Chciałbym zacząć działalność i wyleasingować samochód ciężarowy. Posiadam kredyt hipoteczny, czy mam szansę na leasing?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Arturrr

Chciałbym zacząć działalność i wyleasingować samochód ciężarowy. Posiadam kredyt hipoteczny, czy mam szansę na leasing?

Post autor: Arturrr »

Dzień dobry

Chciałbym zacząć prowadzić własną działalność i kupić samochód ciężarowy. Posiadam kredyt hipoteczny, aktualne zadłużenie to 280 000 zł. Na potrzeby firmy chciałbym wziąć kredyt konsolidacyjny i dobrać 86000 zł. I tu moje pytanie: czy moje zadłużenie nie będzie przeszkadzać przy staraniu się o leasing? Jeżeli tak to jestem w stanie zrezygnować z kredytu konsolidacyjnego i pozostać przy zadłużeniu 280 000 zł

Nie mam negatywnej historii w BIKu

Proszę o podpowiedź czy w moim przypadku mam szansę na leasing. Chcę to wiedzieć przed założeniem działalności.

Planuję zakup ciągnika siodłowego Volvo FH13, 2013r, około 200000zł netto, wysokość opłaty wstępnej 20%


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Chciałbym zacząć działalność i wyleasingować samochód ciężarowy. Posiadam kredyt hipoteczny, czy mam szansę na leasi

Post autor: Michał Krupiński »

Arturrr pisze:Dzień dobry

Chciałbym zacząć prowadzić własną działalność i kupić samochód ciężarowy. Posiadam kredyt hipoteczny, aktualne zadłużenie to 280 000 zł. Na potrzeby firmy chciałbym wziąć kredyt konsolidacyjny i dobrać 86000 zł. I tu moje pytanie: czy moje zadłużenie nie będzie przeszkadzać przy staraniu się o leasing? Jeżeli tak to jestem w stanie zrezygnować z kredytu konsolidacyjnego i pozostać przy zadłużeniu 280 000 zł

Nie mam negatywnej historii w BIKu

Proszę o podpowiedź czy w moim przypadku mam szansę na leasing. Chcę to wiedzieć przed założeniem działalności.

Planuję zakup ciągnika siodłowego Volvo FH13, 2013r, około 200000zł netto, wysokość opłaty wstępnej 20%
Cześć,
Nie napiszę, że szansy na leasing nie ma, bo byłaby to nieprawda. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że firm leasingowych udzielających finansowania ciągników siodłowych zupełnym start-upom jest naprawdę niewiele - może 1-2 z tych w miarę normalnych, bankowych.

"Dobranie" kredytu samo w sobie też nie przekreśla szansy na leasing, co nie zmienia faktu, że zazwyczaj we wnioskach leasingodawcy wymagają podania informacji o zobowiązaniach i im tych zobowiązań więcej, tym bardziej może (ale nie musi) to utrudnić otrzymanie finansowania.

Sam fakt, że masz kredyt hipoteczny i szansę na kolejny kredyt skłania mnie do "podejrzenia", że masz jakąś zdolność, czyli inne źródła dochodu lub zabezpieczenia (np.: poręczenia, zabezpieczenie na majątku), co z kolei zwiększa także szansę na otrzymanie leasingu. Zwłaszcza jeśli historia w BIK jest pozytywna.

Podsumowując, na pewno nie jesteś bez szans na otrzymanie leasingu, ale nie ma co do tego pewności i nie będzie to też takie zupełnie proste.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

ODPOWIEDZ