Nieprzewidziane koszty zerwania umowy leasingu.

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
BOG
Posty: 1
Rejestracja: 3 cze 2010, o 16:24

Nieprzewidziane koszty zerwania umowy leasingu.

Post autor: BOG »

WITAM.
CHCIAŁBYM PRZEDSTAWIĆ WAM SYTUACJĘ W JAKIEJ SAM SIĘ ZNALAZŁEM W ZWIĄZKU Z ZERWANIEM UMOWY.
PROWADZĘ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ JAKO OSOBA FIZYCZNA W BRANŻY BUDOWLANEJ W OKRESIE DOBREJ KONIUNKTURY SKUSIŁEM (PRZED KRYZYSEM)SIĘ NA NOWY SAMOCHÓD DOSTAWCZY .W UBIEGŁYM ROKU W MOMENCIE POGŁĘBIENIA SIĘ KRYZYSU
NIE MIAŁEM ŻADNYCH ZLECEŃ I PRZESTAŁEM SPŁACAĆ RATY. FIRMA LEASINGOWA NIE MIAŁA ZBYT WIELKIEJ CHĘCI (ZAMIARU)NA DOGADANIE SIĘ ZE MNĄ .PO TRZECIEJ NIE ZAPŁACONEJ RACIE WEZWALI MNIE DO ZWROTU PRZEDMIOTU LEASINGU, CO TEŻ UCZYNIŁEM I ODSTAWIŁEM SAMOCHÓD WE WSKAZANE MIEJSCE.CHCĘ NADMIENIĆ IŻ PRZED ZWROTEM POJAZDU DOKONAŁEM WYCENY U BIEGŁEGO RZECZOZNAWCY PZM-tu.PO ZWROCIE POJAZDU ODESŁAŁEM DO SIEDZIBY FIRMY LEASINGOWEJ POTWIERDZENIE ZWROTU POJAZDU WRAZ ZE SWOJĄ WYCENĄ (LICZYŁEM NA TO IŻ LEASINGODAWCA WEŹMIE JĄ POD UWAGĘ).
PO JAKIMŚ CZASIE DOSTAŁEM ICH WYCENĘ ZAMKNIĘCIA UMOWY W KTÓREJ ICH RZECZOZNAWCA WYCENIŁ SAMOCHÓD O 50% NIŻEJ NIŻ MÓJ Z PZM-tu. HISTORIA JEST DZIWNA GDYŻ OKAZAŁO SIĘ IŻ FIRMA LEASINGOWA ODSPRZEDAŁA SAMOCHÓD SWOJEJ FIRMIE ZA MARNE PIENIĄDZE A WYSTAWIONY ZOSTAŁ NA SPRZEDAŻ ZA KWOTĘ JAKA BYŁA NA MOJEJ WYCENIE.((SPRZEDALI ZA WIĘKSZE PIENIĄDZE).
NA PRÓBĘ INTERWENCJI W TEJ SPRAWIE OKAZAŁO SIĘ ŻE ZGODNIE Z MOJĄ UMOWĄ MAJĄ PRAWO SPRZEDAĆ ZA TAKIE PIENIĄDZE NA JAKIE ZNAJDZIE SIĘ KLIENT Z TEGO CO SIĘ ZORIENTOWAŁEM JEST TO ICH CZĘSTA PRAKTYKA.
KOŃCZĄC TEN WYWÓD CHCIAŁBYM OSTRZEC WSZYSTKICH POTENCJALNYCH KLIENTÓW TEJ FIRMY (UŻYJĘ TYLKO SKRÓTÓW )M.B.L.P RESZTĘ SAMI DOPISZCIE.
PROBLEMY Z NIMI MAM DO DNIA OBECNEGO I WIEM JEDNO JUŻ NIGDY NIE WEZMĘ LEASINGU.

POZDRAWIAM


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Nieprzewidziane koszty zerwania umowyleasingu.

Post autor: Jarosław Król »

Jest to kolejna sprawa tego typu, która pojawia się w ostatnim czasie.
Podjęliśmy już decyzję, żeby poważnie zająć się tematem zaniżonych cen sprzedaży zwindykowanych przedmiotów leasingu.

Przede wszystkim będziemy informować, które firmy robią to w sposób najbardziej ewidentny, ale postaramy się wypracować również ścieżkę prawną dla leasingobiorców poszkodowanych w ten sposób.

Szczegóły wkrótce.

Awatar użytkownika
Wolny
Posty: 139
Rejestracja: 16 lut 2010, o 08:44

Re: Nieprzewidziane koszty zerwania umowy leasingu.

Post autor: Wolny »

M.B.L.P
Mercedes-Benz Leasing Polska?
Był już też opisywany przypadek Toyota Leasing taki sam. Kolejny przykład jakie fajne są leasingi fabryczne i "promocje" leasing 105% i tym podobne. :?


ODPOWIEDZ