
----------
// UWAGI MODERATORSKIE
Treść wpisu sugeruje, że umieszczający go leasingobiorca może być nierzetelnym płatnikiem = Nie bierzcie na serio opinii osób, które nie płacą rat w terminie
Ta jasne. Biedactwo.xxx pisze:beznadzieja kupa d,,,,,,,, i nic wiecej zgodzili sie na prologate a po 2 msc jakis frajer przyjeżdza auto mi zabrac.banda oszustow
W przypadku wypowiedzenia umowy leasingu z przyczyn określonych w ust. 3 i 4 [czyli nieodebranie auta na czas], Korzystający jest zobowiązany do zapłaty kary umownej wynoszącej 15% ceny przedmiotu leasingu. Postanowienie to nie wyłącza możliwości dochodzenia przez Finansującego odszkodowania wyższego od tak określonej kary umownej.
Jeżeli Korzystający zamierza użytkować przedmiot leasingu za granicą, jest zobowiązany do uzyskania od Finansującego pisemnego upoważnienia do wyjazdu za granicę oraz wykupienia na własny koszt ubezpieczenia OC oraz AC poza granicami Polski. Za każdorazowe przekroczenie granicy Polski bez spełnienia jakiegokolwiek z ww. warunków Finansujący zastrzega sobie prawo do naliczenia kary umownej w wysokości 2000,00 (dwa tysiące) PLN.
Finansujący może jako beneficjent ubezpieczenia, według swego wyboru dochodzić roszczeń wobec zakładu ubezpieczeń samodzielnie albo może zlecić dochodzenie roszczeń Korzystającemu.
To chyba mój ulubiony - w przypadku szkody całkowitej lub kradzieży auta, klient jest zobowiązany w ciągu 7 dni zapłacić bankowi kwotę równą wartości auta, a dopiero potem może dostać zwrot z ubezpieczenia:W przypadku zaginięcia bądź też uszkodzenia przedmiotu leasingu, Finansujący nie jest zobowiązany do zapewnienia Korzystającemu pojazdu zastępczego.
W przypadku wygaśnięcia umowy z jednej z przyczyn wskazanych w ust. 1 [szkoda całkowita lub kradzież], Finansującemu przysługuje prawo do odszkodowania od Korzystającego z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy, które staje się wymagalne na pisemne żądanie zapłaty Finansującego i płatne jest w terminie 7 dni od tego żądania. Wysokość jego liczona jest w następujący sposób:
W = RN + KN +WK
gdzie: W – wynagrodzenie Finansującego; RN – suma opłat leasingowych netto przypadających za okres od miesiąca następnego po miesiącu wystąpienia szkody do miesiąca wpływu na rachunek bankowy Finansującego odszkodowania z zakładu ubezpieczeń lub otrzymania pisemnej decyzji z zakładu ubezpieczeń o odmowie wypłaty odszkodowania włącznie; KN – suma opłat leasingowych netto przypadających za okres od miesiąca następnego po miesiącu wpływu odszkodowania z zakładu ubezpieczeń na rachunek bankowy Finansującego lub otrzymania
przez Finansującego pisemnej decyzji z zakładu ubezpieczeń o odmowie wypłaty odszkodowania do miesiąca terminowego zakończenia umowy leasingu włącznie, pomniejszona o korzyści, jakie Finansujący uzyskał wskutek ich zapłaty przed terminem przewidzianym w umowie; WK – wartość końcowa przedmiotu leasingu wynikająca z umowy leasingu.
[...]
W przypadku otrzymania przez Finansującego pisemnego stanowiska zakładu ubezpieczeń dotyczącego odmowy wypłaty odszkodowania, Korzystający zobowiązany jest zapłacić Finansującemu kwotę odszkodowania wyliczoną wg postanowień ust. 2.
W razie odmowy wypłaty odszkodowania przez zakład ubezpieczeń, Finansujący w żadnym wypadku nie jest zobowiązany do dochodzenia przed sądami lub innymi podmiotami prawnymi odszkodowania z tytułu całkowitego zniszczenia lub utraty przedmiotu leasingu. Ryzyko odmowy wypłaty odszkodowania przez zakład ubezpieczeń ponosi Korzystający, przy czym na wniosek Korzystającego Finansujący może, na warunkach określonych w odrębnym porozumieniu, upoważnić Korzystającego do dochodzenia przed sądem od zakładu ubezpieczeń odszkodowania z tytułu całkowitego zniszczenia lub utraty przedmiotu leasingu.
Finansujący zastrzega sobie możliwość dokonania zmian w Tabeli Opłat i Prowizji z ważnej przyczyny polegającej w szczególności na wzroście kosztów dokonywania poszczególnych czynności.
Jak dla mnie takie OWUL, które nakładają na jedną stronę wyłącznie przywileje, a na drugą tylko obowiązki, zakładają z góry, że leasing to nie będzie współpraca banku i klientów, tylko golenie baranów.Finansujący jest uprawniony do wypowiedzenia umowy leasingu ze skutkiem natychmiastowym z ważnych powodów, a w szczególności w przypadku: [... tutaj podanych jest 7 przyczyn ...]
Korzystającemu nie przysługuje prawo do rozwiązania umowy leasingu w trakcie jej trwania.
[...]
Niezależnie od obowiązku dokonania płatności, o których mowa w ust. 1 w przypadku wypowiedzenia przez Finansującego umowy leasingu na skutek okoliczności, o których mowa w § 18 Korzystający zobowiązany jest do zapłaty odszkodowania w wysokości odpowiadającej kwocie wszystkich przewidzianych w umowie a nie zafakturowanych opłat leasingowych netto powiększonej o wartość końcową przedmiotu leasingu netto oraz pomniejszonej o korzyści, jakie Finansujący uzyskał wskutek ich zapłaty przed umówionym terminem i rozwiązaniem umowy leasingu.
W zasadzie wszystko co jest opisane tu: https://www.fmleasing.pl/porady/leasing ... tyle-skarg dotyczy VFS.Kamil123 pisze:A można prosić o podanie tych 'innych problemów' związanych z Volkswagen Leasingiem?