Zawieszenie/zamknięcie działalności a leasing.

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
keithshufelt
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2023, o 10:59

Zawieszenie/zamknięcie działalności a leasing.

Post autor: keithshufelt »

Witam,

Chciałbym zawiesić lub zamknąć działalność, ale nadal spłacać leasing. Czy są jakieś przeciwwskazania? Czy w momencie przekazania leasingu (cesja) mogą wystąpić jakieś problemy?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznejAwatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1217
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Zawieszenie/zamknięcie działalności a leasing.

Post autor: Jarosław Król »

Cześć,
Zawieszenie najczęściej nie stanowi problemu. Jednak już likwidacja działalności może być podstawą dla leasingodawcy do wypowiedzenie umowy.
Powinno to być opisane w umowie lub załączonego do niego OWUL. Możesz także skontaktować się ze swoim leasingodawcą, żeby upewnić się, jaki masz opcje.

Kiedyś nie było to weryfikowane, ale teraz - kiedy w 10 sekund można sprawdzić status prowadzonej działalności on-line, taki działanie "na własną rękę" i liczenie na to, że nikt tego nie sprawdzi, jest dość ryzykowne. Zwłaszcza jeśli po drodze mają wystąpić niestandardowe zdarzenia jak cesja.

Więcej info można sprawdzić tu: https://www.fmleasing.pl/porady/leasing ... ialalnosci

ODPOWIEDZ