Konkretne pytanie dot. OWUL

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 558
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Konkretne pytanie dot. OWUL

Post autor: Spayker »

Właśnie o to chodzi.
Teoria to teoria a chodzi o to jak firma leasingowa robi w praktyce.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
KOLEC
Posty: 316
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 10:56

Re: Konkretne pytanie dot. OWUL

Post autor: KOLEC »

Praktykę można poznać z opinii, ale chętnych do umieszczania opinii jakoś brakuje. :?

Awatar użytkownika
Mariusz

Re: Konkretne pytanie dot. OWUL

Post autor: Mariusz »

Dziękuję Wam za odpowiedzi.

Wybrałem trzy najkorzystniejsze oferty:
BAWAG, wpłata 5%, 60 rat, wykup 1%, całkowity koszt 122,6%
SANTANDER, wpłata 10%, 60 rat, wykup 1%, całkowity koszt 117,8%
BRE, wpłata 10%, 48 rat, wykup 10%, całkowity koszt 116,9%

Parametry podaję orientacyjnie, bo i tak decyzję będę musiał sam podjąć ;-) BAWAG raczej odpadnie pod warunkiem że uda mi się sfinansować w tym miesiącu wszystkie koszty (a zakup niestety dość niespodziewany).

A jakie macie opinie na temat tych firm? O BAWAGU pisaliście, BRE jest sporą firmą i znalazłem trochę opinii, a co z SANTANDEREM? Tutaj mało informacji :-/

Przestudiowałem łącznie cztery umowy OWUL, oto moje subiektywne wrażenia:
- EFL, umowa chyba najbardziej czytelna, precyzyjne zapisy dotyczące konkretnych sytuacji (precyzyjne niekoniecznie korzystne dla klienta)
- BAWAG i SANTANDER - umowy dość luźne, mało konkretów, dłuuuuuuugie. W stosunku do pozostałych jest sporo zapisów o obowiązkach leasingodawcy
- BRE, zdecydowanie umowa najbardziej napisana po leasingodawcę. Z tego co czytałem, to większość przepisów jest martwa, ale... No właśnie, czy ktoś ma doświadczenia z rozliczaniem szkód całkowitych lub kończył (dogadując się) umowę wcześniej?

Jeśli macie jakiekolwiek doświadczenia z którąś z w/w firm -dajcie proszę znać.

Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
Rafael22
Posty: 149
Rejestracja: 13 lis 2009, o 20:59

Re: Konkretne pytanie dot. OWUL

Post autor: Rafael22 »

Chyba nie wyciągnąłeś kolego wniosków z tego co pisałem :?

Koszt całkowity zależy od:
- wielkości opłaty wstępnej
- okresu leasingu (liczba rat)
- wielkość wykupu przedmiotu
- od tego czy oprocentowanie jest stale czy zmienne, jak zmienne to oparte o co

np:
Firma BRE
Opłata wstępna 5%, 36 rat , wykup 1% = koszt całkowity 112,72%
Opłata wstępna 10%, 36 rat , wykup 1% = koszt całkowity 112,06%
Opłata wstępna 5%, 48 rat , wykup 1% = koszt całkowity 117,00%
Opłata wstępna 10%, 48 rat , wykup 1% = koszt całkowity 116,11%
przy WIBOR M1 3,6200

czyli im większy Twój wkład własny oraz krótki termin leasingu tym mniejszy koszt całkowity,
wiec aby dowiedzieć się która firma jest korzystniejsza to musisz mieć te same dane!!!!!!!!!

a Ty chcesz wybrać która firma mając w każdej inne dane: inna opłata wstępna, inna liczba rat, inna wartość wykupu no to ja Ci życzę powodzenia, jeszcze może w każdej oparty o inny WIBOR to już całkiem. Przy takim miksie to w 1 firmie ci koszt całkowity wychodzi inny patrz moje dane wyżej.

Zdecyduj się na:
Wysokość opłaty wstępnej np 10%
liczbę rat np 36 rat
wysokość wykupu np 1%
jaki WIBOR np M1

wtedy poproś firmy o harmonogram opłat wtedy się dowiesz w której firmie koszt całkowity jest tańszy przy tych samych danych tym sposobem się dowiesz która firma chce zedrzeć z Ciebie więcej kasy a która mniej. Bo tym sposobem co robisz to nic sie nie dowiesz.

oprócz OWUL porównaj tabele opłat i prowizji oraz ubezpieczenie

Co do firm , zwróć uwagę ze EFL i BRE to czołówka firm leasingowych w Polsce

Awatar użytkownika
Dimitri
Posty: 63
Rejestracja: 24 mar 2010, o 08:08

Re: Konkretne pytanie dot. OWUL

Post autor: Dimitri »

Santander zajmuje się tylko leasingiem osobówek
Powstał tylko jako dodatek do ich kredytu na samochody osobowe. Klientów mają mało to i opinii jest niewiele.

Awatar użytkownika
KOLEC
Posty: 316
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 10:56

Re: Konkretne pytanie dot. OWUL

Post autor: KOLEC »

Klientów mają mało to i opinii jest niewiele.
Jeśli leasing jest tylko uzupełnieniem kredytu, czyli można poszukać opinii wśród szczęśliwców z kredytem w Santander banku.
Pewnie polityka ta sama chyba, że się mylę.

Awatar użytkownika
Mariusz

Re: Konkretne pytanie dot. OWUL

Post autor: Mariusz »

Drogi Kolcu, ależ zrozumiałem ;-)

Te trzy opcje to są faworyci dla konkretnego zestawu opcji (wpłata, stopa, czas i wykup) , wcześnie porównywałem oferty dla tych wariantów z osobna. To który wybrałem (tak już wybrałem) zależało w pierwszej kolejności od tego które z tych zestawów mi odpowiadają najbardziej a w drugiej kolejności koszt całkowity (no bo przecież chcę zapłacić jak najmniej).

Ostatecznie odrzuciłem Santandera i BAWAG. Zostało BRE i to z nimi podpiszę umowę ;-)

Niemniej jednak dziękuję Wam za pomoc, w ciągu ostatnich kilku dni przede wszystkim dzięki temu forum nauczyłem się sporo o leasingu i mam nadzieję że również dzięki temu uniknę przykrych niespodzianek w przyszłości.

Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
KOLEC
Posty: 316
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 10:56

Re: Konkretne pytanie dot. OWUL

Post autor: KOLEC »

Drogi Kolcu, ależ zrozumiałem ;-)
To nie do mnie zdaje się mi


ODPOWIEDZ