Przedterminowe zakończenie umowy leasingu

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
athlon64x4

Przedterminowe zakończenie umowy leasingu

Post autor: athlon64x4 »

Witam!

Zakończyłem przedterminowo umowę leasingu - wykup pojazdu na osobe trzecia. Faktura, umowa, przekazuje samochod. Jednakże z firmy lasingowej otrzymuję tylko róznice NETTO miedzy kwotą netto spzredaży a kwotą netto pozostałą do spłaty. Nie neguje tego że coś jest nie tak bo jest to całkiem zgodne z regulaminem aczkolwiek zastanawiam się dlaczego rozliczenie nie następuje w kwotach brutto... Dodam tylko że nie płacę wcale podatku VAT i nie odliczałem go przy zakupie :-(


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Przedterminowe zakończenie umowy leasingu

Post autor: Lui »

Bo kwoty netto są podstawą wszystkich rozliczeń.
Podatek VAT nie jest składową umowy leasingu. Dziś jest 22%, a jutro mogą przegłosować, że ma być 25%, albo 15%. :)

Tylko jak wystawia się fakturę VAT to doliczany jest podatek w wysokości takiej jak przewiduje ustawa - czyli 22%.
Jeżeli rozliczenie jest na podstawie jakiś not, to automatycznie nie ma podatku.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
KOLEC
Posty: 316
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 10:56

Re: Przedterminowe zakończenie umowy leasingu

Post autor: KOLEC »

Jednakże z firmy lasingowej otrzymuję tylko róznice NETTO miedzy kwotą netto spzredaży a kwotą netto pozostałą do spłaty.
To chodzi o jakieś rozliczenie tak?

Awatar użytkownika
athlon64x4

Re: Przedterminowe zakończenie umowy leasingu

Post autor: athlon64x4 »

tak - rozliczenie przedterminowego zakonczenia umowy
Lui pisze:Bo kwoty netto są podstawą wszystkich rozliczeń.
ok, rozumiem tylko napina mnie ze wszystko płacilem brutto (nie odliczam vatu) a tu na koniec niespodzianka - roznica zwracana w netto :( jakbym wiedzial ze tak bedzie to bym zrobil wykup na siebie i wtedy sprzedal osobie trzeciej

Awatar użytkownika
rooster
PRO
Posty: 143
Rejestracja: 13 cze 2009, o 20:52

Re: Przedterminowe zakończenie umowy leasingu

Post autor: rooster »

Ale zaraz. Gdybys wystawil firmie leasingowej za to rozliczenie fakture vat dostalbys kwote brutto.
Kwota netto jest tylko dlatego ze nie jestes vatowcem i nie ma na podstawie czego wyplacic vatu
:(

Awatar użytkownika
athlon64x4

Re: Przedterminowe zakończenie umowy leasingu

Post autor: athlon64x4 »

a niby skad firma leasingowa wie że nie jestem VAT-owcem?? Nie wiedza! w takim razie co sie stało z tym Vat-em?? został dla leasingodawcy? Ot, taki gratis?

Awatar użytkownika
rooster
PRO
Posty: 143
Rejestracja: 13 cze 2009, o 20:52

Re: Przedterminowe zakończenie umowy leasingu

Post autor: rooster »

Zaraz czegos nie rozumiem. Wystawiales chyba rachunek na podstawie ktorego wyplacono rozliczenie?
Czy jakos inaczej to sie odbylo?

Awatar użytkownika
athlon64x4

Re: Przedterminowe zakończenie umowy leasingu

Post autor: athlon64x4 »

no dobra od poczatku: robie przedterminowe zakonczenie, podpisuje porozumienie z Finansującym i ustalam cene brutto sprzedaży z Kupującym, Finansujący wpisuje ja w umowie sprzedaży i wystawia na tą kwotę fvat dla Kupującego - założmy że ta kwota to 20k (brutto). Moje zadłużenie na dzień podpisania porozumienia to 3k + VAT. Kupujący wpłaca 20k brutto do Finansującego. Następuje rozliczenie i ja dostaję z tego kwotę netto czyli około 13.394. Pytanie gdzie sie podziała różnica miedzy kwotą sprzedaży brutto a netto?? Bonus dla Finansującego??

Ponownie podkreślam że jest to wyraźnie zawarte w regulaminie że ja otrzymuje kwotę netto...

Awatar użytkownika
rooster
PRO
Posty: 143
Rejestracja: 13 cze 2009, o 20:52

Re: Przedterminowe zakończenie umowy leasingu

Post autor: rooster »

Jaki bonus? :O
Przeciez to jest podatek Vat, ktory finansujacy zaplaci do US, bo wystawil fakture sprzedazowa.. :?

Gdybys na to rozliczenie wystawil fakture vat to tez dostalbys kwote brutto, tylko wtedy musialbys oddac ja fiskusowi!

Awatar użytkownika
athlon64x4

Re: Przedterminowe zakończenie umowy leasingu

Post autor: athlon64x4 »

ogólnie to troche się wkurzyłem na siebie bo moglem wykupic ten pojazd na siebie jako osobę prywatną za te 3k i sprzedać na zwykłą umowę kupna sprzedaży za 20kdo ręki... no cóż mądry polak po szkodzie :(


ODPOWIEDZ