Jest kilka rodzajów leasingu. Sprawdź, który z leasingów wybrać lub zapytaj o radę

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
FmLeasing.pl
FmLeasing.pl
Posty: 905
Rejestracja: 31 mar 2009, o 13:12

Jest kilka rodzajów leasingu. Sprawdź, który z leasingów wybrać lub zapytaj o radę

Post autor: FmLeasing.pl »

Krótki opis każdej z odmian leasingów
...
Czytaj dalej: Rodzaje leasingu

Pytaj w tym wątku, jeżeli potrzebujesz pomocy związanej z wyborem odpowiedniej formy leasingu.
http://www.FmLeasing.pl | Kontakt: news(at)fmleasing.pl


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
nievatowiec

Re: Jest kilka rodzajów leasingu. Sprawdź, który z leasingów wybrać lub zapytaj o radę

Post autor: nievatowiec »

Cześć wszysktim
Słuchajcie mam zagwozdkę który rodzaj leasingu jest dla mnie albo raczej który rodzaj nie jest dla mnie jeżeli prowadzę działalność ale nie jest płatnikiem podatku VAT

Z góy dziękuję za wszelką pomoc

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Jest kilka rodzajów leasingu. Sprawdź, który z leasingów wybrać lub zapytaj o radę

Post autor: Spayker »

Przy leasingu finansowym płaci się cały VAT z góry za cały leasing (vat od kapitału i odsetek). Biorąc pod uwagę, że nievatowiec nie może go odliczyć, a jest to duża kwota to lepiej brać leasing operacyjny, bo w nim VAT jest doliczany proporcjonalnie do każdej faktury

Awatar użytkownika
nievatowiec

Re: Jest kilka rodzajów leasingu. Sprawdź, który z leasingów wybrać lub zapytaj o radę

Post autor: nievatowiec »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jednak znalazłem przed chwilą artykuł w którym jest mow ao czymś odwrotnym że dla nievatowca jest lepszy leasing finansowy
Nad leasingiem finansowym mogą także mocniej zastanowić się firmy, które nie są płatnikami VAT. Nie będą one bowiem musiały "na dzień dobry" zapłacić podatku VAT od przedmiotu leasingu, co może być niemałym obciążeniem i minusem korzystania z leasingu finansowego dla tzw. vatowców. Będą mogły natomiast amortyzować przedmiot, traktując jako cenę jego wartość brutto.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Jest kilka rodzajów leasingu. Sprawdź, który z leasingów wybrać lub zapytaj o radę

Post autor: Michał Krupiński »

nievatowiec pisze:Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jednak znalazłem przed chwilą artykuł w którym jest mow ao czymś odwrotnym że dla nievatowca jest lepszy leasing finansowy
Nad leasingiem finansowym mogą także mocniej zastanowić się firmy, które nie są płatnikami VAT. Nie będą one bowiem musiały "na dzień dobry" zapłacić podatku VAT od przedmiotu leasingu, co może być niemałym obciążeniem i minusem korzystania z leasingu finansowego dla tzw. vatowców. Będą mogły natomiast amortyzować przedmiot, traktując jako cenę jego wartość brutto.
Witaj,
Ten cytowany fragment to jakaś bzdura. Firma leasingowa wystawia fakturę - w przypadku leasingu finansowego za całą wartość transakcji z góry. Na tej fakturze jest wyszczególniony VAT od całej tej kwoty i ten VAT musisz zapłacić w całości do leasingodawcy. A ponieważ jesteś nievatowcem, więc nie możesz tego VAT odliczyć, czyli jesteś w dużo gorszej sytuacji niż vatowiec.

Ktoś kto pisał artykuł, którego fragment cytujesz generalnie nie popisał się... :D
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
kicunia13
Posty: 1
Rejestracja: 5 gru 2016, o 16:36

Re: Jest kilka rodzajów leasingu. Sprawdź, który z leasingów wybrać lub zapytaj o radę

Post autor: kicunia13 »

Z uproszczeniem leasingu finansowego to jednak nie taka prosta sprawa - jeśli uprościmy jego klasyfikację, to po przekroczeniu progu uprawniającego do zastosowanie jednolitej klasyfikacji podatkowej i bilansowej, trzeba pamiętać, że sprawozdaniu finansowym trzeba będzie wykazać dane porównawcze związane również ze zmianą klasyfikacji. Pomocnym narzędziem może się wówczas okazać np.kalkulator iValue

Awatar użytkownika
Serfer
Posty: 2
Rejestracja: 2 lut 2017, o 13:43

Re: Jest kilka rodzajów leasingu. Sprawdź, który z leasingów wybrać lub zapytaj o radę

Post autor: Serfer »

Cześć! Zauważyłem, że w opcji Auta na abonament nie poruszacie kwestii używanych samochodów. Ja właśnie niedawno kupiłem sobie rocznego Seata Leona FR z silnikiem 1.4 125 KM na abonament. Bardzo fajne rozwiązanie, bo samochody są sprzedawane po okresie największej utraty wartości. Płacę niską ratę i jeżdżę świeżym samochodem. Jak dla mnie idealne rozwiązanie dla osób, których nie stać na kupno nowego samochodu. Spłacam przez 24 miesiące jedynie utratę wartości mojego Leona, a później wybiorę sobie kolejne auto. :) Zainteresowanych zapraszam na otomoto i w polu "szukaj" w szczegółowym wyszukiwaniu wystarczy wpisać "abonament".


ODPOWIEDZ