Przeliczenie leasingu w skali roku na cały okres

Jesteś "zielony"? Nie wiesz, w którym dziale zadać pytanie? W takim razie zrób to tu
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
lukpio3
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 12:50

Przeliczenie leasingu w skali roku na cały okres

Postautor: lukpio3 » 25 sie 2018, o 14:55

Witajcie,
Może pytanie wyda się dla niektórych z Was banalne. Jak przeliczyć leasing podany w skali roku na wartość przez cały okres trwania umowy. Dla przykładu, mam leasing 2% w skali roku. Czy to oznacza że no biorąc pojazd na 4 lata mówimy o leasingu 102% czy te 2% mnożymy przez ilość lat czyli 2% w skali roku, razy 4 lata i to nad daje całościowo leasing na poziomie 108%?Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznejAwatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 995
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Przeliczenie leasingu w skali roku na cały okres

Postautor: Jarosław Król » 25 sie 2018, o 15:16

lukpio3 pisze:Czy to oznacza że no biorąc pojazd na 4 lata mówimy o leasingu 102% czy te 2% mnożymy przez ilość lat czyli 2% w skali roku, razy 4 lata i to nad daje całościowo leasing na poziomie 108%?

Ani jedno ani drugie. Musisz skorzystać np. z arkusza kalkulacyjnego i funkcji IRR/XIRR, albo z tego:
Porównywarka kosztów leasingu - oblicz rzeczywiste oprocentowanieWróć do „Tematy ogólne”