Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Robert_Witt
Posty: 44
Rejestracja: 14 mar 2012, o 17:27

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Robert_Witt »

Jeśli wkrotce, po wpisaniu w google "socket resources opinie", będzie nam pokazywać ich stronę domową, to osobiście zadzwonie do Szwecji, żeby przyznali im nobla za innowacje w reklamie ;)
Swoją drogą, dobrym pomysłem wydaje się też założenie forum z moderowanymi opiniami, gdzie zostaną tylko te cukierkowe.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Robert_Witt
Posty: 44
Rejestracja: 14 mar 2012, o 17:27

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Robert_Witt »

Nowe wieści ze stajni Socket Resources... Jak donosi jeden z moich klientów, Sr ruszyło z nową stroną, gdzie możemy przeczytać:

Socket Resources właścicielem kopalni złota !


W lutym zarząd Socket Resources GmbH sfinalizował zakup 45 % udziałów West Africa Gold S.A.R.L - która jest właścicielem dwóch kopalni złota o łącznej powierzchni 208 km2. Obecnie przeprowadzana jest reorganizacja podmiotu w zakresie procesu wydobywczego oraz przygotowania surowca do dalszej obróbki w rafinerii złota. Do tego celu została również powołana spółka córka Socket Resources Guinee S.A.R.L., której 90 % właścicielem jest Socket Resources GmbH.


Niestety, informacja jak wiele innych, jest ciężka do potwierdzenia z niezależnych źródeł. Inwestowanie w afrykańskie złoto, wielu z nas - w dodatku całkiem słusznie kojarzy się tylko z mailami od "szefów" wielkich afrykańskich kopalni, którzy akurat nas wybrali, żeby za jedyne 1000 dolarów, dostać 50% udziałów w nowo otwartej kopalni golda/diamentów.
W opini niezależnego fachowca, z którym wspólpracuje - posunięcia SR jak i Ambergold, które podnioslo i tak wysokie oprocentowanie swoich "lokat", tylko pozornie wywołane są opodatkowaniem lokat dziennych "belką".
Czy tak wysokie odsetki, są efektem lecącej na łeb wartości gotówki jako takiej? Możliwe, że odpowiedz jest nieco bardziej niepokojąca, ale narazie wstrzymam się od spekulacji.
Niemniej, zdaje się że właśnie nowa strona perfect trade, jest tym co miało rozwiać nasze wątpliwości... ale kto wie, może szykują coś jeszcze.

Prosze rownież zwrócić uwagę, jak bardzo zmieniły się wyniki wyszukiwania - money spadło gdzieś na dół strony, bankiera nie widać w ogóle. Linki za to do jakiś forów o niczym. Widać sama siła nazwy której składowe doskonale wtapiają się w słownictwo informatyczno-komputerowe, jest już planem samym w sobie.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Michał Krupiński »

Skoro o Ambergold mowa, to ja jestem bardzo ciekaw jak się skończy zabawa z tą firmą, albo raczej kiedy się skończy... :)

Może właśnie Socket chce być jak Amber? :) W końcu tamci kupili linie lotnicze, a skoro kupili linie lotnicze, to muszą być okej - jak uważają niektórzy. :)
Więc jak ci kupili kopalnie, to też muszą być okej. :)

Oczywiście posiadanie kopalni złota, albo działki pod kopalnie złota, to nie to samo co posiadanie złota, ale dla przeciętnego zjadacza chleba nie ma pewnie różnicy. :)

Swoją drogą - czy oni czasem nie mieli już mieć złota? ;) Wchodzą w kolejny biznes? Po co skoro mają mieć takie wielkie zyski na core biznesie? Mają w ogóle jakieś know-how w wydobyciu? :)

Jedyna logiczna odpowiedź jaka przychodzi mi do głowy, po co takiej firmie kopalnia złota, to po to, żeby mieć kolejny "uspokajacz" dla wpłacających kasę.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Robert_Witt
Posty: 44
Rejestracja: 14 mar 2012, o 17:27

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Robert_Witt »

Jeśli o mnie chodzi, skończyła się dobrze - zainwestowałem i zwrócili z odsetkami i pocałowaniem w ręke.

Afrykański rynek złota to przedewszystkim bagno, w którym prawnik może utonąć, nie znajdując nic poza dziesiątkami mylnych tropów.
Należy wspomnieć że najczestrzym problemem o którym czytałem w tego typu interesach, jest fałszowanie złota, poprzez "wzbogacanie" stopu o różne minerały i przekupywanie firm mierniczych żeby wydały odpowiednie oceny.
Do tego oczywiście bandyctwo, napady, korupcja, rasizm, itp

Co do tego czemu zakładać kopalnie złota... to tak samo jakby spytać czemu chce się mieć więcej pieniędzy... w ludzkiej naturze leży chęc pomnażania własnych aktyw. Myśle więc że ta intencja nikogo nie dziwi. Więcej złota jest lepsze niż mniej.

Niemniej, Panie Michael, spekulujemy. Bo wszak ja również mogę kupić strone za złotówke i napisać tam, że w ogródku u sąsiada odkryliśmy złoża diamentów, ale czy przez to stane się bogaty i godny zaufania?
Tak długo jak SR, nie zostanie poparte przez kogoś sprawdzonego na rynku, mogą pisać nawet o kopalni adamentium, latającym holendrze i źródle młodości - bo nie ma na to żadnych, sprawdzalnych dla szarego człowieka dowodów.

Obserwujmy dalej.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Michał Krupiński »

Jeśli o mnie chodzi, skończyła się dobrze - zainwestowałem i zwrócili z odsetkami i pocałowaniem w ręke.
Oczywiście na razie nie ma problemu z wycofywaniem pieniędzy, ale śmiem twierdzić, że nie zawsze będzie tak różowo.

Pomijając to czy jest to kolejna piramida finansowa, czy też nie, to jednak jest to moim zdaniem inwestowanie w "spadające melony". Dopóki melon leci, to można na nim dobrze zarobić, ale ten melon leci już dość długo i osobiście nie wiem jak blisko ziemi już się znajduje i kiedy się roztrzaska. :)
Co do tego czemu zakładać kopalnie złota... to tak samo jakby spytać czemu chce się mieć więcej pieniędzy... w ludzkiej naturze leży chęc pomnażania własnych aktyw. Myśle więc że ta intencja nikogo nie dziwi. Więcej złota jest lepsze niż mniej.
Nie sprowadzajmy tematu do absurdu. :roll:
Intencja sama w sobie wiadomo, że jest czymś oczywistym, ale w kontekście tej sprawy wydaje się być już zupełnie bezsensowna - przynajmniej dla mnie.
Wydobywanie złota, to nie jest coś czym może zająć się pierwszy_lepszy_ktoś (choćby z powodów, które sam wymieniłeś) i w ogóle nie pasuje to (moim zdaniem) do profilu działalności SR - przynajmniej do takiego profilu o jakim jesteśmy oficjalnie informowani.

Ta spółka ma oficjalnie zarabiać na zupełnie czymś innym niż złocie - więc rozumiałbym, gdyby kupiła jakąś spółkę spedytorską, czy zainwestowała w jakieś kontrakty przewozowe, czy coś w tym stylu (bo zdaje się, że to ta branża ma generować zysk dla SR). A co ma do tego wszystkiego kopalnia złota? Jak dla mnie nie ma zupełnie nic....

Jest to dla mnie zupełnie nieracjonalne posunięcie jeśli za dobrą monetę brałbym oficjalne informacje....
Racjonalne staje się to dopiero wtedy kiedy spółka SR jest piramidą finansową lub czymś w tym rodzaju i chodzi jej o przyciągnięcie jak najwięcej much na lep, znaczy na złoto...
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Na ich stronie nic o tym nie ma, a co więcej zniknęła polska wersja strony. Wszystko jest tylko po angielsku.

Awatar użytkownika
jos
Posty: 1
Rejestracja: 1 kwie 2012, o 20:10

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: jos »

Panie Robercie, będę wdzięczny jeśli podrzuci Pan kontakt do siebie. Mój @ -> pawel.zaw [małpa] gmail com

Robert_Witt
Posty: 44
Rejestracja: 14 mar 2012, o 17:27

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Robert_Witt »

Panie Tomek_P - http://www.perfect-trade.pl/. Dzisiaj link ten podesłał mi facet, który sprawą SR mnie zainteresował. Tam jest źródło informacji, które przedstawiłem.
Reszta treści którą przejrzeliśmy, to właściwie kopiuj-wklej z folderów i ich wyjaśnień z różnych portali. Miłym akcentem jest też adnotacja o tym że konsalnet i tak nie udzieli nikomu żadnych informacji, bo są tajne, w trosce o bezpieczeństwo 8-)

Panie jos - jeśli chodzi o coś dotyczącego SR, prosze śmiało pisać tutaj. W tematach leasingu się nie udzielam, poza pracą bo to nie moja bajka.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Michał Krupiński »

Odsłuchałem sobie przed chwilą dzisiejsze EKG w Tok FM i akurat gość audycji, Aleksander Lesz ma polewkę (albo raczej jest oburzony) ofertą krzaka jakim jest Amber Gold:

http://bi.gazeta.pl/im/8/11479/m11479968.mp3
Od 35 minuty.

Dla tych, którzy nie wiedzą i nie chce im się szukać kim jest Aleksander Lesz - założyciel Softbanku i prezes funduszu inwestycyjnego GNA, jeden z najbogatszych ludzi w Polsce. Więc raczej człowiek z odpowiednim know-how, żeby móc ocenić ten syfek. :)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Lui »

Dopóki nie padła nazwa Amber Gold to myślałem, że chodzi o Socket Resources, bo dokładnie to samo! :o :D
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ