Ryzyko niezapłaconej akcyzy przez handlarza używanego samochodu bierze na siebie firma leasingowa czy leasingobiorca?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
nowiciusz

Ryzyko niezapłaconej akcyzy przez handlarza używanego samochodu bierze na siebie firma leasingowa czy leasingobiorca?

Post autor: nowiciusz »

Witam,kończy nam się leasing na auto i myslimy o następnym.będzie to kilkuletnie auto wyższej klasy o wartości ok 150 tys zł na fakturę vat23. Moje pytanie:
Czy można brać w leasing auto ze znanych handlarskich miejscowości typu Gubin,Zielona Góra,Radom,Zwoleń...gdzie auta są dużo tańsze niż normalnie. Wiąże się z tym albo stan techniczny(powypadkowość) albo jakiś wałek z akcyzą,niezapłaconym watem za granicą.
Czy ryzyko bierze firma leasingowa czy jednak leasingobiorca? Czy takie przekręty są wychwytywane przez firmę czy muszę badać temat sam(pomijam stan techniczny auta bo to sprawdzę w serwisie)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Ryzyko niezapłaconej akcyzy przez handlarza używanego samochodu bierze na siebie firma leasingowa czy leasingobiorca

Post autor: Michał Krupiński »

nowiciusz pisze:Witam,kończy nam się leasing na auto i myslimy o następnym.będzie to kilkuletnie auto wyższej klasy o wartości ok 150 tys zł na fakturę vat23. Moje pytanie:
Czy można brać w leasing auto ze znanych handlarskich miejscowości typu Gubin,Zielona Góra,Radom,Zwoleń...gdzie auta są dużo tańsze niż normalnie. Wiąże się z tym albo stan techniczny(powypadkowość) albo jakiś wałek z akcyzą,niezapłaconym watem za granicą.
Czy ryzyko bierze firma leasingowa czy jednak leasingobiorca? Czy takie przekręty są wychwytywane przez firmę czy muszę badać temat sam(pomijam stan techniczny auta bo to sprawdzę w serwisie)
Leasingodawcy starają się weryfikować cenę, pochodzenie i stan samochodu. Nie oznacza to jednak, że zawsze robią to skutecznie.
Odpowiedzialność za wybór pojazdu, jego ewentualne wady i związane z tym konsekwencje ponosi jednak leasingobiorca.

Dlatego najlepiej będzie samemu sprawdzić wszystko co możliwe.

Polecam naszą publikację: Leasingobiorca ponosi konsekwencje wyboru przedmiotu leasingu
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
nowiciusz

Re: Ryzyko niezapłaconej akcyzy przez handlarza używanego samochodu bierze na siebie firma leasingowa czy leasingobiorca

Post autor: nowiciusz »

Dziękuję za odpowiedź,miałem nadzieje że jeśli komisant wystawia fakturę vat23 i jest możliwość leasingu to będę miał spokojną głowę co do ewentualnych szwindli bo właścicielem pojazdu przez kilka lat będzie firma leasingowa a nie ja :(

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Ryzyko niezapłaconej akcyzy przez handlarza używanego samochodu bierze na siebie firma leasingowa czy leasingobiorca

Post autor: Michał Krupiński »

nowiciusz pisze:Dziękuję za odpowiedź,miałem nadzieje że jeśli komisant wystawia fakturę vat23 i jest możliwość leasingu to będę miał spokojną głowę co do ewentualnych szwindli bo właścicielem pojazdu przez kilka lat będzie firma leasingowa a nie ja :(
Jak wspomniałem, najczęściej leasingodawcy starają się sprawdzić dostawcę i samochód, np.: weryfikują, czy samochód nie jest kradziony na terenie EU, itd. Jeżeli jest jakiś szwindel, który jest grubymi nićmi szyty, to zazwyczaj coś takiego wyjdzie.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ