Płacę niski VAT, czy lepiej wziąć leasing czy kredyt na nowy samochód?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
piotrn001
Posty: 5
Rejestracja: 5 lis 2016, o 15:39

Płacę niski VAT, czy lepiej wziąć leasing czy kredyt na nowy samochód?

Post autor: piotrn001 »

Witam, prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, z racji tego że sprzedaję towar z oprocentowaniem 5-8 %, a koszty mam 23% praktycznie nie płacę podatku Vat, jedynie co płacę to podatek dochodowy, w związku z tym pytanie moje czy mogę kupić nowy samochód na firmę za pomocą leasingu, czy w moim przypadku lepiej będzie opłacało mi się zaciągnąć kredyt samochodowy? Pozdrawiam


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Płacę niski VAT, czy lepiej wziąć leasing czy kredyt na nowy samochód?

Post autor: Jarosław Król »

piotrn001 pisze:Witam, prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, z racji tego że sprzedaję towar z oprocentowaniem 5-8 %, a koszty mam 23% praktycznie nie płacę podatku Vat, jedynie co płacę to podatek dochodowy, w związku z tym pytanie moje czy mogę kupić nowy samochód na firmę za pomocą leasingu, czy w moim przypadku lepiej będzie opłacało mi się zaciągnąć kredyt samochodowy? Pozdrawiam
Czy to ma być samochód, na który będzie wystawiona faktura z pełnym VAT?

Awatar użytkownika
piotrn001
Posty: 5
Rejestracja: 5 lis 2016, o 15:39

Re: Płacę niski VAT, czy lepiej wziąć leasing czy kredyt na nowy samochód?

Post autor: piotrn001 »

Witam, samochód byłby kupiony w salonie, więc myślę że będzie faktura na pełny vat.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Płacę niski VAT, czy lepiej wziąć leasing czy kredyt na nowy samochód?

Post autor: Jarosław Król »

W takim razie bez znaczenia, czy weźmiesz kredyt czy leasing, bo i tak ten VAT do odliczenia się pojawi.

Różnica polega "tylko" na tym, że przy kredycie od razu będzie to duża kwota VAT do odliczenia od faktury zakupu (ceny samochodu), a przy leasingu operacyjnym będą to mniejsze kwoty rozłożone w czasie, bo będzie VAT od czynszu inicjalnego i potem od każdej miesięcznej raty.

Jeżeli ma to być samochód osobowy użytkowany także w celach prywatnych, to odliczasz 50% VAT, reszta nieodliczonego VAT jest kosztem uzyskania przychodu.


ODPOWIEDZ