[Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
1
3%
Wszystko w porządku
7
19%
Przeciętnie
5
14%
Czuję niesmak
1
3%
Nigdy więcej
22
61%
 
Liczba głosów: 36

Awatar użytkownika
Zbyszek

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: Zbyszek »

prowadzę biznes 23 lata ale tak bezdusznej firmy nie widziałem nigdzie i nikomu nie poleca !! w normalnej firmie jak się ma setki przelewów, faktur dokumentów itp zawsze się może zdarzyć opóźnienie, złe wyliczenie itp. i każda normalna firma pisze prośbę o wyjaśnienie np nie dopłaty, ustalenie salda itp nie w tej !! zapomnijcie od razu liczą 50 zł i np zaczynasz wyjaśniać, masz księgową wynajętą więc nie będzie wszystkiego rzucała aby sprawdzić czemu 300 zł w przelewie 5 tyś nie naliczyła ..., więc mija 7 dni i dostajesz kolejne 50 zł itd - ti jest ich sposób na zarabianie !!

/.../

Przez tydzień próbowałem się dodzwonić po 4-5 razy na dzień - nie ma takiej opcji !! mam bilingi i co ? nic 50 zł nie wyjaśniłeś przecież to Twój problem nie Masterleasing oni mają liczyć po 50 zł i tak trwa moja współpraca z całkowicie bezduszną firmą /.../


----------
// UWAGI MODERATORSKIE
1. Treść wpisu sugeruje, że umieszczający go leasingobiorca może być nierzetelnym płatnikiem = Nie bierzcie na serio opinii osób, które nie płacą rat w terminie

2. Usunięto fragmenty wulgarne bądź obraźliwe.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: Michał Krupiński »

Zbyszek,
Wystawiasz komuś "laurkę" chociaż sam zawiniłeś... Nie rozumiem tego... :(

Opłata za wezwanie do zapłaty to norma w każdej firmie leasingowej i nie tylko leasingowej (kredyty, itd.)...
Bezduszność? Może i tak, bo takie opłaty są zautomatyzowane i nikt tam ręcznie nie robi nikomu na złość, tylko jak jest manko na koncie, to "komputer" wysyła wezwanie za które jest opłata.

Tłumaczenie się, że księgowa może się pomylić, itd. jest dość śmieszne. Czasy improwizacji w biznesie dawno się skończyły, tylko niektórzy jeszcze tego nie zauważyli i głównie siłą rozpędu są >jeszcze< na rynku. Nie chcesz mieć opłat dodatkowych, to płać w terminach, albo zmień księgową lub jej błąd potrąć jej z premii, czy coś.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
HondaSpike
Posty: 14
Rejestracja: 6 paź 2012, o 10:13

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: HondaSpike »

Nawet zwyczajnie mysląc to te 50zł za własne (zawinione czy też nie) niedociągnięcia to niedużo. Przecież znając opieszałość ludzi w płaceniu wszelkich opłat to ma być jakieś zobowiązanie. Jeśli wynajęta księgowa zawaliła to idź powiedz, że zrobiła to źle za pózno itp. No chyba nie myślisz, że firma mająca ileś tam klientów robi osobiste dochodzenie, czy ktoś zapomniał czy specjalnie zapłacił w spóźnionym terminie lub wcale. Postaw się w roli firmy, która w takim wypadku tonęłaby w papierkach..
Niekiedy jak czytam opinie na temat firm leasingowych, to zastanawiam się czy leasingobiorcy w swoich własnych przedsiębiorstwach są tacy pobłażliwi i luźno traktujący terminy, opłaty. Czytam, że negatywne opinie są przez błedy typu "tu jeden dzień opóźnienia, tam błąd i odrazu kara".

Awatar użytkownika
sypec
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2013, o 07:22

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: sypec »

Witam
Zarejestrowałem się tylko po to aby wziąć udział w ankiecie i przestrzec innych.
Poniżej lista nieprzyjemności:
1. Przy zmianie stóp procentowych sami naliczają odsetki tylko w górę,
2. Wysyłają faktury zwykłym listem kilka dni przed upływem terminu.
3. Nawet jeżeli płaci się w terminie potrafią wysłać "wyimaginowane" odsetki na zwłokę której nie było.
4. Narzucają ubezpieczyciela który nalicza niebotyczne składki np za 2012 składka za auto warte ok. 50tys. ubezpieczenie 5tys.
5. Teraz najlepsze :) Wystawili fakturę na co prawda niewielką kwotę 60zł ale była to kwota za błędy ich rzeczoznawcy popełnione podczas zakupu pojazdu. 60zł to według nich koszt wysłania danych drogą pocztową, a ja musiałem zmarnować cały dzień na dostarczenie auta na kolejne oględziny.

Jeszcze mam rok do wykupu więc zapewne będzie jeszcze więcej punków.

Naprawdę odradzam, szkoda nerwów i pieniędzy.

Awatar użytkownika
ArekMurzyn
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2013, o 16:40

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: ArekMurzyn »

/.../

A oto moja lista narzekan przy usludze CFM:
1) Przy zmianie WIBOR w dol oczywiscie rata leasingowa nie drgnela w dol nawet o grosz. Przy zmianie WIBOR w gore list z podwyzszeniem raty przysylali natychmiastowo
2) Pomimo zachecenia do przystapienie do programu lojalnosciowego o nazwie "VIP", poprzez regularne przedterminowe przelewy, to nie otrzymalem z tego tytulu zadnych benefitow. Obiecano mi lepsze oferty na nastepne samochody w przyszlosci, a otrzymalem oferty typu 157%.
3) Za samo wystawienie oferty na przedluzenie umowy leasing'u zazyczyli sobie 50pln netto (z choinki sie urwali). // Patrz uwaga nr 1
4) Biuro obslugi klienta probowalo wrobic mnie w opozniony zwrot samochodu, dzieki czemu naliczyli by mi dodatkowe ubezpieczenie za miesiac w kwocie rownej ubezpieczeniu rocznemu. I to pomimo faktu, ze umowa mowila o wliczeniu ubezpieczenia w rate leasing'owa. Tylko dzieki zyczliwej osobie oddalem samochod we wlasciwym terminie i dziekuje jej za to bardzo.
5) Przy zwrocie samochodu, "kompetentny" rzeczoznawca z firmy DEKRA zapewnial mnie, ze wszystkie wykryte uszkodzenia lakieru sa dopuszczalne. Natomiast po 2 tygodniach otrzymalem fakture za ponadnormatywne zuzycie samochodu w wysokosci ok. 1600 pln brutto. To za wgniecenie blotnika 0,2 mm
6) Ze nie wprowadzili jeszcze e-faktury to oznacza, ze robia to specjalnie.
/.../

Szkoda nerwow i czasu spedzonego na dociekania /.../.
Zreszta ich oferta leasingowa jest naprawde zalosna w porownaniu z innymi.

W razie pytan (arek(dot)murzyn(AT)gmail(dot)com) moge przedstawic wszystkie dokumenty na dowod wiekszosci z powyzszych punktow.


----------
// UWAGI MODERATORSKIE
1. Jest to normalna praktyka w branży i ma swoje uzasadnienie.

2. Usunięto fragmenty wulgarne bądź obraźliwe.

Awatar użytkownika
jkk

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: jkk »

ubezpieczenie rynkowe samochodu w różnych firmach ubezpiecz. wynosi ok. 3200-3500zł
Masterlease bez wczśniejszego powiadom. wystawia fv na 5540zł!!!! :shock:
- nie ma możliwośći negocjacjii
- nie ma możl. rezygnacji., bo musi być min. miesięczne wypowiedzenie.

Awatar użytkownika
jario

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: jario »

Witam wszystkich, czy ktoś z użytkowników wykupywał pojazd od Masterlease przed zakończeniem umowy ?? Dostałem info od Masterlease, że jeżeli kwota wartości wykupu pojazdu jest mniejsza niż cena rynkowa to wykup jest nie możliwy ze względu na przepisy podatkowe i nie zostanie wydana zgoda na wcześniejszy wykup.... to jakaś bzdura!!!
Czy ktoś z was miał z nimi taki problem ????

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: Lui »

jario pisze:Witam wszystkich, czy ktoś z użytkowników wykupywał pojazd od Masterlease przed zakończeniem umowy ?? Dostałem info od Masterlease, że jeżeli kwota wartości wykupu pojazdu jest mniejsza niż cena rynkowa to wykup jest nie możliwy ze względu na przepisy podatkowe i nie zostanie wydana zgoda na wcześniejszy wykup.... to jakaś bzdura!!!
Czy ktoś z was miał z nimi taki problem ????
Czy chcesz wykupić samochód przed upływem 2 lat?
Jeżeli tak, to nie jest to bzdura. Przepisy podatkowe przewidują, że umowa ma trwać minimum 2 lata.

Jeżeli chcesz wykupić wcześniej to tylko za wartość rynkową.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
jario

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: jario »

2 lata już minęło wiem o tych warunkach... leasing był na 5 lat, zostało 5 rat do spłaty,tylko w tym leasingu robią takie problemy, zna ktoś jakieś przepisy prawa podatkowego określające taką sytuacje ?

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: Michał Krupiński »

jario pisze:2 lata już minęło wiem o tych warunkach... leasing był na 5 lat, zostało 5 rat do spłaty,tylko w tym leasingu robią takie problemy, zna ktoś jakieś przepisy prawa podatkowego określające taką sytuacje ?
A Ty zawierałeś umowę leasingu z opcją wykupu czy może jakiegoś rodzaju umowę wynajmu długoterminowego?

Jeżeli masz normalną umowę leasingu z wykupem (czyli taką, która jest leasingiem operacyjnym na gruncie prawa podatkowego, ale leasingiem finansowym na gruncie rachunkowym), to nie ma przepisów podatkowych, który mogłyby Ci uniemożliwić wykup za cenę umowną.

Oczywiście pod warunkiem, że wykupującym jest ten sam podmiot, który leasingował przedmiot. Bo jeżeli miałaby to być osoba trzecia, to wtedy wykup możliwy jest tylko za wartość rynkową.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ