Lesing myjni - co zrobić ?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
kat
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2010, o 15:41

Lesing myjni - co zrobić ?

Post autor: kat »

Witam,
Czy ktoś z Państwa mógłby mi doradzić co najlepiej zrobić w następującej sytuacji:
Interesuję mnie leasing myjni bezdotykowej – wartość ok. 450 tyś, posiadam działkę dzierżawioną na 10 lat za niewielką opłatę miesięczną ( o ile to ma znaczenie) i jestem przygotowana na wpłatę wstępną do 30-40 %.

Problem polega na tym, że mam działalność zaledwie od roku i miesięczny przychód jest mniejszy niż rata leasingu.

Wiem, że można to zrealizować korzystając z poręczenia innej firmy – problem polega na tym, że nie mam na tyle zaprzyjaźnionej firmy, która zrobiłaby to określoną opłatą lub nawet jakimś udziałem %. Zwykle po wstępnym zapoznaniu się z moja koncepcją potencjalny poręczyciel chciałby zostać wspólnikiem. Jest to jakieś rozwiązania, na pewno lepsze niż nie robienie niczego ale chciałabym spróbować zrobić sama.

Potrzebuję rady co zrobić? Może gdzie się zgłosić ?
Każda rade będzie cenna.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Hoover
PRO
Posty: 168
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 16:42

Re: Lesing myjni - co zrobić ?

Post autor: Hoover »

Zwykle po wstępnym zapoznaniu się z moja koncepcją potencjalny poręczyciel chciałby zostać wspólnikiem.
Są jeszcze naiwni którzy myślą, że myjnia bezdotykowa to super byznes? :D

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Leasing myjni - co zrobić ?

Post autor: Michał Krupiński »

kat pisze:Witam,
Czy ktoś z Państwa mógłby mi doradzić co najlepiej zrobić w następującej sytuacji:
Interesuję mnie leasing myjni bezdotykowej – wartość ok. 450 tyś, posiadam działkę dzierżawioną na 10 lat za niewielką opłatę miesięczną ( o ile to ma znaczenie) i jestem przygotowana na wpłatę wstępną do 30-40 %.

Problem polega na tym, że mam działalność zaledwie od roku i miesięczny przychód jest mniejszy niż rata leasingu.

Wiem, że można to zrealizować korzystając z poręczenia innej firmy – problem polega na tym, że nie mam na tyle zaprzyjaźnionej firmy, która zrobiłaby to określoną opłatą lub nawet jakimś udziałem %. Zwykle po wstępnym zapoznaniu się z moja koncepcją potencjalny poręczyciel chciałby zostać wspólnikiem. Jest to jakieś rozwiązania, na pewno lepsze niż nie robienie niczego ale chciałabym spróbować zrobić sama.

Potrzebuję rady co zrobić? Może gdzie się zgłosić ?
Każda rade będzie cenna.
Leasingiem raczej tego nie sfinansujesz bez solidnego poręczenia.
Leasing ma to do siebie, że nie bierze się pod uwagę potencjalne przyszłe przychody i zyski, tylko aktualne.
W kredycie można się w takie rzeczy bawić, a w leasingu to jest naprawdę rzadkość. W obecnym czasie zresztą firmy leasingowe bardzo niechętnie podejmują jakiekolwiek ponadprzeciętne ryzyko - dlatego raczej bardzo ciężko jest uzyskać leasing na myjnię przez firmę, która nie działa w tej branży, nie ma dużych przychodów, albo dopiero rozpoczyna działalność, itd.

Poza tym ogólnie na rynku zaczyna być już niechęć do tego typu inwestycji. O ile kilka lat temu myjnie bezdotykowe były faktycznie fajnym dealem, o tyle teraz nie jest to już aż tak rentowny biznes w stosunku do nakładów, które trzeba ponieść.
Chyba, że jest się producentem tego typu myjni... :D

W każdym razie ciężka sprawa...
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


Awatar użytkownika
kat
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2010, o 15:41

Re: Lesing myjni - co zrobić ?

Post autor: kat »

Zapoznałam się z nimi już wcześniej.

Awatar użytkownika
adam

Re: Lesing myjni - co zrobić ?

Post autor: adam »

ta myjnia ma byc w szczenie? inwestor cie nie interesuje?


ODPOWIEDZ