Pytanie o koszty początkowe i dodatkowe (poza ofertą)

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
rachffus

Pytanie o koszty początkowe i dodatkowe (poza ofertą)

Post autor: rachffus »

Witam. Wysłałem zapytanie leasingowe i dostałem ofertę (Alior Leasing), ale zadałem kilka pytań tak jak było to podane w poradniku z forum. Dostałem odp. ale nie wszystkie rozumiem. np.

1. Jakie są pozostałe koszty początkowe (rozumiem ze jest to rejestracja auta, ubezpieczenie, czy coś jeszcze?).
Koszty rejestracji są rzeczywiste tzn. kwotę przenosimy na klienta bez dodatkowych opłat = 200zł
Tabela opłat i prowizji przewiduje zryczałtowany koszt 135zł/y za wszystko, za każdą czynność którą Pan sobie zażyczy w trakcie umowy (wszelkie zmiany, mandaty etc.)

4. Czy mogę dostać załącznik tabeli opłat i prowizji? Interesuje mnie koszt dodania dodatkowej osoby użytkującej z auta. Jakie są koszty przy otrzymaniu mandatu np. za prędkość?
To jest już zawarte w ryczałcie 135zł

Co to znaczy?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
palacz

Re: Pytanie o koszty początkowe i dodatkowe (poza ofertą)

Post autor: palacz »

Płacisz ryczałtem opłatę manipulacyjną 135 zł (chyba rocznie) i nie ponosisz już żadnych innych opłat. Jakiekolwiek zdarzenie, mandat, upoważnienie dla osoby trzeciej, czy coś nie powoduje na liczenia już żadnej dodatkowej opłaty.

Awatar użytkownika
rachffus
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2017, o 11:56

Re: Pytanie o koszty początkowe i dodatkowe (poza ofertą)

Post autor: rachffus »

Brzmi podejrzanie dobrze... A ta rejestracja - całkowity koszt to 200 zł?

Awatar użytkownika
palacz

Re: Pytanie o koszty początkowe i dodatkowe (poza ofertą)

Post autor: palacz »

rachffus pisze:Brzmi podejrzanie dobrze...
To nie pierwsza firma, która tak robi. Może niedługo będzie to standardem w każdej.
rachffus pisze:A ta rejestracja - całkowity koszt to 200 zł?
Refakturują koszt z wydziału komunikacji. Zapłacisz drożej o VAt niż gdybyś sam rejestrował prywatnie.


ODPOWIEDZ