Jeny i problemy - leasing w jenach i wcześniejszy wykup

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
gawron

Jeny i problemy - leasing w jenach i wcześniejszy wykup

Post autor: gawron »

Mam problem z leasingiem BRE we wrześniu zamyka mi się okres 2lat i moglabym wykupić samochód,
Ogólnie leasing na 3lata, 1%wykup, jeny japońskie :/
ale
-jak uniknąć niekorzystnego dla mnie przeliczenia? (dostałam odpowiedź że mogę wykupić: 1000złnetto za wcześniejsze rozwiązanie umowy i 890netto za zgloszenie do komunikacji).

i co zrobić aby uniknąć kolejnego oszustwa? już raz mnie przecież nabrali i placę za samochód zamiast 74tys 150...

Sprzedają w złej wierze, dobrze wiedzą gdyż się na tym znają i specjalnie źle doradzają, aby leasingobirca albo zbankrutował albo bulił kosmiczne pieniądze.

Bardzo proszę pomocy.
joanna mackiewicz 507 178 562


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Hoover
PRO
Posty: 168
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 16:42

Re: Jeny i problemy - leasing w jenach i wcześniejszy wykup

Post autor: Hoover »

i co zrobić aby uniknąć kolejnego oszustwa? już raz mnie przecież nabrali i placę za samochód zamiast 74tys 150...
Jakiego oszustwa?
Pistolet może ktoś do głowy przystawił?
Połaszczyłaś się na niższą ratę i teraz płacisz za swoją głupotę.
Sprzedają w złej wierze, dobrze wiedzą gdyż się na tym znają i specjalnie źle doradzają, aby leasingobirca albo zbankrutował albo bulił kosmiczne pieniądze.
Tylko pokazuje to zdanie bezmiar twojej głupoty.

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Jeny i problemy - leasing w jenach i wcześniejszy wykup

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Tylko pokazuje to zdanie bezmiar twojej głupoty.
Koledze się chyba w głowie kompletnie pomieszało. :evil:

Ja na początku powstanie tego forum zwracałem uwagę na to, że handlowcy niektórych firm leasingowych wciskają ludziom franki i jeny.
Oto dowód:
Wciskanie ludziom franków i jenów

Oczywiście to wynika z chciwości i cwaniactwa takich handlowców, którzy namawiają nieświadomych klientów. Niestety nie każdy mały przedsiębiorca jest taki oblatany tylko często zdaje się na rzekome doświadczenie handlowca
Na pewno nie jest to jednak oszustwo i tu się zgodzę, że to przesada tak uważać.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Jeny i problemy - leasing w jenach i wcześniejszy wykup

Post autor: Michał Krupiński »

Witaj gawron
Wygląda na to, że masz wyjątkowego pecha podpisując umowę leasingu denominowanego w jenach japońskich we wrześniu 2008 roku.
Wtedy jego notowania w stosunku do złotego były wyjątkowo niskie. Później przyszło załamanie związane z ze światowym kryzysem i ucieczką inwestorów od złotego.
Dziś nadal kurs złotego do jena jest wyjątkowo dla Ciebie niekorzystny i rozumiem, że jest to dla Ciebie źródło frustracji.
Osobiście szczerze współczuję.

Zaręczam Ci jednak, że nikt celowo Cię nie oszukał.
Decyzja o leasingu w jenach była decyzją błędną. Oczywiście z dzisiejszego punktu widzenia - bo dziś każdy jest mądry - wówczas nie był.

Ja jednak od wielu lat trzymam się zasady, że leasing w walutach obcych powinni brać ci przedsiębiorcy, których zarobki uzależnione są od kursów walut.
W innym przypadku jest to loteria.

Nie będę tak chamski jak Hoover, ale po części zgadzam się z nim, że ktoś kto podjął taką decyzję powinien winić przede wszystkim sam siebie, a nie oskarżać innych o oszustwo.

Oczywiście zgadzam się też z Tomkiem_P, że są handlowcy firm leasingowych, którzy wciskają leasing w walutach obcych. Dla nich często jest to szansa "wygrania" klienta, bo konkurencja może nie mieć leasingu w jenach i wtedy oni są tańsi na koszcie całkowitym.
Dlatego niestety trzeba się kierować własnym rozumem, a nie doradztwem osoby, której zależy głównie na przepchnięciu własnej oferty.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
KOLEC
Posty: 316
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 10:56

Re: Jeny i problemy - leasing w jenach i wcześniejszy wykup

Post autor: KOLEC »

Oszustwo czy nie pytanie padło co teraz zrobić. Ktoś coś doradzi? :roll:

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Jeny i problemy - leasing w jenach i wcześniejszy wykup

Post autor: Lui »

KOLEC pisze:Oszustwo czy nie pytanie padło co teraz zrobić. Ktoś coś doradzi? :roll:
Nie ma czego doradzać.
Nawet przy zakończeniu umowy leasingu przed czasem i wykupieniu samochodu obliczone to zostanie o aktualny kurs jena i też wyjdzie drogo.
To samo w przypadku przewalutowania na złotówki. :roll:
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Jeny i problemy - leasing w jenach i wcześniejszy wykup

Post autor: Michał Krupiński »

Nawet przy zakończeniu umowy leasingu przed czasem i wykupieniu samochodu obliczone to zostanie o aktualny kurs jena i też wyjdzie drogo.
To samo w przypadku przewalutowania na złotówki. :roll:
Dokładnie.
Najgorsze jest to, że nie wiadomo jak będzie w kolejnych miesiącach zachowywał się kurs złotego w stosunku do jena, euro i franka szwajcarskiego.
Gdyby na świecie i w Europie nie wydarzyło się nic złego to teoretycznie powinno być coraz lepiej, ale takiej pewności niestety nie ma.

Zresztą nawet gdyby "złotówka" się umacniała to i tak ciężko spodziewać się, żeby w ciągu najbliższego roku kurs ten spadł poniżej 3 PLN.
A przypomnę, że we wrześniu 2008, czyli wtedy kiedy koleżanka/kolega Gawron zawierał umowę było to niewiele ponad 2 PLN.

Więc dokładając do tego spread faktycznie wychodzi na to, że dziś płaci raty leasingu jak za samochód prawie dwa razy droższy.
Mam nadzieję, że chociaż wpłata początkowa była wysoka, to jakoś zmniejsza ta ogólną stratę. :(
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Hoover
PRO
Posty: 168
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 16:42

Re: Jeny i problemy - leasing w jenach i wcześniejszy wykup

Post autor: Hoover »

Koledze się chyba w głowie kompletnie pomieszało. :evil:
Pomieszało się chyba komuś kto wypisuje bzdury o oszustwach i oszustach.

Pewnie Bre nie miało oferty w złotówkach i inne firmy też nie miały tylko wszyscy zmówili się specjalnie, żeby oszukać na różnicach kursowych. Ta.... :roll:

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Jeny i problemy - leasing w jenach i wcześniejszy wykup

Post autor: Michał Krupiński »

Pewnie Bre nie miało oferty w złotówkach i inne firmy też nie miały tylko wszyscy zmówili się specjalnie, żeby oszukać na różnicach kursowych. Ta.... :roll:
Ale prawda jest też taka, że niektórzy handlowcy, którzy na wizytówce mają mylnie napisane "Doradca Leasingowy" wciskają ludziom, żeby "sobie wzięli" we frankach albo innych jenach, bo oprocentowanie jest niższe i ogólnie to bezpieczna waluta. ;)

Mniej zorientowani ludzie, którzy prowadzą jakiś sklepik czy firemkę usługową, warsztat, itp., znają się na swoim fachu i czasami operacje finansowe, nawet te z naszego punktu widzenia mało skomplikowane są dla nich zupełnie obce.
Często nie mają czasu i siły, żeby uczyć się kolejnej rzeczy.

Zdają się na "doradztwo" kogoś komu zaufali, że się na tym zna.
A tymczasem taki handlowiec to często jest tylko koleś w garniaczku w paseczki, w butach z zadartym nosem i nażelowanym sztyletem na czubku głowy, któremu zależy jedynie na podpisaniu umowy i zainkasowaniu wynagrodzenia lub wykonaniu limitu, który mu narzucono.

Oczywiście słowa o oszustach i oszustwie są bardzo baaaardzo przesadzone, ale niestety sam nieraz byłem świadkiem namawiania na waluty obce i mniej więcej wiem jak to się odbywa.
Wcale się nie dziwię, że tak namówiony człowiek może czuć się zrobiony w trąbę jak kurs nagle się załamie.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
kuba
PRO
Posty: 6
Rejestracja: 12 paź 2009, o 15:58

Re: Jeny i problemy - leasing w jenach i wcześniejszy wykup

Post autor: kuba »

Oczywiście są handlowcy ktorzy namawiają do podpisywania umów leasingu w walutach, ale w wielu przypadkach nie wynika to z chęci oszukania klienta. Często klient, który nie jest świadomy kosztu pieniądza wymaga bardzo niskiego kosztu. Inna sprawa gdy inni mają franka albo jena i jest taniej. Ofertą zlotówkową takiej oferty się nie przebije.


ODPOWIEDZ