Kto pomoże mi wyliczyc prawidłowe rrso przy pomocy funkcji z excela irr

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
jeti3322

Kto pomoże mi wyliczyc prawidłowe rrso przy pomocy funkcji z excela irr

Post autor: jeti3322 »

Witam szukam kogoś kto pomoże mi wyliczyc prawidłowe rrso przy pomocy funkcji z excela irr , chodzi o porównanie ofert leasingu operacyjnego i fiansowego. O ile dobrze się zorientowałem wiem jak policzyc rrso przy leasingu opreacyjnym bo znalazłem już taki wątek tutaj, to tyle jesli chodzi leasing finansowy mam kompletny z tym problem.
co mam wpisac do przepływów bez tarczy? znalazłem że wartość sr trwałego pomniejszoną o opłate wstepna poniewaz opłaty tej nie uwzglednia sie w fiannsowym cyz moze wartosc niepomnijeszona o płate wstepna czyli cąła netto? oraz amortyzacje odpis za miesiacx36? plus odsetkix36 na minusie i plus wartosc wykupu na minusie i powinno wtedy prawidlowe rrso wyjsc???
nie liczycmy tego jak w finansowym w sensie jako suma rat leasingowych netto plus werotosc sr.trwalego pomnijeszona o opłate wstepna oraz minus opcja wykupu ? ajesli chodzi o tarcze podatkowa w finansowym to uwgzledniamy te odpisy amortyzacyjne plus odsetki razy stawe dziewietnacie % dobrze myśle?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Kto pomoże mi wyliczyc prawidłowe rrso przy pomocy funkcji z excela irr

Post autor: Jarosław Król »

A RRSO operacyjnego liczyłeś z odpisami podatkowymi (z tarczą), że finansowy też chcesz tak obliczyć?

Jeżeli nie, to finansowy liczysz tak samo - wpłata wstępna i każda rata (kapitał+odsetki) w dacie płatności i to wszystko. A tarcza podatkowa w finansowym tak jak napisałeś - amortyzacja + odsetki.

ODPOWIEDZ