Jak rozwiązać problem ubezpieczenia ostatnich dni leasingu

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
po_lak

Jak rozwiązać problem ubezpieczenia ostatnich dni leasingu

Post autor: po_lak »

Kończę leasing w EFL zawarty na 48 miesięcy na auto osobowe
Umowa leasingu weszła w życie w dniu odebrania auta (w dniu podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego)
Ale auto zostalo zarejestrowane na pare dni przed odbiorem i na pare dni przed odbiorem zaczęła biec ochrona ubezpieczeniowa. Polisa (obca) była potem corocznie przedłużana o rok.

Teraz mam taki problem, że umowa leasingu kończy się 28-kwietnia a autocasco mam opłacone do 26-go kwietnia włącznie. Brakuje dwóch dni.
Nie chcę kupować ubezpieczenia na rok bo auto idzie na sprzedaż.

Przeczytałem dokładnie swoją umowę leasingu i mimo, że spłaciłem już wszystkie raty okresowe (pozostała do zapłacenia tylko rata wykupowa), to w świetle umowy przez te 2 dni powinienem posiadać autocasco, grozi mi kara aż 5% wartościm przedmiotu leasingu, a jak wiadomo, firmy leasingowe chętnie dorabiają bezwzględnie respektując wszystkie kary umowne.

Dzwoniłem do EFL spytać co radzą w takiej sytuacji i odpowiedź zależy od konsultanta. 2 osoby powiedziały, że przez te 2-3 dni mogę nie mieć autocasco bo auto jest już spłacone (muszę kupić oc na dzien wykupu) a 1 osoba mówiła, że musze mieć autocasco. Pytałem czy mnie ubezpieczy EFL ale nie są zainteresowani tak krótkim okresem.

Stąd moja rada:
- jeśli zanosi się, że odbierzecie auto późniejszego dnia niż było ono ubezpieczone bieżcie leasing na miesiąc mniej np 35mc, 47mc

Rozmawiałem ze swoim dotychczasowym ubezpieczycielem i zasadniczo chcą wziąć kasę za pół roku z góry a potem niby zwrócą mi niewykorzystaną składkę po sprzedaży auta. Na pytanie czy są potrącenia otrzymałem informacje, ze są, ale żadnych konkretów, wymijające odpowiedzi. Równie dobrze na jedenastej stronie regulaminu małymi literami może być potrącenie np 500zł. Regulaminu nie otrzymałem, może otrzymam, nie wiem.

Moje pytania:
- czy ktoś miał tego typu problem i jak sobie poradził
- czy ktoś jest w stanie wskazać ubezpieczyciela który zwróci niewykorzystaną sumę AC (lub AC+OC) bez potrąceń?
- czy może ktoś zorientował się wcześniej niż ja, że ma istotny problem i posiada jakies pisemne oświadczenie od EFL?

bardzo dziękuję


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
adamov2
Posty: 41
Rejestracja: 14 wrz 2010, o 22:04

Re: Jak rozwiązać problem ubezpieczenia ostatnich dni leasingu

Post autor: adamov2 »

wystarczy mieć OC, AC nie jest konieczne. Możesz wykupić polisę krótko terminową ( 30 dni)

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Jak rozwiązać problem ubezpieczenia ostatnich dni leasingu

Post autor: Lui »

A nie mogą Ci skrócić umowy i sprzedać kilka dni przed terminem ubezpieczenia?
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
po_lak

Re: Jak rozwiązać problem ubezpieczenia ostatnich dni leasingu

Post autor: po_lak »

Skrócenie umowy oznaczałoby zmianę warunków umowy leasingu - nie do załatwienia w tak krótkim czasie (gdybym miał ten czas, wystąpiłbym o interpretację na piśmie). Poza tym w tabeli opłat i prowizji jest opłata 750zł za wcześniejsze zakończenie umowy więc to nieopłacalne.


ODPOWIEDZ