ponosi odpowiedzialność za tą sytuację zależy od tego co jest zapisane na papierze. Jeśli podpisywałeś oświadczenia, że stan samochodu jest Ci znany i go akceptujesz, to utrudnia to dochodzenie przed sądem.
Oczywiście można dochodzić praw od rzeczoznawcy, który przegapił istotną awarię...

Rozwiązań jest kilka, łatwo nie będzie, ale jeśli faktycznie zostałeś zrobiony przez kogoś w konia, to jak najbardziej można, a nawet trzeba powalczyć.

Zacznijmy jednak od podstaw - czyli od tego jak trafiłeś na ten samochód?
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
2idzho

Re: Wcześniejsze zakończenie umowy i zwrot przedmiotu leasingu

Post autor: 2idzho »

byla to oferta l eazing polski auto jest poleazingowe stalo na ich placu oferte znalazlem w internecie na obecna chwile pan ktory zalatwial ze mna umowe proponoje mi inne autko , ale ja chce zerwac umowe iwziasc inny samochod przez inna firme

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Wcześniejsze zakończenie umowy i zwrot przedmiotu leasingu

Post autor: Michał Krupiński »

byla to oferta l eazing polski auto jest poleazingowe stalo na ich placu oferte znalazlem w internecie na obecna chwile pan ktory zalatwial ze mna umowe proponoje mi inne autko , ale ja chce zerwac umowe iwziasc inny samochod przez inna firme
Ok.
Generalnie za stan tego samochodu ktoś odpowiedzialność ponosi - w tym wypadku można powiedzieć, że dostawca jest tożsamy z finansującym - co sprawę ułatwia.
Niemniej jednak jeśli Leasing Polski nie będzie chciał jakoś polubownie załatwić tej sprawy, to tak czy inaczej pozostanie Ci sąd.

Póki co proponuję odrzucić emocje i na spokojnie spróbować się z nimi porozumieć.

Ciężko jest doradzić coś więcej bez dokładnej znajomości tematu i papierów. Jeśli obie strony będą dążyły do porozumienia, to jakoś się dogadacie, a jeśli nie to tak czy inaczej pozostanie sąd.
Nie jesteś jednak na straconej pozycji, jeśli faktycznie ten samochód był wadliwy.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Gość

Re: Wcześniejsze zakończenie umowy i zwrot przedmiotu leasingu

Post autor: Gość »

Dzięki bardzo za radę żałuję jednak, że leasingo'biorca ma tylko obowiązki a nie prawa i trudno wygrać w naszych sądach. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Wcześniejsze zakończenie umowy i zwrot przedmiotu leasingu

Post autor: Michał Krupiński »

Gość pisze:Dzięki bardzo za radę żałuję jednak, że leasingo'biorca ma tylko obowiązki a nie prawa i trudno wygrać w naszych sądach. Pozdrawiam
Wbrew pozorom leasingobiorca ma również i prawa. :) Tylko nasze sądownictwo to skandal i kompletna patologia. Takie dziadostwo powoduje, że wygrywa "silniejszy", bo słabszemu nie opłaca się nawet iść do sądu, skoro mooooże coś wygra za 10 lat.... a jeśli już to wyda na to więcej niż mu zasądzą.

Na szczęście w tej branży firmy leasingowe coraz bardziej ze sobą konkurują i nie jest w ich interesie "załatwiać" klientów.
Oczywiście nie dotyczy to wszystkich firm, bo są i te gorsze niestety... Dlatego trzeba uważnie podchodzić do wyboru leasingodawcy.

Anyway - trzymam kciuki i sugeruję negocjować - może się zreflektują jeśli to ich niedopatrzenie, że przedmiot leasingu jest uszkodzony,
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ