leasing Getin Fleet zmiana ubezpieczyciela

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Daniel32

leasing Getin Fleet zmiana ubezpieczyciela

Post autor: Daniel32 »

Witam,

mam następujący problem.

Kończy mi się za kilka dni ubezpieczenie w PZU oc, ac, nnw - pakiet kosztował mnie w tamtym roku 3250zł.
W tym roku przedłużenie umowy (ten sam pakiet) w PZU ma mnie kosztować 4607zł!!!

Czy tylko mi wydaje się że skoro samochód rocznikowi jest starszy to kwota powinna być mniejsza a nie jeszcze raz taka?
Samochód jest w leasingu Getin Fleet.

Czy ktoś z forumowiczów ma samochód w leasingu Getin Banku?
Czy jest możliwość wypowiedzenia na własną rękę obecnego ubezpieczenia z końcem jego trwania i ubezpieczenie samochodu u innego tańszego ubezpieczyciela?
Czy Bank z tego tytułu może nie zaakceptować nowego ubezpieczyciela i czy będę ponosić jakieś kary umowne z tego tytułu?

Dzwoniąca na ich infolinię dowiedziałem się tylko że mam wysłać im nową polisę... A boję się tego że zapłacę 3500 za pakiet a Bank zażąda wykupienia polisy w PZU.

Z góry dziękuję jeśli ktoś zna odpowiedz.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: leasing Getin Fleet zmiana ubezpieczyciela

Post autor: Lui »

Padłeś ofiarą tego: https://www.fmleasing.pl/porady/jak-nie ... w-leasingu

W przypadku Getinu to sztandarowa ich praktyka :(
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1234
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: leasing Getin Fleet zmiana ubezpieczyciela

Post autor: Jarosław Król »

Daniel32 pisze: Kończy mi się za kilka dni ubezpieczenie w PZU oc, ac, nnw - pakiet kosztował mnie w tamtym roku 3250zł.
W tym roku przedłużenie umowy (ten sam pakiet) w PZU ma mnie kosztować 4607zł!!!

Czy tylko mi wydaje się że skoro samochód rocznikowi jest starszy to kwota powinna być mniejsza a nie jeszcze raz taka?
Kwota nie powinna być mniejsza. Ubezpieczyciele tak to sobie wymyślili, że co prawda wartość samochodu spada, ale rośnie stawka za rocznik. Więc ostatecznie ubezpieczenie co roku wynosi praktycznie tyle samo.

O ile nie miałeś w pierwszym roku jakiegoś specjalnego, promocyjnego ubezpieczenia, tylko był to standard, to tak radykalną podwyżkę można wytłumaczyć tylko tym:
Daniel32 pisze:Samochód jest w leasingu Getin Fleet.
Tak jak napisał przedmówca jest to typowa praktyka firm z tej grupy, że przy kontynuacji strzyże się klienta jak owcę. Chyba, że klient jest świadomy i odpowiednio wcześnie zacznie negocjować i/lub wystąpi o ubezpieczenie zewnętrzne.
Daniel32 pisze:Czy ktoś z forumowiczów ma samochód w leasingu Getin Banku?
Czy jest możliwość wypowiedzenia na własną rękę obecnego ubezpieczenia z końcem jego trwania i ubezpieczenie samochodu u innego tańszego ubezpieczyciela?
Czy Bank z tego tytułu może nie zaakceptować nowego ubezpieczyciela i czy będę ponosić jakieś kary umowne z tego tytułu?
Oni muszą zaakceptować polisę zewnętrzną - to wszystko idzie przez nich, więc najpierw lepiej mieć zgodę.

Awatar użytkownika
klient Getin Fleet

Re: leasing Getin Fleet zmiana ubezpieczyciela

Post autor: klient Getin Fleet »

UWAGA na GETIN FLEET !!! naciągają na ubezpieczeniach , bo nie dają szansy na zawarcie umowy w innych towarzystwach ! oraz za każdym razem doliczają nie należne koszty , nigdy więcej w tej firmie nic nie zrobię ! są nieuczciwi !!!


ODPOWIEDZ