Ubezpieczenia nie działają w przypadku szkód spowodowanych działaniami wojennymi

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Ubezpieczenia nie działają w przypadku szkód spowodowanych działaniami wojennymi

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Związek Polskiego Leasingu, niezależnie od indywidualnych decyzji i komunikatów poszczególnych firm leasingowych, zwraca uwagę na ryzyka, związane z wykorzystywaniem środków transportu w ruchu międzynarodowym, w aktualnej sytuacji za wschodnią granicą Polski.

W komunikacie ZPL zwraca uwagę, że ubezpieczenia środków transportu zawierają ograniczenia odpowiedzialności zakładów ubezpieczeń w przypadku szkód wywołanych działaniami wojennymi.
Eksperci branży leasingowej spodziewają się, że każda szkoda w majątku (w praktyce – głównie dotyczy to środków transportu), do której dojdzie na terenie Ukrainy, Białorusi lub Rosji będzie analizowana pod tym kątem i w przypadku wykazania związku między szkodą, a
działaniami wojennymi, należy liczyć się z odmową wypłaty odszkodowania przez
ubezpieczyciela.
Dodajmy, że ograniczenia odpowiedzialności dotyczą nie tylko ochrony Autocasco, ale także ubezpieczenia GAP.

Tymczasem brak wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela nie zwalnia z odpowiedzialności finansowej wobec firmy leasingowej. Tym samym wyjazd w obecnej sytuacji leasingowanym pojazdem do Ukrainy, Rosji czy Białorusi obarczony jest wyjątkowo wysokim ryzykiem, bo za takie należy uznać ewentualny brak odszkodowania w wyniku zniszczenia lub utraty pojazdu.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej