GW: Poczet dziwnych prowizji bankowych - tym razem leasing

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 558
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: GW: Poczet dziwnych prowizji bankowych - tym razem leasing

Post autor: Spayker »

GBoy pisze:
Mi tyle w ciągu roku się jeszcze nie przydarzyło odpukać
Dla dobrego handlowca w Pandzie VAN to nie problem! :mrgreen: :lol: :lol:
Tyż prawda. :P


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej




Awatar użytkownika
kluska

Re: GW: Poczet dziwnych prowizji bankowych - tym razem leasing

Post autor: kluska »

Skoro tak, to może wszystkie firmy powinny wystawiać faktury w wysokości 50 zł netto za każdą odpowiedź na każdy list w każdej sprawie, bo przecież potrzeba na to minimum 30 minut. Urząd Skarbowy prosi o wyjaśnienie wystawmy mu fakturę, klient złożył reklamację wystawmy fakturę, ktoś chce dostać fakturę sprzedaży wystawmy mu fakturę za wystawienie faktury. Podobnie proponuję obciążać Pocztę Polską i inne firmy kurierskie, za czas pracy sekretaki, która odbiera korespondencję, klienta, który marnuje czas sprzedawcy oglądając towar obciążmy fakturą za zmarnowany czas spędzony w sklepie (koszty czynszu, ogrzewania, oświetlenia, pracy personelu) itd... Wszystkie te opłaty można je logicznie uzasadnić i obliczyć koszt rzeczywisty a jednak wypadają dość absurdalne. Przypomnijmy sobie, że każda firma ma marżę sprzedaży i w cenę towaru czy usługi klient ma już wliczone wszyskie koszty działalności. Z tego punktu widzenia, nie mniej logicznego klient miał już raz w cenie kupionego towaru czy usługi wliczone koszty obsługi klienta (załatwienia reklamacji, korespondencji z klientam itd wg uznania). Dlaczego więc ma płacić za nie jeszcze raz?

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: GW: Poczet dziwnych prowizji bankowych - tym razem leasing

Post autor: Michał Krupiński »

kluska pisze:Skoro tak, to może wszystkie firmy powinny wystawiać faktury w wysokości 50 zł netto za każdą odpowiedź na każdy list w każdej sprawie, bo przecież potrzeba na to minimum 30 minut. Urząd Skarbowy prosi o wyjaśnienie wystawmy mu fakturę, klient złożył reklamację wystawmy fakturę, ktoś chce dostać fakturę sprzedaży wystawmy mu fakturę za wystawienie faktury. Podobnie proponuję obciążać Pocztę Polską i inne firmy kurierskie, za czas pracy sekretaki, która odbiera korespondencję, klienta, który marnuje czas sprzedawcy oglądając towar obciążmy fakturą za zmarnowany czas spędzony w sklepie (koszty czynszu, ogrzewania, oświetlenia, pracy personelu) itd... Wszystkie te opłaty można je logicznie uzasadnić i obliczyć koszt rzeczywisty a jednak wypadają dość absurdalne. Przypomnijmy sobie, że każda firma ma marżę sprzedaży i w cenę towaru czy usługi klient ma już wliczone wszyskie koszty działalności. Z tego punktu widzenia, nie mniej logicznego klient miał już raz w cenie kupionego towaru czy usługi wliczone koszty obsługi klienta (załatwienia reklamacji, korespondencji z klientam itd wg uznania). Dlaczego więc ma płacić za nie jeszcze raz?
Akurat jeśli chodzi o leasing to właśnie jest trochę inaczej z wliczaniem tych kosztów działalności. ;)

Specyfika tej branży jest taka, że większość klientów patrzy na tzw. koszt całkowity zanim wybierze ofertę danego leasingodawcy - najczęściej tego, który ten koszt ma po prostu jak najniższy.
Robi się zatem wszystko, żeby ten koszt maksymalnie zmniejszyć. W jakich sposób? Chociażby poprzez "wyrzucanie" wszelkich "ponadstandardowych" czynności do Tabeli Opłat. W ten sposób znika z kosztu całkowitego leasingu ryczałtowy koszt uwzględniający obsługę wezwań z policji, itd.
Wystarczy, że jedna, dwie czy trzy firmy zrobią coś takiego i już są o ten ułamek bardziej konkurencyjne. Za nimi muszą iść kolejne. I tak zresztą było z tą opłatą w tym przypadku. Wprowadziła ją jedna firma leasingowa, a za nią poszły praktycznie wszystkie pozostałe (z wyjątkiem tych, które nie zajmują się leasingiem pojazdów).
Inna sprawa, że część z nich zrobiła sobie z tego niezłe źródło dodatkowego zarobku windując opłaty do np. 150 czy 200 złotych - ale to na szczęście margines.


Poza tym uparcie będę powtarzał, że jednak chodzi o mandaty/wezwania - to lepiej, że koszty ich obsługi ponoszą faktycznie tylko ci, którzy je dostają, a nie solidarnie wszyscy klienci firm leasingowych.
Tym bardziej, że część klientów firm leasingowych przez wiele lat np. wezwania zza wycieraczek po prostu wywalała do kosza wiedząc, że np. taka straż miejska czy policja sobie odpuści fatygi zanim dojdzie po nitce do kłębka, a w ostateczności uda się odwlec w czasie konieczność zapłaty mandatu - a ktoś z tym przecież musiał się szarpać po stronie firmy leasingowej.

Nie chcę jakoś szczególnie bronić tych opłat, ale to nie do końca jest tak, że nie mają one sensu. :)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
marek.jarocki.tychy@gmail.com

Re: GW: Poczet dziwnych prowizji bankowych - tym razem leasing

Post autor: marek.jarocki.tychy@gmail.com »

Wszyscy się pieklicie, a sprawa jest banalnie prosta.

Kodeks Postępowania Karnego wprost reguluje iż w przypadku postępowania o wykroczenie osoba trzecia udzielająca pomocy organom ścigania zobowiązana jest do przedłożenia spisu kosztów jakie poniosła w związku z wypełnieniem nałożonego na nią zobowiązania ( np. udzielenia odpowiedzi na zapytanie o właściciela pojazdu ). Koszt ten jest jej zwracany po zakończeniu postępowania i podlega zatwierdzeniu przez organ prowadzący postępowanie. Od orzeczenia w przedmiocie kosztów przysługuje prawo do złożenia zażalenia do Sadu.

Firmy leasingowe czy banki obciążając użytkownika kosztami zapytania łamią prawo, a wszelkie "cenniki" w tym zakresie są nieważne z mocy prawa - gdyż służą obejściu ustawy. Leasingowi przysługuje wyłącznie zwrot faktycznie poniesionych kosztów a czynienie sobie źródła dochodu z wykonywania obowiązku nałożonego mocą ustawy jest rażącym naruszeniem zasad współżycia społecznego. I żadne umowa tego nie zmieni.

Ja osobiście zapłaciłem opłatę " z zastrzeżeniem zwrotu" a potem pozwałem leasing o zwrot i wygrałem.

Marek
marek.jarocki.tychy@gmail.com

Awatar użytkownika
Wolny
Posty: 139
Rejestracja: 16 lut 2010, o 08:44

Re: GW: Poczet dziwnych prowizji bankowych - tym razem leasing

Post autor: Wolny »

marek.jarocki.tychy@gmail.com pisze:jest rażącym naruszeniem zasad współżycia społecznego. I żadne umowa tego nie zmieni.
Co za bzdura. Wszystko co napisałeś jest śmieszne.

Poza tym od kiedy zdjęcie z fotoradaru przychodzi na podstawie Kodeksu Postępowania Karnego.
marek.jarocki.tychy@gmail.com pisze:Ja osobiście zapłaciłem opłatę " z zastrzeżeniem zwrotu" a potem pozwałem leasing o zwrot i wygrałem.
Jasne. Ściemniaj dalej.


ODPOWIEDZ