Santander - czy takie regulacje w OWUL są normalne?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 3
Rejestracja: 4 mar 2012, o 23:49

Santander - czy takie regulacje w OWUL są normalne?

Post autor: kojak »

Witam,
przymierzam się do zakupu pojazdu i dealer polecił mi właśnie Santander. W OWUL, który dostałem, są m.in. zapisy:

§ 5 p. 4. Nowy rodzaj opłat dodatkowych, nieujęty w tabeli opłat dodatkowych w dotychczasowym
brzmieniu, obowiązuje strony UL po upływie 7 dni od dnia ich opublikowania na stronie
scmultirent.pl, Finansujący zobowiązany jest powiadomić Korzystającego o dokonaniu
zmiany wraz z kolejną fakturą VAT.

§ 11 p. 4. Zmiany i uzupełnienia OWUL Finansujący wprowadza jednostronnie i obowiązują one od
pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym Finansujący zawiadomi na piśmie
Korzystającego o zmianach przesyłając nową treść i wskazanie jednostek redakcyjnych, w których
doszło do zmiany lub które zostały dodane.

Oba zapisy wydają się dosyć kuriozalne, ale nie mam doświadczenia i być może jest to norma. Czy w OWUL innych firm są podobne regulacje?
Pozdrawiam


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Oba zapisy wydają się dosyć kuriozalne, ale nie mam doświadczenia i być może jest to norma. Czy w OWUL innych firm są podobne regulacje?
Co do zmian w OWUL to jest dziwne.
Co do zmian w TOiP to jest normalne.

Ale zupełnie inna sprawa jak to wygląda w praktyce. Większość dobrych firm nie wprowadza takich zmian później "przeciwko" klientowi, a w przypadku Santander z tego co się słyszy i czyta także w tym wątku stosuje taką praktykę całkiem często. :roll:

Awatar użytkownika
kojak
Posty: 3
Rejestracja: 4 mar 2012, o 23:49

Re: Santander - czy takie regulacje w OWUL są normalne?

Post autor: kojak »

Udało mi się dotrzeć do OWUL kilku innych firm. W żadnym nie ma podobnego zapisu dotyczącego zmian w OWUL w trakcie trwania umowy. Jest za to standardowa formuła mówiąca o konieczności zgody obydwu stron na zmiany w umowie pod rygorem nieważności. Dla świętego spokoju odpuszczam Santander.

Awatar użytkownika
GBoy
PRO
Posty: 300
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 14:12

Re: Santander - czy takie regulacje w OWUL są normalne?

Post autor: GBoy »

przymierzam się do zakupu pojazdu i dealer polecił mi właśnie Santander
Dealer polecił bo chce przytulić prowizje! :mrgreen: 8-)

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Santander - czy takie regulacje w OWUL są normalne?

Post autor: Lui »

Dealer polecił bo chce przytulić prowizje!
No raczej.

kojak Właśnie miałem napisać, że zanim wybierzesz Santandera lepiej sprawdź też kilka innych ofert, ale widzę, że pewnie to już zrobisz.
To może być przydatne: https://www.fmleasing.pl/wyszukiwarka-leasingu
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Dimitri
Posty: 63
Rejestracja: 24 mar 2010, o 08:08

Re: Santander - czy takie regulacje w OWUL są normalne?

Post autor: Dimitri »

§ 11 p. 4. Zmiany i uzupełnienia OWUL Finansujący wprowadza jednostronnie i obowiązują one od
pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym Finansujący zawiadomi na piśmie
Korzystającego o zmianach przesyłając nową treść i wskazanie jednostek redakcyjnych, w których
doszło do zmiany lub które zostały dodane.
Takie rozwiązanie jest w ogóle niezgodne z Kodeksem Cywilnym i jest nieważne. :roll:

Awatar użytkownika
kojak
Posty: 3
Rejestracja: 4 mar 2012, o 23:49

Re: Santander - czy takie regulacje w OWUL są normalne?

Post autor: kojak »

Lui pisze:
Usługa działa zaskakująco dobrze. Dostałem ofertę jednej z firm, następnego dnia zadzwonił przedstawiciel tej samej firmy ale innego oddziału. Gdy się dowiedział, że mam już ich ofertę, obiecał przygotować lepszą :).

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 558
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Santander - czy takie regulacje w OWUL są normalne?

Post autor: Spayker »

Takie rozwiązanie jest w ogóle niezgodne z Kodeksem Cywilnym i jest nieważne. :roll:
To jest fragment OWUL. Może ten punkt odnosi się do jakiejś większej całości i cytowany w oderwaniu od niej wygląda jak niezgodny z prawem.
Nie wiem tego, bo nie czytałem tego OWUL, ale czasem tak jest, że jeden punkt w oderwaniu od całego paragrafu jest niedorzeczny.

Awatar użytkownika
Grzegorz1111

Re: Santander - czy takie regulacje w OWUL są normalne?

Post autor: Grzegorz1111 »

Witajcie Santander to chamska obsługa ,z nimi nie da się rozmawiać,właśnie zamierzam skrócić leasing ,i nie da się z nimi nic negocjować ,wszystko wg tabeli opłat.TOTALNIE NIE POLECAM

Awatar użytkownika
Waldemarex

Re: Santander - czy takie regulacje w OWUL są normalne?

Post autor: Waldemarex »

Witam,

Potwierdzam i przestrzegam przed Santander Consumer Multirent. To naciągacze. Mają problem z dosłaniem FV wykupu auta. Ostatnia 24 rata i FV za wykup zostały przelane tydzień przed zakończeniem 24mieś. leasingu, nie byli w stanie dosłać karty pojazdu i FV wykupu. Zero kontaktu, dzień przed wygaśnięciem ubezpieczenia (narzuconego przez nich) musiałem w Aviva wykupić ubezpieczenie, pani na infolinii twierdzi, że przyszła jeszcze FV za kartę paliwową i dlatego tego nie zrobili, przelałem w tym samym dniu, miała to być ostatnia FV tak mówiła, po czym na następny dzień krętacze przysyłają mi FV za ubezpieczenie auta przedłużone (z ich winy) na miesiąc w kwocie 607zł, gdzie w AVIVA zapłaciłem 1520zł za cały rok. Oczywiście sprawa skończy się w sądzie, bo informowałem tych naciągaczy, ze auto będzie ubezpieczone w innej firmie....


ODPOWIEDZ