Samochód poleasingowy od angielskiej firmy leasingowej???

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
c-4

Samochód poleasingowy od angielskiej firmy leasingowej???

Post autor: c-4 »

Witam wszystkich,

Proszę o poradę w takiej sprawie:

Znalazłem ogłoszenie w internecie na którym firma leasingowa zarejestrwana w UK wystawiła samochód po atrakcyjnej cenie. Napisałem do nich wiadomość z prośbą o konkrety i odpisali mi, że są firmą leasingową, która leasinguje auta na terenie europy. Jeden z klientów nie wywiązywał się ze spłat więc firma zajęła samochód i teraz chce go sprzedać za kwotę jaka pozostała do spłaty. Samochód ma kierownicę po lewej stronie, według informacji od firmy samochód nie jest obciążony żadnymi opłatami, nie miał wypadku. Serdecznie mnie zapraszają do siebie (UK) na oględziny lub proponują darmowy transport na terenie Unii Europejskiej. Sprawidziłem firmę w angielskim rejestrze firm, ponieważ w informacji od firmy leasingowej dostałem adres i numer przedsiębiorstwa.
W wiadomości jaką dostałem były również zdjęcia oferowanego samochodu.
Bardzo proszę o poradę co powinienem sprawdzić przy takiej transkacji? O co zapytać? Rozważam podróż do UK ponieważ bilety lotnicze są tanie. Chciałbym obejrzeć auto przed zakupem i ewentualnie zbić cenę o koszty transportu jakie poniosłaby firma bo sami oferują darmowy transport na terenie Unii. Mam również wątpliwości czy nie jest to jakaś próba wyłudzenia pieniędzy lub oszustwa. Nie potrafiłem znaleźć strony internetowej tej firmy, ale w rejestrze jest. Głównie chodzi mi o to co mam sprawdzić?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
// NOTATKA MODERATORA //
Temat wydzielony z:
Kupno samochodu poleasingowego
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Matti
PRO/Moderator
Posty: 163
Rejestracja: 29 maja 2009, o 12:45

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Matti »

Powiem szczerze, ze nie jest to pytanie związane z tematyką forum. Dlaczego? Fakt, iz auto zostalo wystawione na sprzedaz przez firme leasingową jest mało wazny. Moglaby to byc rownoczesnie jakakolwiek firma, czy komis wystawiajaca dane auto z fakturą. Zwyczajnie musisz miec mozliwosc uzyskania od nich dokumentów pozwalających Ci przeprowadzic całą procedurę importu auta do Polski - od oplaty akcyzy do momentu zarejestrowania w dziale komunikacji. O ile w przypadku aut z Niemiec rzecz jest juz tak znana, ze praktycznie kazdy wie jak to zrobic, to w przypadku Wielkiej Brytanii trzeba będzie się skontaktować z kimś, kto ma doświadczenie w imporcie aut z wysp. Mysle, ze to jedyne rozsądne wyjscie, zanim zacznie się dalsze rozmowy ze sprzedającym.

Co do firmy, to podaj jej nazwę, proszę. Może ktoś ją będzie kojarzyć.
"Nie znam się na tym, więc tym chętniej się wypowiem..." --> FAIL!

Awatar użytkownika
Agio
PRO
Posty: 19
Rejestracja: 7 paź 2010, o 14:08

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Agio »

Dobrze, że zapaliła Ci się czerwona lampka. Sytuacja dziwnie podobna do słynnych na forach przekrętów z dostawą auta (atrakcyjna cena, dostawa przez firmę spedycyjną na terenie całej Europy). Jeśli już tam polecisz to dlaczego nie masz wrócić tym autem ? Obejrzyj auto, sprawdź dokumenty, zapłać i wróć.

Awatar użytkownika
c-4

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: c-4 »

Poniżej nazwa i adres firmy jaki został mi dostarczony w mailu.
Czy ktoś może mi podać link do forum z takimi przekrętami?

VAN Motorlease (UK) Limited CONTRACTS

• Registered Office - Princes House, Wright Street, Hull HU28HX
• COMPANY Registration# 04504933
• VAT Number# 804047363
van.motor.lease@gmail.com ( department for all details about delivey and all costs )
• Carl Digins ( sale manager )

Awatar użytkownika
docktor
Posty: 86
Rejestracja: 10 sie 2010, o 17:21

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: docktor »

c-4 pisze:Poniżej nazwa i adres firmy jaki został mi dostarczony w mailu.
Czy ktoś może mi podać link do forum z takimi przekrętami?

VAN Motorlease (UK) Limited CONTRACTS

• Registered Office - Princes House, Wright Street, Hull HU28HX
• COMPANY Registration# 04504933
• VAT Number# 804047363
van.motor.lease@gmail.com ( department for all details about delivey and all costs )
• Carl Digins ( sale manager )
Człowieku daruj sobie takie okazje to jest typowy fraud.

Co to za firma leasingowa co nie ma poczty firmowej tylko na darmowym gmailu. Wpisz ten adres w google to wyskocza ci ogłoszenia na polskim otomoto, ktore zostaly już usunięte przez pracowników serwisu bo się kapnęli że to fraud.

Awatar użytkownika
Matti
PRO/Moderator
Posty: 163
Rejestracja: 29 maja 2009, o 12:45

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Matti »

Dokładnie, dodatkowo wygląda to jeszcze na mail ogólny. Czyli niby taka to firma leasingowa, ktora ma jeden mail/dział do kontaktu z potencjalnymi leasingobiorcami, partnerami, a także z chetnymi na zakup poleasingowych przedmiotów, itd.? :lol:
Śmierdzi na kilometr! Radziłbym ochłonąć i darować sobie dalszą korespondencję z nimi ;)
"Nie znam się na tym, więc tym chętniej się wypowiem..." --> FAIL!

Awatar użytkownika
Hoover
PRO
Posty: 168
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 16:42

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Hoover »

Wpisz ten adres w google to wyskocza ci ogłoszenia na polskim otomoto, ktore zostaly już usunięte przez pracowników serwisu bo się kapnęli że to fraud.
zostały jeszcze w cache serp na google np Audi A5 3.0 TDI quattro S-line Sport 2008 za 76000 pln, Audi A6 S-Line Alkantara Leather za 77000 pln, mój faworyt Škoda Superb Combi 2.0 TDi DSG Elegance za 37000 pln.
Nie wspominając o kwiatkach w ogłoszeniu jak zasłonięte tablice albo podszywanie się pod adresy istniejących firm w Polsce za każdym razem innych w tym jednej, która należy do mojego znajomego i który na pewno nie ma takich okazji na placu.
;)
Żeby nabrać się na ten cienki przekręt to ... brak słów :roll:

Awatar użytkownika
c-4

Re: Samochód poleasingowy od angielskiej firmy leasingowej???

Post autor: c-4 »

Heh tak myslalem ze to przekret, Po otrzymaniu od nich maila wpisalem kawalek tresci w googla i znalazlem kilka podobnych firm w Hiszpanii, Francji i Bulgarii. Jedna z nich jako oferte przedstawila galerie zdjec google picasa.
Dzieki za odpowiedzi i zakonczmy ten temat.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
wiwies1

Re: Samochód poleasingowy od angielskiej firmy leasingowej???

Post autor: wiwies1 »

...Niestety Stary i głupi jestem- musze dokonac samooceny;... dalem sie kupic na ten kiepski numer z BMW X5. sprawe zgloszono na Policje i prawdopodobnie do Interpolu. PROSZE = NIE DAC SIE WCIAGNAC W TAKA HISTORIĘ....

Awatar użytkownika
Gość

Re: Samochód poleasingowy od angielskiej firmy leasingowej???

Post autor: Gość »

Ostrzezenie przed PRZEKRETEM !!!!!

Oferuja samochody poleasingowe- wiele osob moze sie na to "połasic" , generalnie na pierwszy rzut oka wydaje sie ok, szcegolnie jak ktos nie zna procedur sprowadzenia aut z UK. Najpierw " bajery" Carla Digginsa, nastepnie dane do przelewu jakiegos Dragomira -.... i szukaj wiatru w polu. Moze ktos na stronach zwiazanych z motoryzacja to 'zatrzyma"- nabijaja nas w butelke... i za chwile bedzie strach wejsc w net aby cokolwiek kupic..
Ponizej dane firmy "super managera sprzedazy " złodzieja, który byl tak bezczelny ze podal jeszcze swoj nr telefonu - 00447928404838- mozna dzwonic - ale juz chyba nie odpowiada.

Carl Digins ( Sale Manager )
Company No#: 06835185
Registered: Brough Business Center
Address: Skillings Lane, Brough, E Yorks HU15 1EN

Contact: Carl Digins carleasecontracts@gmail.com ( sales manager)
activeleasecar@secretary.net ( department for all details about delivey and all costs )

Ponizej dane złodzieja , ktory chetnie przyjmuje pieniadze
Name: CIPRIAN DRAGOMIR
speedex.in@london.com
Sort Code : 20-10-53
Account : 405 203 06
IBAN : GB18 BARC 2010 5340 5203 06
Swiftbic : BARC GB 22

Address : Holborn Branch 147, Holborn
Post Code : EC1N2NU
City : London
Country : England

Here you can track your order: http://spedex.t35.com/tracking.html


ODPOWIEDZ