Leasing operacyjny - czy to dobra oferta?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
zagubiony

Leasing operacyjny - czy to dobra oferta?

Post autor: zagubiony »

Witam,

mam pytanie - dostałem ofertę leasigu operacyjnego na auto (osobowe bez kratki) w wysokości 117,95% (60 mies, wpłata początkowa 0,5%, wykup 1%) Wartość netto powyżej 150 tys. Ubzepiecznie płatne osobno, jednorazowo - nie wiem czy to istotne.

Czy to dobra oferta czy da się jeszcze sporo urwać?

Będę wdzięczny za sugestie.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Leasing operacyjny - czy to dobra oferta?

Post autor: Lui »

Złotówki czy denominowany?
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
zagubiony

Re: Leasing operacyjny - czy to dobra oferta?

Post autor: zagubiony »

złotówki

Awatar użytkownika
leasingmaniak
PRO
Posty: 70
Rejestracja: 29 sty 2010, o 18:23

Re: Leasing operacyjny - czy to dobra oferta?

Post autor: leasingmaniak »

Ja jeb.e chcieć urywać jeszcze z czegoś takiego to trzeba chyba nie mieć przyzwoitości za grosz.

Zamiast urywać to lepiej sprawdź czy wszystko jest w porządku z tą ofertą, bo ktoś Ci daje leasing poniżej kosztów. Na lokatę pierwszą lepszą by wpłacił i więcej zarobił zamiast w leasing z Tobą się bawić.

Awatar użytkownika
zagubiony

Re: Leasing operacyjny - czy to dobra oferta?

Post autor: zagubiony »

eee, bez przesady
wstępne oferty z 2 pozostałych firm są na zbliżonym poziomie, stąd moje pytanie

Awatar użytkownika
Agio
PRO
Posty: 19
Rejestracja: 7 paź 2010, o 14:08

Re: Leasing operacyjny - czy to dobra oferta?

Post autor: Agio »

Spoko, normalna oferta, średnia krajowa. Czy wiele jeszcze urwiesz ? To zależy od tego co Twoja firma reprezentuje i jak bardzo zależy firmie leasingowej na wejściu do Ciebie.

Awatar użytkownika
ucho7
Posty: 13
Rejestracja: 12 lis 2010, o 13:09

Re: Leasing operacyjny - czy to dobra oferta?

Post autor: ucho7 »

Moim zdaniem oferta jest dobra.

Z parametrów jakie podałeś wychodzi oprocentowanie WIBOR 1M (3,61%) + 3,20% czyli oprocentowanie na poziomie 6,81%.

Firma, która udziela Ci finansowania, spokojnie mogłaby dziś ulokować kapitał na lokacie bez podatku Belki, na poziomie 9%. Więc biznes tu się "średnio" opłaca dla leasingu.

Sprawdź czy nie sprzedają ci dodatkowego ubezpieczenia, jakie są opłaty związane z zawarciem umowy leasingu (np. opłata za ubezpieczenie komunikacyjne poza leasingiem, opłaty manipulacyjne etc.)

Koniec roku to okres kiedy leasingi dopinają plany, stąd pojawiają się takie oferty dla "normalnych" klientów. Moim zdaniem jest tu jeszcze niewielkie pole negocjacji.

Dziś marże na poziomie 3% stosują Banki do kredytów mieszkaniowych!

pozdrawiam

ucho7

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Leasing operacyjny - czy to dobra oferta?

Post autor: Michał Krupiński »

Spoko, normalna oferta, średnia krajowa.
Nie no bez przesady. :roll:
Oferta jest bardzo tania. Moim zdaniem nie ma już tu czego targować, bo na co to się przełoży? Na 5 złotych tańszą ratę? :)
Skoncentrowałbym się już teraz raczej na pozostałych, niemniej ważnych sprawach - jak sposób ustalania rat (czyli jak i kiedy raty mogą się zmieniać na skutek zmian wskaźników typu WIBOR, itp.), koszty ubezpieczenia, tabele opłat i prowizji i jeszcze wiele innych istotnych rzeczy, o których dyskutowaliśmy wiele razy na forum.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Agio
PRO
Posty: 19
Rejestracja: 7 paź 2010, o 14:08

Re: Leasing operacyjny - czy to dobra oferta?

Post autor: Agio »

Nie no bez przesady.
Oferta jest bardzo tania. Moim zdaniem nie ma już tu czego targować, bo na co to się przełoży? Na 5 złotych tańszą ratę?
Nie wiem czy to zasługa konkurencji na "szkieletczyźnie", czy może specyfika firmy w której pracuje, ale dawno nie podpisywałem umów na marży powyżej 3,2 %. Dlatego dla mnie to normalna oferta :).



ODPOWIEDZ