Lojalność wobec jednej firmy leasingowej nie zawsze się opłaca

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
FmLeasing.pl
FmLeasing.pl
Posty: 904
Rejestracja: 31 mar 2009, o 13:12

Lojalność wobec jednej firmy leasingowej nie zawsze się opłaca

Post autor: FmLeasing.pl »

Lojalne korzystanie z usług jednego tylko leasingodawcy wiąże się z pewnego rodzaju wygodą. Poza tą wygodą niewiele jest jednak innych korzyści, a mogą pojawić się nawet poważne problemy.
...
Czytaj więcej: Nie warto trzymać się tylko jednej firmy leasingowej
http://www.FmLeasing.pl | Kontakt: news(at)fmleasing.pl


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
KOLEC
Posty: 316
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 10:56

Re: Nie warto trzymać się tylko jednej firmy leasingowej

Post autor: KOLEC »

Również sam leasingodawca zna historię współpracy z danym przedsiębiorcą, dzięki czemu - często (choć nie zawsze) – łatwiej jest uzyskać jego zgodę na zawarcie kolejnych umów.
Co znaczy "nie zawsze"?

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Nie warto trzymać się tylko jednej firmy leasingowej

Post autor: Lui »

KOLEC pisze:
Również sam leasingodawca zna historię współpracy z danym przedsiębiorcą, dzięki czemu - często (choć nie zawsze) – łatwiej jest uzyskać jego zgodę na zawarcie kolejnych umów.
Co znaczy "nie zawsze"?
Przy dużym zaangażowaniu w jednego klienta może być odmowa dla kolejnej umowy.

Tak samo jeżeli klientowi spadają wskaźniki rentowności to przy kilku umowach może być sygnał, że coś się źle dzieje i będzie negatyw przy następnym wniosku.
A przy takich samych wynikach w innej firmie przejdzie bez problemu.

Wystarczy? :)
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
pollak

Re: Lojalność wobec jednej firmy leasingowej nie zawsze się opłaca

Post autor: pollak »

Oferta nie będzie tańsza…

… jeśli się o nią nie „zawalczy”.
Mogę to tylko potwierdzić . Właśnie załatwiam sobie leasing, w tym celu skorzystałem z wyszukiwarki na fmleasing oraz dodatkowo sam zwróciłem się o przygotowanie oferty w firmach leasingowych w których już miałem wczęsniej pospłacane leasingi. Wszedzie dostałem gorsze oferty bo najwyraźniej myśleli że nie będę sobie szukał dodatkowo.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1234
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Lojalność wobec jednej firmy leasingowej nie zawsze się opłaca

Post autor: Jarosław Król »

pollak pisze:
Oferta nie będzie tańsza…

… jeśli się o nią nie „zawalczy”.
Mogę to tylko potwierdzić . Właśnie załatwiam sobie leasing, w tym celu skorzystałem z wyszukiwarki na fmleasing oraz dodatkowo sam zwróciłem się o przygotowanie oferty w friamch leasingowych w których już miałem wczęsniej pospłacane leasingi. Wszedzie dostałem gorsze oferty bo najwyraźniej myśleli że nie będę sobie szukał dodatkowo.
Witak Kolego Pollak,
Czy to Ty wczoraj może pisałeś w e-mail'u do nas właśnie o tej sprawie, że dostałeś droższe oferty od leasingodawców, u których miałeś już leasing?

Awatar użytkownika
pollak

Re: Lojalność wobec jednej firmy leasingowej nie zawsze się opłaca

Post autor: pollak »

Witaj Jerry. to nie byłem. nie ja pisałem emaila

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1234
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Lojalność wobec jednej firmy leasingowej nie zawsze się opłaca

Post autor: Jarosław Król »

pollak pisze:Witaj Jerry. to nie byłem. nie ja pisałem emaila
Dziękuję za info.
Czyli był to zbieg okoliczności, bo tamta osoba napisała bardzo podobnie do Ciebie: "Z firm, którym spłaciłem już leasingi tj. (...) i (...) dali najwyższe oferty licząc na to, że nie będę miał innych ofert. Pozdrawiam i dziękuję"

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1234
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Lojalność wobec jednej firmy leasingowej nie zawsze się opłaca

Post autor: Jarosław Król »

<up>

Poradnik zaktualizowany. Link do artykułu w pierwszym poście tego tematu.


ODPOWIEDZ