Sensowny sposób na wcześnieją spłatę leasingu auta GETIN?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Łukasz85
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2012, o 20:33

Sensowny sposób na wcześnieją spłatę leasingu auta GETIN?

Post autor: Łukasz85 »

Witam

12 miesięcy temu znalazłem auto,które mnie zauroczyło.Początkowo miałem go kupić za gotówkę (70tyś zł)
Jednak samochód był sprzedawany na FV a dostałem bardzo korzystną jak na używane auto ofertę leasingu operacyjnego (112%) więc skorzystałem.
Leasing zrobiliśmy na 36 miesięcy wpłata 15,5tyś. (GetinLeasing)
Spłacone mam już 10 rat + wpłata w sumie około 30tyś zł do spłaty zostało około 40tyś.
Niestety auto nie spełnia moich oczekiwań okazało się mało udane i kłopotliwe sporo mam z nim problemów przez co często uniemożliwia mi prowadzenie firmy więc chciał bym go wykupić i sprzedać i tu jest problem.
Dowiedziałem się,że przed upływem 24 miesięcy nie ma takiej możliwości bo auto będzie policzone po cenie rynkowej nie biorąc pod uwagę tego co już spłaciłem (ok 40% wartości) :shock:
Czy jest jakikolwiek sposób na sensowny wcześniejszy wykup auta nie tracąc kilkudziesięciu tysięcy zł?
Chciał bym to zrobić przed upływem roku,żeby nie płacić kolejnego AC/OC (ok 6tyś zł)
Spłacone mam około 30tyś więc jest to naprawdę spora suma nie chciał bym jednak ciągnąć kolejnego roku leasingu bo auto będzie mi zbędne muszę kupić inne a obowiązkowe OC/AC to 6tyś zł więc jak auto ma stać to bezsensu jest blokowanie pieniędzy + koszt OC/AC + odsetki z kolejnych 14 miesięcy.

Nigdy nie miałem auta w leasingu i wygląda,że wpakowałem się niechcący w niezłą pułapkę :|
Zwracam się z prośbą do specjalistów w tej dziedzinie czy jest jakiś sensowny sposób na wykup tego auta bez ogromnej straty??

Kiedyś sprzedawało się auta na zasadzie odstępnego i było by to super wyjście ale z tego co się orientowałem nie ma teraz cesji do umowy wiec polega to na rozwiązaniu mojej umowy i podpisaniu z nowym klientem kolejnej a to już nie jest tak korzystne ani dla mnie ani dla nowego kupującego więc musiał bym auto oddać za grosze.

Bardzo proszę o pomoc i porady.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Sensowny sposób na wcześnieją spłatę leasingu auta GETIN?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Niestety niewiele jest możliwości opłacalnego pozbycia się samochodu przed upływem 24 miesięcy. Takie są ograniczenia podatkowe, że umowa musi trwać minimum 40% okresu normatywnej amortyzacji, czyli dwa lata muszą minąć.

Cesję można zrobić bez rozwiązywania starej i podpisywania nowej umowy, ale nie każda firma tak robi. Zakładam, że sprawdziłeś i jeżeli piszesz to Getin takiej możliwości nie daje.

Na pocieszenie dodam, że jest szansa aby za kilka miesięcy (może nawet od Nowego Roku) dało się bez problemu zrobić cesję.

Więcej:
Cesja leasingu będzie nareszcie podatkowo uregulowana?
Rząd przyjął pozytywne zmiany dla leasingu

Awatar użytkownika
Wolny
Posty: 139
Rejestracja: 16 lut 2010, o 08:44

Re: Sensowny sposób na wcześnieją spłatę leasingu auta GETIN?

Post autor: Wolny »

Chciał bym to zrobić przed upływem roku,żeby nie płacić kolejnego AC/OC (ok 6tyś zł)
Lepiej poszukaj tańszego ubezpieczenia zewnętrznego, bo Getin strasznie zdziera na ubezpieczeniach przez zawyżanie wartości do polisy.
Za zgodę na zewnętrzne ubezpieczenie w Getinie zapłacisz 200 pln netto.

Awatar użytkownika
Łukasz85
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2012, o 20:33

Re: Sensowny sposób na wcześnieją spłatę leasingu auta GETIN?

Post autor: Łukasz85 »

Czytam o tym gdzie się da i niestety nie znalazłem sensownego rozwiązania a zmuszanie użytkownika do min 24 miesięcznego okresu używania auta to bzdura chory jest ten nasz kraj na każdym kroku jakieś głupie przepisy utrudniające życie.
Ja byłem przekonany,że mogę spłacić leasing w każdej chwili i tylko dlatego się zdecydowałem bo dostałem bardzo dobrą ofertę a kwotę przeznaczoną na auto używałem do obrotu a teraz bardzo żałuję i jest to zdecydowanie mój ostatni leasing.

Co do ubezpieczenia jak w/w mam bdb agenta dał mi świetną ofertę leasingu i od razu kazał zrezygnować z ubezpieczenia Getin polecił swojego brokera z bdb ofertą. To auto jest po prostu w dużej grupie ryzyka i ma sporą moc dlatego stawki są zaporowe.

Jak by ktoś miał jakiś pomysł jak z tego wybrnąć będę wdzięczny.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Sensowny sposób na wcześnieją spłatę leasingu auta GETIN?

Post autor: Michał Krupiński »

Czytam o tym gdzie się da i niestety nie znalazłem sensownego rozwiązania a zmuszanie użytkownika do min 24 miesięcznego okresu używania auta to bzdura chory jest ten nasz kraj na każdym kroku jakieś głupie przepisy utrudniające życie.
Powinieneś wiedzieć, że leasing daje pewne przywileje podatkowe, ale w zamian za to ma też swoje ograniczenia.

Weź pod uwagę, że kupując samochód za gotówkę nie możesz jego ceny wprowadzić do kosztu, tylko musisz go amortyzować.
Natomiast leasingując samochód od razu masz koszty (wpłata własna + raty). Gdyby leasing można było bez przeszkód wykupić przed upływem tych 24 miesięcy, to zgadnij co by się działo. ;)
Otóż każdy przedsiębiorca zamiast kupować samochód i go amortyzować przez 5 lat, po prostu brałby go w leasing i wykupował np. po 1, 2 czy 3 miesiącach i miał wszystkie koszty od razu w firmie...
Byłaby to fikcja stworzona jedynie, aby obejść system podatkowy - tak zresztą było wiele lat temu.

I m.in. z tego powodu są te wymagania co do okresu minimalnego, który dotyczy zresztą tylko leasingu operacyjnego, bo w leasingu finansowym nie ma już takich ograniczeń (podobnie jak przy kredycie).

Więc nie ma się co od razu obrażać na leasing czy na polskie przepisy... :roll: Po prostu najwyraźniej byłeś nieświadomy co brałeś, a do tego nikt Ci też nie podpowiedział, np.: jakiś księgowy, czy ktoś... Brak wiedzy i tyle. :(

Niestety teraz poza cesją w zasadzie nie masz zbyt wiele ruchu.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
adamov2
Posty: 41
Rejestracja: 14 wrz 2010, o 22:04

Re: Sensowny sposób na wcześnieją spłatę leasingu auta GETIN?

Post autor: adamov2 »

możesz ewentualnie poszukać kogoś na podnajem samochodu o ile Getin daję zgodę na takie rozwiązanie

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 558
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Sensowny sposób na wcześnieją spłatę leasingu auta GETIN?

Post autor: Spayker »

Swoją drogą może opcja z rozliczeniem umowy przed czasem i odstąpieniem przedmiotu innemu leasingobiorcy (w ramach nowej umowy) nie jest takim złym pomysłem w tej sytuacji? Liczyłeś to?

Przejmujący może zapłacić odstępne.

Awatar użytkownika
Wolny
Posty: 139
Rejestracja: 16 lut 2010, o 08:44

Re: Sensowny sposób na wcześnieją spłatę leasingu auta GETIN?

Post autor: Wolny »

Co do ubezpieczenia jak w/w mam bdb agenta dał mi świetną ofertę leasingu i od razu kazał zrezygnować z ubezpieczenia Getin polecił swojego brokera z bdb ofertą.
Z tą świetną ofertą leasingu to bym nie przesadzał. Przy parametrach, które podajesz 112% to była przeciętna oferta*.
Sam Getin do dobrych leasingodawców też nigdy nie należał- zwłaszcza w leasingu gdzie nie tylko koszt się liczy to ważne. :roll:

*) chodzi o normalne oferty, a nie od ździerców, pośredników, dealerów itd

Awatar użytkownika
Łukasz85
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2012, o 20:33

Re: Sensowny sposób na wcześnieją spłatę leasingu auta GETIN?

Post autor: Łukasz85 »

Wolny pisze:
Co do ubezpieczenia jak w/w mam bdb agenta dał mi świetną ofertę leasingu i od razu kazał zrezygnować z ubezpieczenia Getin polecił swojego brokera z bdb ofertą.
Z tą świetną ofertą leasingu to bym nie przesadzał. Przy parametrach, które podajesz 112% to była przeciętna oferta*.
Sam Getin do dobrych leasingodawców też nigdy nie należał- zwłaszcza w leasingu gdzie nie tylko koszt się liczy to ważne. :roll:

*) chodzi o normalne oferty, a nie od ździerców, pośredników, dealerów itd
Ja wiem czy średnia jak na 5 letnie auto? Na nowy samochód są inne oferty 5lat to już sporo.
Samochód jest z 2007r kwota brutto 70tyś wpłata 15400zł rata 1765złx35 + wykup 700zł = 77880zł to nawet nie wychodzi 112% tylko ok 111,5%
Myślę,że ciężko znaleźć lepszą ofertę przy w/w kryteriach.

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Sensowny sposób na wcześnieją spłatę leasingu auta GETIN?

Post autor: Lui »

Spayker pisze:Swoją drogą może opcja z rozliczeniem umowy przed czasem i odstąpieniem przedmiotu innemu leasingobiorcy (w ramach nowej umowy) nie jest takim złym pomysłem w tej sytuacji? Liczyłeś to?

Przejmujący może zapłacić odstępne.
Pewnie słabo, bo była stosunkowo wysoka wpłata wstępna (dużo więcej spłacone niż utrata wartości przez rok), ale trzeba by policzyć.

Najlepiej to już z leasingodawcą ustalać takie szczegóły.

Pomysł kolegi z podnajmem nie jest zły, ale pewnie ciężko będzie znaleźć amatora podnajmu samochodu z dużą mocą. :)
Jak coś to Getin powinien się zgodzić.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ