Wycofanie wniosku o leasing, rezygnacja i zmiana dostawcy?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
irek4014
Posty: 3
Rejestracja: 25 gru 2015, o 21:42

Wycofanie wniosku o leasing, rezygnacja i zmiana dostawcy?

Post autor: irek4014 »

Witam
Chcę się zapytać czy jak jest złożony wniosek o przyznanie leasingu mogę z leasingu zrezygnować drugie pytanie czy mogę wybrać innego dostawcę /dealera samochodu niż jest wskazany w wniosku


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Wycofanie wniosku o leasing, rezygnacja i zmiana dostawcy?

Post autor: Jarosław Król »

irek4014 pisze:Witam
Chcę się zapytać czy jak jest złożony wniosek o przyznanie leasingu mogę z leasingu zrezygnować drugie pytanie czy mogę wybrać innego dostawcę /dealera samochodu niż jest wskazany w wniosku
Jak najbardziej można zrezygnować. Ze zmianą dostawcy też nie ma problemu.

Awatar użytkownika
irek4014
Posty: 3
Rejestracja: 25 gru 2015, o 21:42

Re: Wycofanie wniosku o leasing, rezygnacja i zmiana dostawcy?

Post autor: irek4014 »

Jerry pisze:
irek4014 pisze:Witam
Chcę się zapytać czy jak jest złożony wniosek o przyznanie leasingu mogę z leasingu zrezygnować drugie pytanie czy mogę wybrać innego dostawcę /dealera samochodu niż jest wskazany w wniosku
Jak najbardziej można zrezygnować. Ze zmianą dostawcy też nie ma problemu.
Chcę się jeszcze zapytac bo nie wspomniałem wcześniej że mój leasingodawca anulował pierwszą umowę podpisaną w październiku nie wiem dlaczego ja wpłaciłem juz pieniążki w sumie 28 tys czy odzyskam pieniążki drugą sprawą jest to że w systemie leasingodawcy jest złożony wniosek(dzwoniłem do leasingodawcy w wigilię) ,a ja już dzień wcześniej podpisałem drugą umowę nie jest jeszcze zatwierdzona czy nie będę miał problemów z rezygnacją z umowy.następnym moim pytaniem jest to czy jeśli umowa nie jest zatwierdzona można zarejestrować samochód w leasingu.

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Wycofanie wniosku o leasing, rezygnacja i zmiana dostawcy?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

irek4014 pisze:Chcę się jeszcze zapytac bo nie wspomniałem wcześniej że mój leasingodawca anulował pierwszą umowę podpisaną w październiku nie wiem dlaczego ja wpłaciłem juz pieniążki w sumie 28 tys czy odzyskam pieniążki
Z jakiego powodu anulował?
Jeżeli chodzi o odzyskanie wpłaty dokonanej na poczet umowy, która nie weszła w życie, to leasingodawca powinien ją zwrócić, ale może potrącić sobie jakąś opłatę manipulacyjną. Jej wysokość powinna być podana w OWUL.
irek4014 pisze:drugą sprawą jest to że w systemie leasingodawcy jest złożony wniosek(dzwoniłem do leasingodawcy w wigilię) ,a ja już dzień wcześniej podpisałem drugą umowę nie jest jeszcze zatwierdzona czy nie będę miał problemów z rezygnacją z umowy.
Nie powinno być żadnych problemów z rezygnacją na tym etapie.
irek4014 pisze:następnym moim pytaniem jest to czy jeśli umowa nie jest zatwierdzona można zarejestrować samochód w leasingu.
Samochód rejestruje leasingodawca, a nie Ty i robi to dopiero kiedy jest podpisana umowa przez klienta i wpłata na koncie za czynsz inicjalny.

Awatar użytkownika
irek4014
Posty: 3
Rejestracja: 25 gru 2015, o 21:42

Re: Wycofanie wniosku o leasing, rezygnacja i zmiana dostawcy?

Post autor: irek4014 »

Tomek_P pisze:
irek4014 pisze:Chcę się jeszcze zapytac bo nie wspomniałem wcześniej że mój leasingodawca anulował pierwszą umowę podpisaną w październiku nie wiem dlaczego ja wpłaciłem juz pieniążki w sumie 28 tys czy odzyskam pieniążki
Z jakiego powodu anulował?
Jeżeli chodzi o odzyskanie wpłaty dokonanej na poczet umowy, która nie weszła w życie, to leasingodawca powinien ją zwrócić, ale może potrącić sobie jakąś opłatę manipulacyjną. Jej wysokość powinna być podana w OWUL.
irek4014 pisze:drugą sprawą jest to że w systemie leasingodawcy jest złożony wniosek(dzwoniłem do leasingodawcy w wigilię) ,a ja już dzień wcześniej podpisałem drugą umowę nie jest jeszcze zatwierdzona czy nie będę miał problemów z rezygnacją z umowy.
Nie powinno być żadnych problemów z rezygnacją na tym etapie.
irek4014 pisze:następnym moim pytaniem jest to czy jeśli umowa nie jest zatwierdzona można zarejestrować samochód w leasingu.
Samochód rejestruje leasingodawca, a nie Ty i robi to dopiero kiedy jest podpisana umowa przez klienta i wpłata na koncie za czynsz inicjalny.
Mój broker który sie zajmuje leasingiem powiedział że to wina pracownika leasingodawcy bo nie wprowadził do systemu pierwszej umowy bo umowa była z odroczeniem natomiast jak dzwoniłem ja do biura obsługi to pani powiedziała mi że to moja wina bo nie dostarczyłem wszystkich dokumentów gdzie odpowiedziałem że ja brokerowi dostarczyłem wszystkie dokumenty ,a nawet wpłaciłem 10% po podpisaniu umowy oraz następne 10%przed odebraniem samochodu zapytałem się pani czy wypłacą mi wpłacone pieniążki pani powiedziała żebym się nie martwił bezpiecznie czekają u nich na koncie po czym rozmowę zakończyłem trochę poddenerwowany między czasie mój broker przysłał mi mailem rezygnację z usług innego pośrednika do nowej umowy napisane przez siebie mówiąc mi że to wygenerowane z systemu leasingodawcy prawdopodobnie musiał ktoś dzwonić do niego od leasingodawcy i strasznie zrobił się nerwowy podejrzewam jakiś przekręt albo po prostu ktoś planuje doprowadzić moją firmę do bankructwa i z tego powodu chcę zrezygnować z leasingu.prosił bym wypowiedzieć sie na ten temat.

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Wycofanie wniosku o leasing, rezygnacja i zmiana dostawcy?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

irek4014 pisze:Mój broker który sie zajmuje leasingiem powiedział że to wina pracownika leasingodawcy bo nie wprowadził do systemu pierwszej umowy bo umowa była z odroczeniem natomiast jak dzwoniłem ja do biura obsługi to pani powiedziała mi że to moja wina bo nie dostarczyłem wszystkich dokumentów gdzie odpowiedziałem że ja brokerowi dostarczyłem wszystkie dokumenty ,a nawet wpłaciłem 10% po podpisaniu umowy oraz następne 10%przed odebraniem samochodu zapytałem się pani czy wypłacą mi wpłacone pieniążki pani powiedziała żebym się nie martwił bezpiecznie czekają u nich na koncie po czym rozmowę zakończyłem trochę poddenerwowany między czasie mój broker przysłał mi mailem rezygnację z usług innego pośrednika do nowej umowy napisane przez siebie mówiąc mi że to wygenerowane z systemu leasingodawcy prawdopodobnie musiał ktoś dzwonić do niego od leasingodawcy i strasznie zrobił się nerwowy podejrzewam jakiś przekręt albo po prostu ktoś planuje doprowadzić moją firmę do bankructwa i z tego powodu chcę zrezygnować z leasingu.prosił bym wypowiedzieć sie na ten temat.
Podstawowe pytanie - co to za leasingodawca (nazwa) i broker?


ODPOWIEDZ