Leasing sprzętu IT. Pytanie o odliczenia podatkowe?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Wareczynski

Leasing sprzętu IT. Pytanie o odliczenia podatkowe?

Post autor: Wareczynski »

Witam,

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą w branży IT. Mam pytanie odnośnie rozliczenia VATu oraz kosztu zakupu tego sprzętu jeszcze w tym roku podatkowym. ( oczywiście kupując sprzęt w leasingu )
Generalnie czy mogę odliczyć całą wartość leasingowanego sprzętu od podatku za rok 2010 , czy mogę rozliczać w kosztach tylko raty? Oczywiście to samo pytanie odnośnie VATu. czy mogę odliczyć cały VAT czy tylko będę mógł je rozliczać co miesiąc przez cały okres leasingu?

Z góry dziękuję za informację.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Wolny
Posty: 139
Rejestracja: 16 lut 2010, o 08:44

Re: Leasing sprzętu IT

Post autor: Wolny »

vat odliczyć można cały z góry przy leasingu finansowym ale wtedy już nie ma kosztów- można tylko amortyzować. Większośc IT amlortyzuje się dwa lata.
Najwięcej kosztów da leasing operacyjny z dużą wpłatą (max 45%) gdzie można ją wrzucić w koszty i vat odliczyć od niej.

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Leasing sprzętu IT

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Wareczynski, Rzuć okiem na kwestie podatkowe w leasingu tu:

Leasing operacyjny

Leasing finansowy

Awatar użytkownika
ucho7
Posty: 13
Rejestracja: 12 lis 2010, o 13:09

Re: Leasing sprzętu IT

Post autor: ucho7 »

Zakładam, że nie masz środków i szukasz finansowania w leasingu:

1. Jeżeli chcesz dokonać odpisu 100% VAT - leasing finansowy ale będziesz go musiał wpłacić do firmy leasingowej.
2. Jeżeli chcesz wysokiego kosztu na koniec roku - leasing operacyjny z wysoką opłatą wstępną. Jest firma, która dopuszcza 50% czyli pojawi Ci się koszt 50% wartości leasingowanego sprzętu IT.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 558
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Leasing sprzętu IT. Pytanie o odliczenia podatkowe?

Post autor: Spayker »

Jest jeszcze możliwość jednorazowej amortyzacji dla małych podatników. ;)
To przy leasingu finansowym.

Awatar użytkownika
adamov2
Posty: 41
Rejestracja: 14 wrz 2010, o 22:04

Re: Leasing sprzętu IT. Pytanie o odliczenia podatkowe?

Post autor: adamov2 »

pozostaje jeszcze kwestia stawki amortyzacji na ten sprzęt która może mieć wpływ na rodzaj leasingu: finansowy czy operacyjny.


ODPOWIEDZ