Nie wiem czy się cieszyć czy nie.No więc wszystkie te osoby, a raczej żadna z nich nie ma zielonego pojęcia co i kiedy nas tak naprawdę czeka... Mają dokładanie identyczne wątpliwości jak my tu w dyskusjach na forum.
Koniec samochodów z kratką od 1 stycznia 2011 raczej pewny
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Re: Koniec samochodów z kratką od 1 stycznia 2011 raczej pewny
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.
OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)
OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)
Re: Koniec samochodów z kratką od 1 stycznia 2011 raczej pewny
Napewno nie martwić.Lui pisze:Nie wiem czy się cieszyć czy nie.No więc wszystkie te osoby, a raczej żadna z nich nie ma zielonego pojęcia co i kiedy nas tak naprawdę czeka... Mają dokładanie identyczne wątpliwości jak my tu w dyskusjach na forum.
Sami pomysłodawcy pewnie nie wiedzą jak to im wyjdzie. Przecież to jest kolejna ekipa, która dużo gada a następnego dnia zapomina co mówiła, a co dopiero działać
OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)
-
miras
Re: Koniec samochodów z kratką od 1 stycznia 2011 raczej pewny
Co tu dużo kombinować. Kupujesz samochód z kratką odliczasz VAT w tym roku, a jak w styczniu zniosą VAT od paliwa to kupujesz do firmy poloneza traka za 1500 zł i tankujesz na niego i Vat dalej odliczasz.
Re: Koniec samochodów z kratką od 1 stycznia 2011 raczej pewny
I na wszelki wypadek mozna mu z miejsca przekręcić licznik do 300 000 km, co? A jak będzie "obsługiwał" kilka aut, to można nawet i 900 000 km "sieknąć"
Najbardziej pancerny poldek w historii polskiej motoryzacji 
"Nie znam się na tym, więc tym chętniej się wypowiem..." --> FAIL!
Re: Koniec samochodów z kratką od 1 stycznia 2011 raczej pewny
Pani rzecznik chyba jednak nie do końca była szczera, bo pisałeś o tym 22 września, a formalnie decyzja zapadła 27 września 2010."Zarysowaliśmy" o co nam z grubsza chodzi i pani Magdalena pomimo bardzo późnej pory (szacunek, że na funkcji publicznej też ktoś może podchodzić poważnie do tematu i być na służbie gruuuubo po godzinach pracy) odpowiedziała nam w krótkich żołnierskich słowach, że... rząd ma formalną zgodę na wprowadzenie ograniczeń od UE!!!!!!
Ok. Poniżej DECYZJA WYKONAWCZA RADY z dnia 27 września 2010 r. upoważniająca Rzeczpospolitą Polską do wprowadzenia szczególnego środka stanowiącego odstępstwo od art. 26 ust. 1 lit. a) i art. 168 dyrektywy 2006/112/WE w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej (2010/581/UE).
Nie trzeba dodawać, że Rada udzieliła zgody na ograniczenie odliczeń w VAT od kratek.
Link: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 025:PL:PDF
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.
OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)
OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)
Re: Koniec samochodów z kratką od 1 stycznia 2011 raczej pewny
Ciągle jakieś zamieszanie z tymi kratkami. 
Niech już kończy ten cyrk ta cała Platforma Reformatorów.
Niech już kończy ten cyrk ta cała Platforma Reformatorów.
- Michał Krupiński
- PRO
- Posty: 2047
- Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26
Re: Koniec samochodów z kratką od 1 stycznia 2011 raczej pewny
Pani rzecznik chyba jednak nie do końca była szczera, bo pisałeś o tym 22 września, a formalnie decyzja zapadła 27 września 2010.![]()
Na to wygląda, że nie była w pełni precyzyjna.
Myślę, że warto wrzucić kluczowe fragmenty tej zgody
Czyli podobnie jak w projekcie zgody, pozwolenie jest na trzy kolejne lata z możliwością przedłużenia...Upoważnienie powinno obowiązywać przez czas określony
i powinno zatem wygasnąć w dniu 31 grudnia 2013 r. W świetle zdobytych w tym okresie doświadczeń można będzie dokonać oceny, czy utrzymanie odstępstwa
jest uzasadnione.
W ramach odstępstwa od art. 168 dyrektywy 2006/112/WE Rzeczpospolita Polska zostaje niniejszym uprawniona do ograniczenia do 60 % prawa do odliczenia podatku VAT należnego z tytułu zakupu, wewnątrzwspólnotowego nabycia, przywozu, wynajmu lub leasingu pojazdów silnikowych innych niż pojazdy osobowe, do maksymalnej kwoty 6 000 PLN.
Ograniczenie to ma zastosowanie wyłącznie do pojazdów silnikowych, innych niż pojazdy osobowe o dopuszczalnej ładowności powyżej 500 kg i dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej
3,5 tony.
No dobra - to teraz czekamy na projekt ustawy...Artykuł 1 nie ma zastosowania do następujących kategorii pojazdów:
a) pojazdów zakupionych w celu odsprzedaży, wynajmu lub leasingu;
b) pojazdów, które zgodnie z kryteriami ustanowionymi w przepisach podatkowych uważa się za pojazdy przeznaczone
głównie do przewozu towarów;
c) pojazdów przeznaczonych do wykonywania specjalnych funkcji;
d) pojazdów, które konstrukcyjnie przeznaczone są do przewozu
co najmniej 10 osób łącznie z kierowcą.
Czas tyka - myślę, że w tym miesiącu muszą paść jakieś konkrety, żeby chłopcy zdążyli na 1 stycznia 2011.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."
OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)
OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)
- Krzycho1980
- Posty: 1
- Rejestracja: 28 maja 2009, o 11:23
Re: Koniec samochodów z kratką od 1 stycznia 2011 raczej pewny
Niech lepiej nic już nie reformują bo czego się nie dotkną to spieprząNiech już kończy ten cyrk ta cała Platforma Reformatorów.![]()
Re: Koniec samochodów z kratką od 1 stycznia 2011 raczej pewny
... i tak zaczyna już brakować samochodów z kratką u dealerów. 
OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)
Re: Koniec samochodów z kratką od 1 stycznia 2011 raczej pewny
Volvo V60 ma dopiero niedlugo wejsc do salonów, ale jest powiedziane, ze beda takze egzemplarze zakratkowane. Ciekawe ile i na kiedy? 
"Nie znam się na tym, więc tym chętniej się wypowiem..." --> FAIL!