leasing na 2 lata i moje wątpliwości

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
sonnenberg
Posty: 54
Rejestracja: 26 wrz 2011, o 21:41

leasing na 2 lata i moje wątpliwości

Post autor: sonnenberg »

Witajcie serdecznie, kolejny leasing przede mną - już trzeci. Pierwszy 35 miesięcy w getinie bez problemów rozliczony, drugi w mleasing również 35 m-cy już w połowie spłacony.
Teraz chcę spróbować leasingu 2-letniego. Ale ofert jak na lekarstwo...auto nowe z salonu za 125500 brutto, wpłata własna maksymalna dopuszczalna - 45% to max co można wpłacić. Wykup to 19% bo podobno inaczej się nie da...

Z uwagi na niski WIBOR, wysoką wpłatę i krótki okres spodziewałem się ofert na poziomie 101-102% - przynajmniej tak mi się wydawało po ocenie poprzednich moich leasingów. Rzeczywistość jest mocno inna - mało ofert i wartości 104%...czy rzeczywiście leasing 2-letni wychodzi mniej korzystnie niż 3-letni?
Pozdrawiam


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 558
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: leasing na 2 lata i moje wątpliwości

Post autor: Spayker »

Przy tych warunkach IRR musiałby być 2%, żeby koszt całkowity wyszedł 101,5%.
Czyli marża finansującego 0,3%. :D Sam musisz przyznać, że to nie jest zarobek.

Poza tym im większa wpłata własna tym droższa oferta, bo leasingodawca ma mniejszy zarobek na transakcji i duży podatek na dzień dobry.

To samo z okresem. Im krótszy tym mniejsze zarobek.

Dlatego 36 miesięcy w efektywnym oprocentowaniu wychodzi lepiej niż 24 miesiące.

Awatar użytkownika
sonnenberg
Posty: 54
Rejestracja: 26 wrz 2011, o 21:41

Re: leasing na 2 lata i moje wątpliwości

Post autor: sonnenberg »

cześć
dzięki za wyjaśnienia, domyślałem się, że takie krótkie leasingi z dużą wpłatą są mało opłacalne dla firm...
zadam w takim wypadku takie przewrotne pytanie - czy lepiej(taniej) wziąć leasing na 2 czy 3 lata. Wpłata własna nadal 45%, wykup przy 3 latach 1%. Dla mnie chyba bez różnicy czy na 2 czy 3 lata ten leasing...mam nadzieję, że się jasno wyraziłem.
Pozdrowienia

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: leasing na 2 lata i moje wątpliwości

Post autor: Michał Krupiński »

sonnenberg pisze:cześć
dzięki za wyjaśnienia, domyślałem się, że takie krótkie leasingi z dużą wpłatą są mało opłacalne dla firm...
zadam w takim wypadku takie przewrotne pytanie - czy lepiej(taniej) wziąć leasing na 2 czy 3 lata. Wpłata własna nadal 45%, wykup przy 3 latach 1%. Dla mnie chyba bez różnicy czy na 2 czy 3 lata ten leasing...mam nadzieję, że się jasno wyraziłem.
Pozdrowienia
Generalnie zasada jest taka, że im dłuższy okres leasingu, tym niższe oprocentowanie rzeczywiste.

Ale który okres jest lepszy, to już wszystko zależy jakie kto ma priorytety - najwięcej zależy od tego jak długo ma być wykorzystywany przedmiot leasingu.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: leasing na 2 lata i moje wątpliwości

Post autor: Lui »

Wysoka cena samochodu też robi trochę swojego, bo amortyzacja dla leasingodawcy jest ograniczona do 20.000 euro
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
pebeks
Posty: 4
Rejestracja: 27 maja 2015, o 13:24

Re: leasing na 2 lata i moje wątpliwości

Post autor: pebeks »

Ale w Getin masy przecież ofertę na 2 lata...

Awatar użytkownika
sonnenberg
Posty: 54
Rejestracja: 26 wrz 2011, o 21:41

Re: leasing na 2 lata i moje wątpliwości

Post autor: sonnenberg »

witajcie
pojawiła się taka oferta z vw leasing:
35 rat, 45% wpłaty własnej, 1% wykupu - koszt całkowity 100,65%
ale do tego obowiązkowo gap i ubezp kom. w wysokości 260,18/m-c

nigdy nie brałem leasingu z ubezpieczeniem w racie leasingowej - czy są jakieś korzyści z tego tytułu? I czy ta oferta łącznie jest lepsza niż klasyczna oferta leasingowa?
Pozdrowienia

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: leasing na 2 lata i moje wątpliwości

Post autor: Michał Krupiński »

sonnenberg pisze:witajcie
pojawiła się taka oferta z vw leasing:
35 rat, 45% wpłaty własnej, 1% wykupu - koszt całkowity 100,65%
ale do tego obowiązkowo gap i ubezp kom. w wysokości 260,18/m-c

nigdy nie brałem leasingu z ubezpieczeniem w racie leasingowej - czy są jakieś korzyści z tego tytułu? I czy ta oferta łącznie jest lepsza niż klasyczna oferta leasingowa?
Pozdrowienia
Ubezpieczenie wliczone w raty obligatoryjnie staje się droższe o VAT. Jeżeli jest płacone oddzielnie, jest zwolnione.

Dodatkowo przy rozliczeniu umowy zakończonej wcześniej, kwoty ubezpieczenia wliczone w raty biorą częściowo udział w rozliczeniu. Czyli kwota należna leasingodawcy może być trochę większa niż gdyby tego ubezpieczenia nie było w ratach.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ