iLease - kilka uwag wg mnie niedociągnięć

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Rafael22
Posty: 149
Rejestracja: 13 lis 2009, o 20:59

iLease - kilka uwag wg mnie niedociągnięć

Post autor: Rafael22 »

Czytaj także:
Opinie i komentarze użytkowników Aplikacji iLease >


Witam

Miałem przyjemność skorzystać z iLease opcja dla Orientujących się i mam kilka uwag. Piałem je do admina no ale jakoś zero odpowiedzi.

1. W tej opcji dla Orientujących się wg mnie nie powinno być wymagane: Dane firmy/wnioskującego
Jedynie zostawił bym najwyżej data rozpoczęcia działalności jako obowiązkowa w celu bardziej dokładnej oferty.

2. Wpłata początkowa w opcjach mamy:
najmniejsza możliwa, 10%, 15% ...
czemu nie ma 5% ??

Ktoś powie zaraz, że nie dla wszystkich przedmiotów opłata wstępna 5% jest dostępna, OK mogę się zgodzić, tylko idąc tym tropem to czemu w opcji okres leasingu mamy 6 miesiecy, to tez nie dla wszystkich przedmiotów.

Generalnie to proponował bym lekką zmianę
po wpisaniu: Dane przedmiotu leasingu
powinno byc od razu: Rodzaj leasingu tylko, że ani jedno nie zaznaczone
Po zaznaczeniu rodzaju leasingu program powinien generować listę: Wpłata początkowa , Okres leasingu

dzięki temu nie dojdzie do absurdu typu:
Samochodu osobowego nowego, oplata wstępna dopuszczalna np 5% (chyba we wszystkich firmach dostępna), okres leasingu 6 miesięcy.

3. W tej opcji dla orientujących się otrzymujemy ofertę taką średnia oferta z 30 firm (jak mnie pamięć nie myli bo ofertę taką otrzymałem gdzieś w grudniu i już jej nie mam na kompie). Proponował bym aby wysyłać oprócz tej średniej kilka ofert rzeczywistych firm np. 4 oferty jakie faktycznie firma wysłała do iLease do tych danych, nie koniecznie z nazwą firmy leasingowej, tylko oferta przykładowa 1, 2, 3, 4.

Pomysł z iLease bardzo dobry, tylko trzeba by było troszkę dopracować :)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: iLease - kilka uwag wg mnie niedociągnięć

Post autor: Michał Krupiński »

Rafael22, Większość rozwiązań związanych z działaniem forum, portalu i samej aplikacji iLease jest w jakiś sposób logicznie przemyślana na podstawie wieloletnich doświadczeń... :) Dlatego:
Rafael22 pisze:1. W tej opcji dla Orientujących się wg mnie nie powinno być wymagane: Dane firmy/wnioskującego
Jedynie zostawił bym najwyżej data rozpoczęcia działalności jako obowiązkowa w celu bardziej dokładnej oferty.
Dane firmy są wymagane, żeby w jakiś sposób ograniczyć lekkomyślne korzystanie z tego rozwiązania.

Przygotowanie takiego przeglądu ofert wymaga czyjejś pracy. Więc jeśli ktoś chce z tego skorzystać, to niech przynajmniej da od siebie to minimum jakim są podstawowe dane rejestrowe jego firmy.
Rafael22 pisze:2. Wpłata początkowa w opcjach mamy:
najmniejsza możliwa, 10%, 15% ...
czemu nie ma 5% ??
Dlatego jest opcja "najmniejsza możliwa".
Niemniej jednak chodzi też o to, żeby zasugerować, że tak naprawdę to 10% jest realną opłatą minimalną w leasingu. 5% dostępne jest w nielicznych firmach, a jeśli już to nie dla wszystkich klientów, nie we wszystkich procedurach, nie dla wszystkich przedmiotów, itd.
Te oferty na 5% wpłaty są zresztą często dużo droższe.

Więc takie rozpisanie wpłat ma na celu też jakąś sugestię, że przyszły leasingobiorca powinien liczyć się z udziałem własnym chociaż na poziomie 10%.
Rafael22 pisze:idąc tym tropem to czemu w opcji okres leasingu mamy 6 miesiecy, to tez nie dla wszystkich przedmiotów.
W leasingu finansowym okres 6 miesięcy jest bez problemu dostępny dla wszystkich przedmiotów.
Rafael22 pisze:Generalnie to proponował bym lekką zmianę
po wpisaniu: Dane przedmiotu leasingu
powinno byc od razu: Rodzaj leasingu tylko, że ani jedno nie zaznaczone
Po zaznaczeniu rodzaju leasingu program powinien generować listę: Wpłata początkowa , Okres leasingu

dzięki temu nie dojdzie do absurdu typu:
Samochodu osobowego nowego, oplata wstępna dopuszczalna np 5% (chyba we wszystkich firmach dostępna), okres leasingu 6 miesięcy.
Praktyka pokazuje, że takie absurdy nie mają miejsca, a jeśli nawet się zdarzy coś takiego, to może z raz na wiele tygodni.
Dlatego takie rozbudowywanie bazy byłoby lekkim marnotrawstwem czasu... :)
Bo leasing nie kończy się na samochodach, gdzie stosunkowo łatwo jest podać stawki amortyzacji. Są jeszcze dziesiątki, a nawet setki rodzajów maszyn, gdzie są różne stawki amortyzacji, różne procedury w wielu firmach, itd. Potrzeba by było kupę czasu nie tylko, żeby to stworzyć, ale też żeby utrzymywać up-to-date.

Tymczasem jak wspomniałem - nie jest to zupełnie problemem.

Rafael22 pisze:3. W tej opcji dla orientujących się otrzymujemy ofertę taką średnia oferta z 30 firm (jak mnie pamięć nie myli bo ofertę taką otrzymałem gdzieś w grudniu i już jej nie mam na kompie). Proponował bym aby wysyłać oprócz tej średniej kilka ofert rzeczywistych firm np. 4 oferty jakie faktycznie firma wysłała do iLease do tych danych, nie koniecznie z nazwą firmy leasingowej, tylko oferta przykładowa 1, 2, 3, 4.
Zestawienie pokazuje ratę przeciętną i ratę minimalną.
I tu znowu praktyka pokazuje, że użytkownicy, którzy korzystają z iLease, ale w wersji dla zdecydowanych na leasing otrzymują oferty na niskiej marży, najczęściej do siebie bardzo zbliżone, bo leasingodawcy wiedzą, że jak dadzą droższą ofertę, to w ogóle nie będą brani pod uwagę przez zainteresowanego leasingiem użytkownika.

Sądzę więc, że taki przegląd daje dość dobre rozeznanie jakie są realne oferty, jaki będzie mniej więcej wysokość raty, wykup, wpłata, itd.
Rafael22 pisze:Pomysł z iLease bardzo dobry, tylko trzeba by było troszkę dopracować :)
Jasne, każda uwaga jest cenna i dzięki za nią.
Wierz mi też, że nieustannie coś modyfikujemy, poprawiamy, reagując na jakieś problemy, zachowania i oczekiwania użytkowników, itp.
Niemniej są to sprawy kosmetyczne, bo jakby sprawy istotne są oparte jednak na dość bogatym i wieloletnim doświadczeniu... :)

Z pewnością jednak sprawy informatyczne będą jeszcze z czasem rozbudowywane.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: iLease - kilka uwag wg mnie niedociągnięć

Post autor: Lui »

Dane firmy są wymagane, żeby w jakiś sposób ograniczyć lekkomyślne korzystanie z tego rozwiązania.

Przygotowanie takiego przeglądu ofert wymaga czyjejś pracy. Więc jeśli ktoś chce z tego skorzystać, to niech przynajmniej da od siebie to minimum jakim są podstawowe dane rejestrowe jego firmy.

Potwierdzam.
Leasing nie jest sprzedażą programów emerytalnych i oszczędnościowych, które polegają na pobudzaniu potrzeb, których wcześniej klient nie był świadomy.
Tu nie ma tak, że zapukasz do drzwi i przekonasz kogoś na leasing. ;)
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ