Leasing finansowy - jakie dokumenty księgowe?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
trom
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2009, o 10:37

Leasing finansowy - jakie dokumenty księgowe?

Post autor: trom »

hej! :)

Mam pytanko dotyczące tego jak rozlicza się leasing finansowy. To znaczy na podstawie jakich dokumentów księgowych?

Usłyszałem gdzieś ostatnio, że nie dostaje się co miesiąc faktur. :o

Ja więc księgować co miesięczne koszty?

Z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2009, o 16:28 przez administracja, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmiana tytułu na bardziej czytelny


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
GBoy
PRO
Posty: 300
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 14:12

Leasing finansowy

Post autor: GBoy »

Dostajesz fakturę za całą kwotę na samym początku. Na jakiejś podstawie przecież trzeba odliczyć VAT. ;)

Awatar użytkownika
trom
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2009, o 10:37

Re: Leasing finansowy

Post autor: trom »

GBoy pisze:Dostajesz fakturę za całą kwotę na samym początku. Na jakiejś podstawie przecież trzeba odliczyć VAT. ;)
Ale na jakiej podstawie rozliczam w każdym miesiącu te odsetki? Czy ta początkowa faktura zawiera koszt kapitału i odsetek?

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Leasing finansowy

Post autor: Tomasz Piotrowski »

trom pisze:Ale na jakiej podstawie rozliczam w każdym miesiącu te odsetki? Czy ta początkowa faktura zawiera koszt kapitału i odsetek?
Dostajesz fakturę na całość "z góry". Co miesiąc jednak otrzymujesz noty obciążeniowe.


ODPOWIEDZ