BAWAG - wycofuje się z Polski?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
UZYTKOWNIK

BAWAG - wycofuje się z Polski?

Post autor: UZYTKOWNIK »

BAWAG ZAMYKA SWOJE JEDYNE 2 ODDZIAŁY W POLSCE, A POZOSTAJE (JESZCZE) CENTRALA. CZY TO NIE OZNACZA O POWOLNYM WYCOFANIU SIĘ Z POLSKIEGO RYNKU????????????? ALE CO NA TO KLIENCI OBECNI ORAZ NOWI.

// edit by mod: zmodyfikowany Tytuł


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: BAWAG - wycofuje się z Polski?

Post autor: Michał Krupiński »

UZYTKOWNIK pisze:BAWAG ZAMYKA SWOJE JEDYNE 2 ODDZIAŁY W POLSCE, A POZOSTAJE (JESZCZE) CENTRALA. CZY TO NIE OZNACZA O POWOLNYM WYCOFANIU SIĘ Z POLSKIEGO RYNKU????????????? ALE CO NA TO KLIENCI OBECNI ORAZ NOWI.
Z tego co mi wiadomo, to Bawag cały czas zawiera nowe umowy leasingu, także z użytkownikami naszego forum.
Więc to raczej nie wskazuje na wycofywanie się z działalności operacyjnej.

Na naszym forum udziela się czasami jedna z osób z "menedżmentu" Bawagu - zwrócę się do niej z prośbą o komentarz w tej sprawie.
Może to tylko jakaś reorganizacja - zobaczymy...
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Dimitri
Posty: 63
Rejestracja: 24 mar 2010, o 08:08

Re: BAWAG - wycofuje się z Polski?

Post autor: Dimitri »

Dopiero co przystąpili do ZPL chyba tak nie robi firma która się wycofuje

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: BAWAG - wycofuje się z Polski?

Post autor: Michał Krupiński »

A jednak dzieje się coś grubszego, bo nawet osoba, o której wspominałem we wcześniejszym poście już nie pracuje od 11 października, a dosłownie jeszcze z 1,5 tygodnia temu miałem z nią kontakt i nic nie wskazywało na to, że to będzie kontakt ostatni! :o

Możliwe, że jutro będę miał jakieś mniej lub bardziej oficjalne stanowisko w tej sprawie ze strony Bawagu.
Stay tuned... :)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: BAWAG - wycofuje się z Polski?

Post autor: Michał Krupiński »

Ok - to mam wstępną informację u źródła. Bawag rzeczywiście zlikwidował oddziały i postawił na centralizację (tak zostało to określone w rozmowie telefonicznej).
Wszystko będzie działo się teraz z poziomu siedziby w Warszawie.

Najistotniejsze - z punktu widzenia obecnych klientów nic ma się nie zmienić. Bawag nie wycofuje się z Polski, co więcej nie zamierza ograniczać działalności operacyjnej.
Nowi klienci mają być cały czas pozyskiwani i zawierane mają być nowe umowy leasingu. Firma wręcz ma się rozwijać.

Wygląda więc na to, że jest to po prostu reorganizacja, cięcie kosztów, itd.

Polecono mi jeszcze kontakt bezpośrednio z prezesem Bawag Leasing & Fleet, co pewnie uczynię, jak tylko będzie dostępny.

Mam nadzieję, że to, póki co, wyjaśnia sprawę. :)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Matti
PRO/Moderator
Posty: 163
Rejestracja: 29 maja 2009, o 12:45

Re: BAWAG - wycofuje się z Polski?

Post autor: Matti »

No prosze. A wyglądało to na ewakuację :mrgreen:
"Nie znam się na tym, więc tym chętniej się wypowiem..." --> FAIL!

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: BAWAG - wycofuje się z Polski?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Sprawdziłem informacje co dzieje się z Bawagiem w Austrii.
Planują zwolnić w całej grupie 500 osób, żeby zaoszczędzić 60 milionów euro w ciągu 3 lat.

Wygląda to na zwykłe szukanie oszczędności w ciężkich czasach.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: BAWAG - wycofuje się z Polski?

Post autor: Michał Krupiński »

Wygląda to na zwykłe szukanie oszczędności w ciężkich czasach.

Pewnie po trosze też, ale mam jeszcze małe doprecyzowanie ze strony Bawagu, że reorganizacja związana jest "ze zmianą strategii firmy, a mianowicie koncentracją na klientach korporacyjnych oraz rozszerzeniu przedmiotu finansowania o nieruchomości."
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: BAWAG - wycofuje się z Polski?

Post autor: Jarosław Król »

Odgrzebuję stary wątek ale to dlatego, że pojawiła się informacja mocno w temacie - Bawag Leasing mocno zwiększa sprzedaż w Polsce

Awatar użytkownika
moogly
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2009, o 15:33

Re: BAWAG - wycofuje się z Polski?

Post autor: moogly »

A jednak się zwijają, w poniedziałek przyjechał do Polski Wolfgang Meixner CEE BAWAGu poinformować wszystkich pracowników o likwidacji spółki w Polsce. Umowy, które są podpisane będą zakończone w terminie na jaki zostały zawarte.


ODPOWIEDZ