Czy mogę wziąć auto w leasing przed datą rozpoczęcia działalności podaną we wniosku o rejestrację firmy?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
grapkulec
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwie 2013, o 12:40

Czy mogę wziąć auto w leasing przed datą rozpoczęcia działalności podaną we wniosku o rejestrację firmy?

Post autor: grapkulec »

Podstawowe pytanie: Czy mogę wziąć auto w leasing przed datą rozpoczęcia działalności podaną we wniosku o rejestracje firmy?

Moja sytuacja: 31 lipca 2013 zakończę pracę na etacie i od 1 sierpnia 2013 będę kontunuował pracę dla obecnego pracodawcy już jako kontraktor (jednoosobowa działalność gospodarcza). Wniosek o działalność planuję złożyć jakoś na przełomie czerwca i lipca. Applikacja iLease wymaga podania danych mojej firmy więc nie bardzo mogę jej użyć do wysłania zapytań, pozostaje mi więc niejako "ręczne" kontaktowanie się z leasingodawcami. Pytanie jednak czy leasing samochodu firmowego w takiej sytuacji jak moja jest w ogóle możliwy lub też praktykowany na wystarczająco dużą skalę abym nie był ograniczony do 1 lub 2 "niszowych" firm? Żeby było jeszcze ciekawiej to pracuję za granicą więc nie bardzo mam szansę dzwonić do każdej firmy lub odwiedzać je osobiście.

Pytanie dodatkowe: Jak w ogóle wygląda praktyka brania auta w leasing? Chcę kupić auto nowe a salonu (Ford) za około 85 tys PLN. Czy najpierw wybieram firmę leasingową a oni kupują auto od "swojego" dostawcy Fordów czy idę do salonu, wybieram auto i mówię "ta i ta firma będzie moim leasingodawcą"?

Jeśli są już wątki z odpowiedziami na te pytania to wystarczą linki do nich, przeznaję, że przeszukałem forum dość pobieżnie :)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Czy mogę wziąć auto w leasing przed datą rozpoczęcia działalności podaną we wniosku o rejestrację firmy?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Niestety przed rozpoczęciem działalności nic nie zrobisz. Musisz najpierw się zarejestrować, a data działalności musi być wcześniejsza od daty zawarcia umowy.
Przed rozpoczęciem działalności jesteś konsumentem.

Nie mógłbyś także zaliczyć opłaty wstępnej do kosztów uzyskania przychodu.

Praktyka jest taka, że możesz oczywiście zamówić samochód przez leasingodawcę, bo mają oni i rabaty i kontakty u dealerów. Najczęściej jednak ludzie wybierają sobie wcześniej samochód i wskazują go leasingodawcy. :)

Awatar użytkownika
grapkulec
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwie 2013, o 12:40

Re: Czy mogę wziąć auto w leasing przed datą rozpoczęcia działalności podaną we wniosku o rejestrację firmy?

Post autor: grapkulec »

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź, pewnie tu jeszcze powrócę nie raz przed sierpniem :)

Awatar użytkownika
docktor
Posty: 86
Rejestracja: 10 sie 2010, o 17:21

Re: Czy mogę wziąć auto w leasing przed datą rozpoczęcia działalności podaną we wniosku o rejestrację firmy?

Post autor: docktor »

grapkulec pisze:Wielkie dzięki za szybką odpowiedź, pewnie tu jeszcze powrócę nie raz przed sierpniem :)
Akurat masz czas na zamówienie samochodu pod swoje wymagania, żeby nie brać tego co mają na placu.


ODPOWIEDZ