Pomóżcie bo nie wiem ile będę płacić

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
starszaPani
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2015, o 23:25

Pomóżcie bo nie wiem ile będę płacić

Post autor: starszaPani »

Jak w temacie,małżonek suszy mi głowę na temat leasingu auta.
Posiada firmę i chce zmienić samochód,a ponieważ oboje jesteśmy zieloni w tym temacie dlatego piszę.
Firma kurierska,jest na VAT,potrzebuje kupić auto z windą (busa).Wysłałam zapytania do różnych firm i dzisiaj odezwała się jedna z taką ofertą.
Nie rozumiem tej oferty,bardzo proszę osoby znające się o napisanie ile będziemy płacić co miesiąc?
Rata leasingowa+ubezpieczenie i co jeszcze?

z góry dziękuję za odpowiedzi
Załączniki
oferta.jpg11111.jpg
oferta.jpg11111.jpg (134.71 KiB) Przejrzano 18862 razy


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Pomóżcie bo nie wiem ile będę płacić

Post autor: Michał Krupiński »

610,33 zł netto wynosi "goła" rata finansowa. Do tego dodana jest usługa "przedterminowe zakończenie umowy z bonusem w cenie 44,67 zł miesięcznie - moim zdaniem jest to bezsensowna opcja, z której lepiej zrezygnować.

Jest też doliczone ubezpieczenie za 216,42 zł - to też pytanie czy tak chcecie, czy wolicie płacić ubezpieczenie jednorazowo, raz w roku.

To wszystko co w tej ofercie jest zawarte w kosztach miesięcznych.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
starszaPani
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2015, o 23:25

Re: Pomóżcie bo nie wiem ile będę płacić

Post autor: starszaPani »

Bardzo dziękuję za odpowiedź Michael.
Czy tak jak napisałeś mogę zrezygnować z "przedterminowe zakończenie umowy z bonusem ",bo przez 60 miesięcy trochę się tego uzbiera? Zgodzą się?
Natomiast jeżeli chodzi o ubezpieczenie to czytałam tutaj na forum,że to jest taki standard przy leasingu,wciskają swojego ubezpieczyciela i trzeba brać.
Nie mam pojęcia ile wynosi ubezpieczenie AC,bo nigdy nie mieliśmy auta z ubezpieczeniem AC
I jeszcze zadam jedno pytanie czy całą ratę leasingu małżonek będzie mógł sobie wrzucić w koszty i odjąć VAT ?
Czy po tych 5 latach spłaty auto będzie nasze?

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Pomóżcie bo nie wiem ile będę płacić

Post autor: Michał Krupiński »

starszaPani pisze:Czy tak jak napisałeś mogę zrezygnować z "przedterminowe zakończenie umowy z bonusem ",bo przez 60 miesięcy trochę się tego uzbiera? Zgodzą się?
Na pewno dają możliwość zrezygnowania z tego. Nie wykluczam, że wtedy trochę podniosą wysokość "gołej" raty, żeby sobie zrekompensować mniejszy zysk, ale warto negocjować.
starszaPani pisze:Natomiast jeżeli chodzi o ubezpieczenie to czytałam tutaj na forum,że to jest taki standard przy leasingu,wciskają swojego ubezpieczyciela i trzeba brać.
Tak, ale jest różnica w płaceniu ubezpieczenia jednorazowo (raz do roku), a płaceniu go w ratach. Najlepiej porównać koszt takiej i takiej opcji i podjąć decyzję co się bardziej opłaca. Masterlease daje możliwość wyboru jeżeli chodzi o wariant, więc nie powinno być problemu.
starszaPani pisze:I jeszcze zadam jedno pytanie czy całą ratę leasingu małżonek będzie mógł sobie wrzucić w koszty i odjąć VAT ?
Tak, cała rata jest kosztem. Co do VAT, to rozumiem, że jest to samochód ciężarowy, więc wtedy też cały VAT jest do odliczenia.
starszaPani pisze:Czy po tych 5 latach spłaty auto będzie nasze?
Tak. Po spłaceniu ostatniej raty z wykupem (w przypadku tej oferty - 1% wartości początkowej), auto będzie Wasze.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
starszaPani
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2015, o 23:25

Re: Pomóżcie bo nie wiem ile będę płacić

Post autor: starszaPani »

Michael piękne dzięki za tak proste i fachowe wytłumaczenie.
W takim razie bierzemy auto w nasz pierwszy leasing,a jeżeli chodzi o AC to może faktycznie masz rację i lepiej płacić co miesiąc
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Pomóżcie bo nie wiem ile będę płacić

Post autor: Lui »

starszaPani pisze:W takim razie bierzemy auto w nasz pierwszy leasing,a jeżeli chodzi o AC to może faktycznie masz rację i lepiej płacić co miesiąc
Michael akurat napisał, że lepsze może być płacenie jednorazowo i najlepiej porównać koszt obydwu wariantów. ;)
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
dzus

Re: Pomóżcie bo nie wiem ile będę płacić

Post autor: dzus »

Ja polecam trochę ponegocjować. Zawsze warto jest pokazać tą ofertę innej firmie.Czy nie zaproponowaliby czegoś lepszego. Zwykle jest tak,że druga firma zaproponuje jeszcze lepsze warunki. Można w taki sposób sporo zaoszczędzić ( przynajmniej mi się udało jak sam brałem leasing - negocjowałem pomiedzy firmą z salonu samochodowego a Idea Bankiem).
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2015, o 08:16 przez dzus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
palacz

Re: Pomóżcie bo nie wiem ile będę płacić

Post autor: palacz »

Dla kogoś kto bierze leasing po raz pierwszy, wzięcie go w Idei jest najprostszym sposobem, żeby zrazić się do leasingu na zawsze. ;)

Awatar użytkownika
rooster
PRO
Posty: 143
Rejestracja: 13 cze 2009, o 20:52

Re: Pomóżcie bo nie wiem ile będę płacić

Post autor: rooster »

palacz pisze:Dla kogoś kto bierze leasing po raz pierwszy, wzięcie go w Idei jest najprostszym sposobem, żeby zrazić się do leasingu na zawsze. ;)
:lol:

Awatar użytkownika
genju2

Re: Pomóżcie bo nie wiem ile będę płacić

Post autor: genju2 »

Palacz ale teorie wysunołeś :lol:


ODPOWIEDZ