Leasing w Credo - firma leasingowa?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Leasing w Credo - firma leasingowa?

Post autor: Michał Krupiński »

To która firma taka zdolna jeśli to nie tajemnica?
Taki wynalazek pod nazwą Credo. :)


// od Moderator:
Dyskusja wydzielona z wątku Leasingodawca żąda wszystkich rat leasingowych (???)
Zaczęło się od wpisu użytkownika Michael:
Jako ciekawostkę dodam, że ostatnio widziałem umowę leasingu, w której nie ma mowy o żadnym dyskoncie - po prostu trzeba wszystko zapłacić i już...
Pomijam, że nie ma też w umowie zapisu o pomniejszeniu o wartość przedmiotu. Generalnie całą umowa to był niezły syfek.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
GBoy
PRO
Posty: 300
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 14:12

Re: Leasingodawca żąda wszystkich rat leasingowych (???))

Post autor: GBoy »

Michael pisze:
To która firma taka zdolna jeśli to nie tajemnica?
Taki wynalazek pod nazwą Credo. :)
Credo co? :o :twisted:

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Leasingodawca żąda wszystkich rat leasingowych (???))

Post autor: Michał Krupiński »

Credo co?
No Credo - taki wynalazek, że dealer finansuje. W sensie firma, która jest dealerem samochodowym prowadzi też działalność leasingową i oni finansują umowę.
Coś w podobie jak może szerzej tu znana firma Noma-2. Mają salon samochodowy + prowadzą działalność leasingową.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Leasingodawca żąda wszystkich rat leasingowych (???))

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Zastanawia mnie co kieruje ludźmi decydując się na takie firmy. :|

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Leasing w Credo - firma leasingowa?

Post autor: Michał Krupiński »

Cóż - czasem nie mają wyjścia - kiepska zdolność, kłopoty z BIK, itd.

Dlatego niektórzy wchodzą w takie tematy nie patrząc na koszty i zapisy w umowach. Później są tak naprawdę na łasce lichwiarza... :D
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Rafael22
Posty: 149
Rejestracja: 13 lis 2009, o 20:59

Re: Leasing w Credo - firma leasingowa?

Post autor: Rafael22 »

wg mnie to niewiedza i lenistwo.

Przychodzi taki Kowalski do salonu ogląda autka o ten mu podchodzi jak nic, a Dealer ja Panu mogę na raty sprzedać w leasingu, nie musi Pan nigdzie indziej łazić, po żadnych Bankach, pewnie też wciska kit, że oprocentowanie najmniejsze w mieście.
Pokazuje mu ile miesięcznie by zapłacił, ten sie napala jak szczerbaty na suchary podpisuje co mu sie podsunie i zadowolony wyjeżdża z salonu, a po kilku dniach budzi sie z ręką w nocniku, bo mu się nie chciało poczekać kilku dni i pomyśleć, zrobić porównanie kilku firm leasingowych czy też banków, poczytać w domu OWUL.

Niektóre osoby pracujące w firmie leasingowej, są chamskie, no może mam takie odczucie bo im mówiłem, że jestem studentem ale wciskanie kitu typu "nie mamy OWUL, to dopiero jak się podpisze umowę", to normalnie ręce opadają.
Nie wiem czy mają taka strategie podsunąć pod nos w ostatniej chwili to sie nikomu czytać nie bedzie chcialo, podpisze i już, czy co.

Awatar użytkownika
GBoy
PRO
Posty: 300
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 14:12

Re: Leasing w Credo - firma leasingowa?

Post autor: GBoy »

Pokazuje mu ile miesięcznie by zapłacił, ten sie napala jak szczerbaty na suchary podpisuje co mu sie podsunie i zadowolony wyjeżdża z salonu, a po kilku dniach budzi sie z ręką w nocniku, bo mu się nie chciało poczekać kilku dni i pomyśleć, zrobić porównanie kilku firm leasingowych czy też banków, poczytać w domu OWUL.
:lol:
Tak jest!
Najlepsi do golenia są klienci duże dzieci co się najarają na fureksa i koniecznie muszą go odebrać w ciągu 2 dni!!
Taki wszystko podpisze tylko mu obiecać że będzie szybko! :mrgreen: :twisted:

Awatar użytkownika
KOLEC
Posty: 316
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 10:56

Re: Leasing w Credo - firma leasingowa?

Post autor: KOLEC »

a potem nie dotrzymać słowa i załatwiać formalności dwa tygodnie i nie odbierać telefonu

Awatar użytkownika
GBoy
PRO
Posty: 300
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 14:12

Re: Leasing w Credo - firma leasingowa?

Post autor: GBoy »

a to już nie wiem... ja nie wiem o co chodzi. :mrgreen: :D

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Leasing w Credo - firma leasingowa?

Post autor: Michał Krupiński »

Co do tych terminów "załatwiania" leasingu, to przypomniała mi się dyskusja, w której kiedyś brałem udział na innym forum.
Ktoś z dyskutantów był oburzony, że jedna z firm obiecała mu szybki odbiór samochodu, a potem nie dotrzymała słowa.

Wkleję po prostu to co wtedy napisałem:
Handlowiec postawiony pod ścianą przez niecierpliwego klienta podaje jakiś termin, który jest trudny do zrealizowania.
Ale to nie oznacza, że handlowiec z premedytacją kłamie. Często jest tak, że dana transakcja jest rzeczywiście do zrealizowania np. w 5 dni. Tyle tylko, że wszystko musi zagrać na tip-top. Jeśli gdzieś jest obsuwa, to sprawa się sypie. A niestety nie wszystko zależy od handlowca - opóźnień po drodze może być "pincet" od wyceny, przez przesyłanie dokumentów (poczta, kurier, dostawca), po akceptację ryzyka, itd.

Każdy handlowiec zdaje sobie z tego sprawę, ale każdy jest niemal zmuszany do wciskania kitu, że sprawę załatwi w "dwa dni".
Bo gdyby powiedział prawdę jak to naprawdę wygląda, to klient odpuści... i pójdzie tam gdzie mu wcisną kit, choć też nie dotrzymają terminu.
I koło się zamyka. Pewne sprawy są po prostu nie do przeskoczenia.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ