leasing konsumencki, a firmowy - czy można zmieniać w trakcie?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
MikeJR
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2015, o 21:59

leasing konsumencki, a firmowy - czy można zmieniać w trakcie?

Post autor: MikeJR »

Witam,

mam pytanie odnośnie możliwości przeniesienia leasingu konsumenckiego na firmę.

Przypuśćmy że teraz wezmę samochód w leasing konsumencki, a za 2-3 miesiące otworzę firmę (działalność gospodarcza).

Czy mogę wtedy przenieść leasing konsumencki na firmę, aby wrzucać raty miesięczne w koszta. Teraz jestem zatrudniony na umowę o pracę. Leasing konsumencki dostanę bez problemu, a jak otworzę firmę nie mając od początku żadnych zysków czy może być problem z otrzymaniem leasingu ?

Jakieś plusy, minusy takiego przeniesienia o ile jest w ogóle możliwe ?

Pozdrawiam
Michał


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: leasing konsumencki, a firmowy

Post autor: Michał Krupiński »

....
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: leasing konsumencki, a firmowy

Post autor: Michał Krupiński »

...
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
MikeJR.

Re: leasing konsumencki, a firmowy - czy można zmieniać w trakcie?

Post autor: MikeJR. »

OK dzięki i czekam na dalsze wieści w tej sprawie.

Pozdrawiam
Michał

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: leasing konsumencki, a firmowy - czy można zmieniać w trakcie?

Post autor: Michał Krupiński »

Jutro powinienem wiedzieć. Dam znać.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: leasing konsumencki, a firmowy - czy można zmieniać w trakcie?

Post autor: Michał Krupiński »

Sorrki za opóźnienie.

Dowiedziałem się w sumie niewiele... Tzn. w tej firmie, o której wspomniałem, bez przeszkód umożliwiają aneksowanie umowy z leasingu konsumenckiego na firmowy i vice versa. Jest to tylko aneks i nic poza tym w umowie się nie zmienia.

Problem w tym, że nie wiadomo jak do tego może podejść Urząd Skarbowy, tzn. ewentualne ryzyko podatkowe leasingobiorca bierze na siebie.

Będę jeszcze drążył temat.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)



ODPOWIEDZ