Wykup wliczony w raty leasingu

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Rondenis

Wykup wliczony w raty leasingu

Post autor: Rondenis »

Witam
Mam do Was pytanie odnośnie wykupu wliczonego w raty leasingu ??
Moim zdaniem finansowo wychodzi najlepiej czy takie zastosowanie jest obarczone jakims ryzykiem czy jest w tej formie coś niepokojącego ??
Bo według mnie wychodzi najtaniej nawet taniej niz z wykupem 19% bo taki jest najmniejszy przy 2 lestnim leasingu w Getin Leasing
Oferty:
Z wykupem 19%:

Cena przedmiotu netto 30894
23raty x 774,81 netto
opł wstępna 30% = 9268,2 netto
wykup 19% = 5869,86
koszt leasingu % 106,68
Marża% 6,68
Marża Leasingodawcy% : 7,54

Z wykupem w ratach leasingowych:
Cena przedmiotu netto 30894
23 raty x 1014,96 netto
opłata wstepna 30% = 9268,2
wykup: wliczony w ratę
koszt leasingu % 105,56
Marża% 5,56
Marża leasingodawcy % 7,76

Co o tym sądzicie bo marża którą ja płacę jest dla mnie lepsza w ofercie z wykupem w ratach i dla firmy leasingowej tez według kalkulatora marża leasingodawcy jest wieksza z wykupem w ratach ( czyli co wilk syty i owca cała)
Doświadczeni czy wszystko tu jest ok czy jest jakis haczyk ???
Czy tez można sie śmiało decydować bo jak dla mnie oferta bardzo przystepna jak na nowa działalnosc i samochód używany


EDYTOWANY
...
Artykuł inspirowany tym wątkiem Wysoki wykup. Wliczać w raty leasingu czy płacić jednorazowo?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Wykup wliczony w raty leasingu

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Często się tak robi, zwłaszcza kiedy właśnie wykup jest wysoki ze względu na amortyzację.

Nie ma się czego obawiać.

Awatar użytkownika
Rondenis

Re: Wykup wliczony w raty leasingu

Post autor: Rondenis »

No super dzięki za odpowiedz.
Zapytam jeszcze bo doradca powiedział mi również ze na koniec wystawią mi fakture własnie na te 19% wykupu z tym ze bedzie to faktura zapłacona bo opłaty bedą w ratach co ponoć ma być wyszczególnione w fakturach miesiecznych wiec rozumiem że kwoty za wykup te co bedą co miesiąc w koszty wrzucic nie mogę tylko na koniec jak dostane fakturę wykupu??

Oczywiście księgowa będzie wiedziała jak ma to zrobić ale jak juz pisze to zapytam doświadczonych kolegów bo dla niektórych to pewnie sprawy oczywiste ;)

Pozdrawiam wszystkich


Awatar użytkownika
Rondenis

Re: Wykup wliczony w raty leasingu

Post autor: Rondenis »

Ok
Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

Pozdrawiam oczywiście forumowiczów

Awatar użytkownika
gregwlkp
Posty: 13
Rejestracja: 3 paź 2013, o 20:24

Re: Wykup wliczony w raty leasingu

Post autor: gregwlkp »

Czy przy jednoosobowej działalności gospodarczej wykup wliczony w raty nie spowoduje
braku możliwości zakończenia leasingu w postaci wykupu na osobę fizyczną ?

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Wykup wliczony w raty leasingu

Post autor: Tomasz Piotrowski »

gregwlkp pisze:Czy przy jednoosobowej działalności gospodarczej wykup wliczony w raty nie spowoduje
braku możliwości zakończenia leasingu w postaci wykupu na osobę fizyczną ?
Z podatkowego punktu widzenia wykup jest nadal odrębną transakcją na którą otrzymuje się fakturę po zakończeniu leasingu.
Rozłożenie płatności za niego w raty jest jedynie formą przedpłaty i niczym więcej.


ODPOWIEDZ