Ile czynszu inicjalnego wpłacać? Wysoka czy niska wpłata własna?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
as

Re: Czynsz inicjalny - wpłacać więcej czy mniej?

Post autor: as »

Witam Panowie. Spokojnie ja tylko wyraziłem swój pogląd, nie miałem zamiaru kogoś urazić lub nakłaniać do takiego rozwiązania. Wspomnę tylko, że jestem jednym z Was (od wielu lat pracuję w jednym z funduszy leasingowych i zarazem jestem leasingobiorcą). Miałem na myśli leasing samochodu osobowego przy założeniu max OW i min. okresie.
Do GBoy-a: w leasingu mogę ten samochód rozliczyć w kosztach w przeciągu 2 lat, a za kupując za gotówkę "bujam" się z nim amortyzując go w ciągu 5 lat. Zatem gdzie tu rentowność? Ale spokojnie nie mówię tego z pretensjami, nie wiedziałeś o co mi chodzi :)
Tak więc reasumując każdy musi sam sobie dostosować dla siebie dogodny plan i go zrealizować, ja akurat jestem zwolennikiem wspomnianego rozwiązania dla tego konkretnego przypadku :)
Pozdrawiam serdecznie!
LG


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Czynsz inicjalny - wpłacać więcej czy mniej?

Post autor: Michał Krupiński »

as, Spoko! :)
Przez emot-ikonkę ( :lol: ), którą umieściłeś w poprzednim poście, odebrałem Twój wpis trochę tak jakbyś chciał wyśmiać to co napisane było wcześniej.
Skoro tak nie było to luz. :) A jeśli nawet tak było, to też luz - od tego jest forum, żeby dyskutować. :D

W każdym razie ja jakby zwracam uwagę na rosnący koszt samej części finansowanej przez firmę leasingową, który rośnie wraz ze zwiększaniem wpłaty własnej.

Ale w pełni zgadzam się z Twoim stwierdzeniem:
Tak więc reasumując każdy musi sam sobie dostosować dla siebie dogodny plan i go zrealizować
Pozdrawiam :)
Peace&love :D
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
as

Re: Czynsz inicjalny - wpłacać więcej czy mniej?

Post autor: as »

thanks za zrouzmienie ;) faktycznie chyba coś poknociłem z tymi emotami :oops:

Awatar użytkownika
GBoy
PRO
Posty: 300
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 14:12

Re: Czynsz inicjalny - wpłacać więcej czy mniej?

Post autor: GBoy »

Przez emot-ikonkę ( :lol: ), którą umieściłeś w poprzednim poście, odebrałem Twój wpis trochę tak jakbyś chciał wyśmiać to co napisane było wcześniej.
Podobnie ja! :mrgreen: :D


ODPOWIEDZ