Biorą się za samochody firmowe na całego - koniec pełnych kosztów i ograniczenia kwotowe w leasingu

Kwestie podatkowe dotyczące leasingu i wynajmu długoterminowego
Awatar użytkownika
Adam T

Re: Biorą się za samochody firmowe na całego - koniec pełnych kosztów i ograniczenia kwotowe w leasingu

Postautor: Adam T » 16 mar 2019, o 23:54

Cześć,

Mam pytanie odnośnie rozliczania wydatków eksploatacyjnych (paliwo, przeglądy, opony itp.) leasingowanego auta w przypadku płatnika VAT.
Według nowych przepisów KUP wynosi 75% i tutaj nie mam żadnych wątpliwości.
Zastanawia mnie jednak kwestia odliczania VAT.

Zakładając wydatki ekspoatacyjne na poziomie 6150 zł brutto rocznie, 1150 zł z tego to VAT. Pytanie czy odliczyć mogę z tego 50% tzn. 575 zł czy może 50%*75% czyli ~431zł?

Pozdrawiam,
Adam

Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej

Awatar użytkownika
Adam T

Re: Biorą się za samochody firmowe na całego - koniec pełnych kosztów i ograniczenia kwotowe w leasingu

Postautor: Adam T » 16 mar 2019, o 23:59

Wybaczcie za post pod postem, ale sprecyzuję, że wątpliwości mam ze względu na ten artykuł: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/301 ... ienia.html

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja

Postautor: Jarosław Król » 17 mar 2019, o 11:56

Adam T pisze:Zakładając wydatki ekspoatacyjne na poziomie 6150 zł brutto rocznie, 1150 zł z tego to VAT. Pytanie czy odliczyć mogę z tego 50% tzn. 575 zł czy może 50%*75% czyli ~431zł?

Odliczasz 50% VAT, czyli 575 zł.

Pozostała kwota czyli 5575 zł jest KUP w 75%, czyli 4181 zł jest kosztem

Wróć do „Sprawy podatkowe”