Ubezpieczenie 5 razy droższe niż w pierwszym roku

Ubezpieczenia GAP i komunikacyjne (AC/OC). Jak oszczędzać na ubezpieczeniach w leasingu i wynajmie? Pytania dotyczące likwidacji szkód itp.
Awatar użytkownika
maz

Ubezpieczenie 5 razy droższe niż w pierwszym roku

Post autor: maz »

Witam mam pytanie odnosnie ubezpieczenia OC+AC w poprzednim roku mialem do zaplate kwote 1200 zl za ubezpieczenie samochodu 7 letniego minal rok zadnej szkody nie bylo i terraz lesingodawca wznowil mi ubezpienienie natomiast żąda kwoty 6000 zl za rok gdzie auto ma juz 8 lat.Wiem ze ubezpieczenia poszly do gory ale nie 500%.Leasing byl wziety na dwa lata i teraz zaczyna sie ostatni rok za pierwszy rok 1200 a teraz 6000 zl.Lesingodawca jest GetinLeasing a ubezpieczenie w PZU.Dodadam ze za pare dni wchodzi w zycie nowe ubezpieczenie jak sie wobecnej sytuacji zachowac i do kogo sie odwołać.Prosze o pomoc.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznejAwatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Ubezpieczenie 5 razy droższe niż w pierwszym roku

Post autor: Michał Krupiński »

maz pisze:Getin Leasing
Niestety to jest odpowiedź na Twoje pytanie - Getin Leasing. Taka już specyfika tej firmy, a o ich praktyce "proponowania" wyjątkowo drogiego ubezpieczenia przy kontynuacji wspomina się na forum od lat.

Między innymi z ich powodu powstał ten poradnikowy artykuł: Jak nie przepłacić za ubezpieczenie w leasingu?

Obecnie jesteś niestety na ich łasce, bo przekroczyłeś już terminy, które zgodnie z ich OWUL pozwalały Ci wystąpić o zgodę na zewnętrzne, znalezione we własnym zakresie ubezpieczenie, co w praktyce powodowało, że także byliby skłonni obniżyć swoją ofertę kontynuacji ubezpieczenia.

Pozostaje Ci chyba szybko skontaktować się z jakimś agentem ubezpieczeniowym, żeby wyliczył Ci składkę i spróbować jeszcze rozmawiać z nimi o zgodzie na swoje własne ubezpieczenie i jednocześnie negocjować z nimi ich cenę polisy. Jeżeli będą nieugięci, to możesz spróbować skontaktować się z handlowcem, z którym podpisywałeś umowę. Jeżeli ma jakąś pozycję w firmie i nie jest na wylocie, to jest szansa, że coś wskóra w tej sprawie.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
JazzyG
PRO
Posty: 11
Rejestracja: 11 wrz 2010, o 14:21

Re: Ubezpieczenie 5 razy droższe niż w pierwszym roku

Post autor: JazzyG »

Ceny ubezpieczeń w leasingu wzrosły o 40-80%. ALE ALE ALE: jeżeli miałeś szkody w ostatnim roku, lub agencja getin / pzu policzyło dokładnie składkę, z uwzględnieniem całej historii szkodowej (do 7 lat wstecz) dzięki weryfukacji firmy/osoby po NIP, to zwyżki (za szkody w ub. roku) mogą wynosić dodatkowe 50-300%. Natomiast w poprzednim roku działo się wiele... to 1200 (podejrzanie mało, jeśli samo OC kosztowało np. 600pln), jak za 6-letni wówczas pojazd, wyliczono ALBO w oparciu o Twoją kreatywność (zaniżona oferta od agenta, Getni wyrównał), albo agencja/pzu kompletnie nie weryfikowało danych u siebie, ani w ufg (mają do tego prawo :)), albo miałeś naliczone wszelkie możliwe zniżki (do -60%).
Niemniej zgoda, że z 1200 na 6000 to szokująca oferta.


ODPOWIEDZ