Weryfikacja ofert i ocena.

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
huba25

Weryfikacja ofert i ocena.

Post autor: huba25 »

Witam, chcę sfinansować zakup nowej maszyny do lodów, dostałem dziś takie oto dwie oferty, co o nich sądzicie? Która korzystniejsza? Która firma mniej problematyczna? Dałem niedawno zapytanie o ofertę na portalu, zobaczę jeszcze co inni zaproponują ale jestem ciekaw jak te wyglądają?
EFL
wpłata 5% czyli 2499,95
47 rat 867,13 netto + /265,95 część wartości końcowej/
wykup 25% czyli 12499,75. Wysoki wykup wynika z amortyzacji maszyny, która wynosi 10% stąd możliwość rozłożenia go na raty i doliczenia do rat leasingu.
Całość leasingu 111,51%
BZ WBK
wpłata 10% 4999 netto
47 rat 1041,98
wykup 7% czyli 3499,93
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Weryfikacja ofert i ocena.

Post autor: Michał Krupiński »

Roczne oprocentowanie wynosi w pierwszej ofercie 5,84%, a w drugiej 7,43%, więc różnica duża.

BZ WBK jest ogólnie lepszym leasingodawcą niż EFL, ale trzeba negocjować.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
thewas1

Re: Weryfikacja ofert i ocena.

Post autor: thewas1 »

A WBK stosuje inną stawkę amortyzacji dla maszyn do robienia lodów? :lol:

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 558
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Weryfikacja ofert i ocena.

Post autor: Spayker »

thewas1 pisze:A WBK stosuje inną stawkę amortyzacji dla maszyn do robienia lodów? :lol:
A to nie EFL stosuje złą?

Większość spożywki ma amortyzację 14%.

Awatar użytkownika
huba25

Re: Weryfikacja ofert i ocena.

Post autor: huba25 »

Już wiem, sprawdziłem, EFL źle dobrał kwotę amortyzacji, ta wynosi jednak 14 a nie 10%. Dostałem jeszcze ciekawą ofertę, proszę o ocenę.
PKO Leasing 47 miesięcy
Opłata wstępna 10%
Rata miesięczna 1023,41
Opłata końcowa 6%
Suma opłat 112,20
Koszt dodatkowy to ubezpieczenie roczne ok 180zł, podobne warunki, zaproponowało Millenium ale oni chcą ubezpieczenie w kwocie 4% rocznie wartości netto..
Dobra, muszę coś wybrać, proszę o porównanie doświadczonych użytkowników i pomoc w wyborze, WBK czy PKO? Co uważacie za korzystniejsze i pewniejsze? I jeszcze jedno pytanie, tak z ciekawości i na przyszłość, co uważacie za lepsze rozwiązanie, niski wykup czy wysoki lecz spłacany w ratach wraz z ratami leasingowymi? Koszty podobne, lecz w jednej opcji wyższa faktura co miesiąc a drugiej na koniec wysoka.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Weryfikacja ofert i ocena.

Post autor: Michał Krupiński »

huba25 pisze:Już wiem, sprawdziłem, EFL źle dobrał kwotę amortyzacji, ta wynosi jednak 14 a nie 10%. Dostałem jeszcze ciekawą ofertę, proszę o ocenę.
PKO Leasing 47 miesięcy
Opłata wstępna 10%
Rata miesięczna 1023,41
Opłata końcowa 6%
Suma opłat 112,20
Koszt - 6,17%
huba25 pisze:Koszt dodatkowy to ubezpieczenie roczne ok 180zł, podobne warunki, zaproponowało Millenium ale oni chcą ubezpieczenie w kwocie 4% rocznie wartości netto..
4%? :shock:
Może coś się pomyliło handlowcowi, bo taki koszt to jest na środki transportu, a nie na maszyny, za które koszt ubezpieczenia jest zazwyczaj symboliczny. A może to chodzi o cały okres leasingu?
huba25 pisze:Dobra, muszę coś wybrać, proszę o porównanie doświadczonych użytkowników i pomoc w wyborze, WBK czy PKO? Co uważacie za korzystniejsze i pewniejsze?
To moje prywatne zdanie, niemniej poparte jakąś tam wiedzą (wliczając znajomość warunków umownych + TOIP):
1. BZWBK
2. Millennium
3. EFL
4. PKO
huba25 pisze:I jeszcze jedno pytanie, tak z ciekawości i na przyszłość, co uważacie za lepsze rozwiązanie, niski wykup czy wysoki lecz spłacany w ratach wraz z ratami leasingowymi? Koszty podobne, lecz w jednej opcji wyższa faktura co miesiąc a drugiej na koniec wysoka.
Jeżeli oprocentowanie jest na tym samym poziomie, to obiektywnie lepiej jest nie płacić wykupu w ratach, bo nie można go zaliczyć do kosztów podatkowych (dopiero po otrzymaniu faktury wykupowej na koniec), a jednak "zamraża się" gotówkę - nawet jeżeli to symboliczna kwota. Teoretycznie lepiej jest wpłacać na konto oszczędnościowe niż płacić leasingodawcy...

Natomiast subiektywnie, to już jest kwestia znajomości swojego charakteru i przewidywania kondycji finansowej... No bo jeżeli na koniec leasingu będzie się miało mało gotówki w kasie, to ciężko może być zapłacić kilka czy więcej tysięcy złotych.

Więc każdy sam musi decydować. :)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ