Chcę zrobić cesję leasingu.

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
BROWN
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2013, o 08:14

Chcę zrobić cesję leasingu.

Post autor: BROWN »

Witam Serdecznie,

Posiadam Auto i chciałbym zrobić cesję leasingu bez żadnych dodatkowych kosztów czy jest to możliwe?

Dodam, że auto jest przeze mnie wynajęte za zgodą Getin leasing innej firmie a firma ta chciałaby przepisać umowę leasingu na siebie, jednak firma getinleasing żąda dla tamtej firmy wpłaty za samochód prawie30 000 tyś zł - z jakiej racji? Przecież firma, która wynajęła ode mnie samochód płaci za auto bez żadnych problemów, czy nie można porostu przepisać umowy bez żadnych chorych kosztów tak żeby firma wynajmująca umowę miała podpisana bezpośrednio z GL - nie rozumiem tego, czy ktoś mógłby mi Pomóc załatwić taką sytuację tak żeby umowa została zdjęta z mojej firmy i przepisana na firmę, której auto wynajmuję bez zbędnych kosztów?

Bardzo proszę o pomoc.


Uzyskaj najlepsze możliwe warunki Leasingu i Ubezpieczenia GAP

 Wyszukiwarka Leasingu  - Otrzymasz oferty od bankowych leasingodawców. Porównasz warunki i unikniesz kosztownych błędów.

 Kalkulator Ubezpieczenia GAP  - Kupisz dobry GAP fakturowy taniej na włąsną rękę.



Awatar użytkownika
rooster
PRO
Posty: 143
Rejestracja: 13 cze 2009, o 20:52

Re: Chcę zrobić cesję leasingu.

Post autor: rooster »

Ta oplata z jakiego ma byc tytulu? Czynsz inicjalny? Ile warty jest samochod?

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Chcę zrobić cesję leasingu.

Post autor: Lui »

Podejrzewam, że Getin chce zakończyć i rozliczyć dotychczasową umowę i zawrzeć nową z nowym leasingobiorcą.
Te 30 tysięcy to pewnie czynsz inicjalny.

Dzieję się tak dlatego, że Getin nie chce narazić się fiskusowi, który najczęściej "nie uznaje" cesji, tylko traktuje ją jak nową umowę. A przez to są różne konsekwencje w postaci tego, że umowa taka może nie być traktowana jak umowa leasingu.

Dlatego finansujący wolą zakończyć najpierw umowę i zawrzeć nową.

Dopiero od 1 stycznia 2013 roku zmieniły się przepisy, ale one prawdopodobnie nie dotyczą umów leasingu zawartych przed tą datą.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ