Młody wiek - czy to problem w EFL?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
dybek
Posty: 6
Rejestracja: 9 lut 2012, o 10:51

Młody wiek - czy to problem w EFL?

Post autor: dybek »

Mam 24 lata, prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą od pół roku w branży IT. Chcę wziąć w leasing samochód osobowy o wartości około 60tys. zł. 20% opłata wstępna, 1% wykup, 59 rat. Wyliczenia dostałem już w salonie, trochę wyższe niż w innych funduszach leasingowych, ale z zaproszeniem do negocjacji.
Mam natomiast pytanie, czy przez to, że mam tylko(!) 24 lata EFL wymaga jakiś dodatkowych zabezpieczeń? W dwóch innych funduszach leasingowych wymagano ode mnie dodatkowych poręczeń.

CZYTAJ TAKŻE


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Młody wiek - czy to problem w EFL?

Post autor: Jarosław Król »

dybek, Młody wiek może być czasem przeszkodą, ale nie musi. Wiele zależy od analityka, który ocenia wniosek i często też od tego jakie dana firma ma podejście w danym momencie. Jak zrobili plan na dany okres to wybrzydzają, a jak im brakuje to dają leasing bez problemu jak leci.
Dlatego dziś dana firma Ci odmówi, a jutro nie będzie robiła żadnego problemu.

Dotyczy to EFL tak samo jak każdej innej firmy i dlatego nikt Ci nie powie, że w EFL będzie tak albo inaczej..

Mogę Ci polecić skorzystanie z www.iLease.pl, wtedy dostaniesz oferty na dość niskiej marży bezpośrednio od co najmniej kilku firm leasingowych. W uwagach możesz napisać o swoim wieku i o tym jak długo prowadzisz działalność, itd. Możesz też wykluczyć te firmy, z których masz już oferty, albo z którymi już procedowałeś, żeby nie dublować.

Myślę, że to powinno rozwiązać Twój problem, bo generalnie nie ma przeszkód, żebyś otrzymał gdzieś leasing na dobrych warunkach jeśli chodzi o samochód osobowy, jaki pisałeś już w innym wątku.
Zawsze będzie to jakaś opcja, a oferty z iLease są generalnie dość tanie i z dobrych firm.

Awatar użytkownika
kunickm
Posty: 11
Rejestracja: 10 wrz 2009, o 09:07

Re: Młody wiek - czy to problem w EFL?

Post autor: kunickm »

Sadzę, że tu nie chodzi o wiek leasingobiorcy, ale jak rozumiem z postu krótka dzialalnośc, stad te dodatkowe zabezpieczenia. Rozważ zwiekszenie udzialu własnego, wtedy sadze ze nie bedzie potrzeba dodatkowego zabezp.

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Młody wiek - czy to problem w EFL?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Jeżeli działalność jest od pół roku to też powinno wystarczyć przy wpłacie 20%. Widać akurat kolega miał pecha, że mu odmówili w dwóch firmach albo wyszło coś na co ryzyko krzywo zaczęło się patrzyć.

Awatar użytkownika
POLINEX
Posty: 9
Rejestracja: 8 lut 2012, o 16:50

Re: Młody wiek - czy to problem w EFL?

Post autor: POLINEX »

Nie powinno być problemu.
Pierwszy leasing brałem w VB w wieku 22 lat.
Wpłaciłem 30%, auto za 80000, działalność była też niecałe pół roku.

Awatar użytkownika
dybek
Posty: 6
Rejestracja: 9 lut 2012, o 10:51

Re: Młody wiek - czy to problem w EFL?

Post autor: dybek »

Dowiadywałem się bezpośrednio w EFL, przy młodym wieku, pierwsza wpłata musi być minimum 25%. Przy okazji polecam wszystkim szukającym leasingu, zacząć od ilease.fmleasing.pl naprawdę warto.


ODPOWIEDZ